Про нас
увійти

Олена Підгрушна: "Коли ми відкатували лижі в 20 з гаком градусів морозу, було моторошно"

категорія: Зимові види | дата: 11 02 2012
Олена Підгрушна:

Тернопільська біатлоністка Олена Підгрушна розповіла про успішний для неї чемпіонат Європи, прогрес у стрільбі, причини невдач у першій половині сезону і важкі холоди.

— У мене добре сьогодні працювали лижі, як у всієї команди, а ось функціональна підготовка залишає бажати кращого. Після чемпіонату Європи в Осрблі ми поїхали додому. По дорозі в 30-градусний мороз я трохи прихворіла. Напевно, це і позначилося в сьогоднішній гонці.

— З іншого боку, чемпіонат Європи приніс вам чимало позитивних емоцій ...

— Звичайно. Перша половина сезону у мене не була вдалою. У мене було багато провалів в стрільбі і з літнього чемпіонату світу у мене було три поспіль естафети зі штрафними колами. Це була просто катастрофа! Мені було дуже важко пройти через цей бар'єр психологічно. Коли я поїхала на чемпіонат Європи, не ставила перед собою конкретних завдань, а просто хотіла виступити краще. Зірки склалися так, що я здобула три золота.

— Перемоги, нехай і над суперниками не самого високого рівня, додали вам впевненості в своїх силах?

— Допомогли набратися впевненості не стільки перемоги, скільки стрільба на нуль в спринті і три поспіль чистих рубежі в гонці переслідування. Справитися самій з собою набагато важливіше, ніж просто виграти. Для мене важливо було показати те, на що я здатна.

— Цей сезон для української збірної не настільки вдалий, як попередній. З чим ви пов'язуєте цей спад?

— Ми обговорювали це питання з тренерами, але мені б не хотілося вдаватися в подробиці внутрішньокомандних обговорень. Давайте дочекаємося закінчення сезону, і тоді по весні можна буде робити більш глобальні висновки.

— Зараз відчуваєте прогрес по ходу сезону, який дозволить вам вийти на пік форми до чемпіонату світу в Рупольдінгу?

— Функціонально я не в кращій формі, але сподіваюся, що до чемпіонату світу вийду на свій пік. Прогрес у стрільбі вже радує.

— Які завдання ставите перед собою на чемпіонаті світу?

— Показати максимальний результат, на який ми здатні. Ні більше і не менше. Ми вміємо багато, просто важливо вірити в свої сили.

— Наскільки посилило команду зняття з карантину і виступ Наталії Бурдиги в естафетах?

— Звичайно, ми всі зраділи цьому рішенню і вважаємо, що Наталя посилила нашу команду. У нас з нею дуже хороші людські відносини. Можна сказати, що вона стала невід'ємною частиною нашої команди. Ми з нею як одне ціле. Ми пробували в естафеті Інну Супрун, і Юлю Джиму, але Наташа більш стабільна, і, коли вона на дистанції, ми спокійні і впевнені, що вона не підведе.

— Тривалі морози по всій Європі сильно ускладнюють вашу підготовку?

— Звичайно. Ми ж не сибіряки, не північні люди, і для нас такі морози — аномалія. За рік таке буває на одному-двох стартах, а тут уже кілька змагань поспіль. У Словаччині ми бігли майже всі старти при сильному морозі, а тут навіть ще холодніше. Кожен раз, коли виходиш на старт, борешся не тільки з суперниками, але і з холодом. Сьогодні після стрільби я біжу й думаю: головне не відморозити руки.

— Багато спортсменів вже висловили думку, що мінімально допустиму температуру варто переглянути в сторону збільшення. Ви з цим згодні?

— Згодна. Для звичайної людини два-три градуси ролі не грають, а для нас різниця дуже велика. У 17 градусів ще можна нормально бігти, а коли вранці ми відкатували лижі в 20 з гаком градусів морозу, було моторошно. Думаю, не варто ставити спортсменів в такі екстремальні умови.

sports.te.ua, за матеріалами Чемпіонат

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook