Про нас
увійти

Підгрушна заробила собі "стєпуху"

категорія: Зимові види | дата: 02 02 2012
Підгрушна заробила собі

2 лютого у словацькому місті Осрблі закінчився чемпіонат Європи з біатлону. Тернополянка Олена Підгрушна завоювала три золоті нагороди.

До середини 2000-х основні склади на чемпіонати Європи з біатлону привозили лише країни другого біатлонного сорту. З 2009 року Міжнародна спілка біатлоністів, щоб підвищити рейтинговість змагань, вирішила запровадити віковий ценз. Відтоді до участі в першості континенту допускають спортсменів до 26 років. Попри це, норвежці, німці, французи, росіяни основу до участі в чемпіонатах Європи залучати не поспішають.

Україна єдина з-поміж усіх європейських збірних вперто продовжує возити на ці змагання основу. Не дивно, що наші, за умови слабкої конкуренції, вже мають стільки медалей.

— Невже не зрозуміло, що на чемпіонат Європи ми їздимо, щоб заробляти "стєпухи"? — казала торік тернопільська біатлоністка 25-річна Олена Підгрушна, капітан нашої збірної.

"Стєпухи" — то державні стипендії, які щомісяця виплачують із державної казни чемпіонам континенту й призерам чемпіонатів світу. Оскільки медалі чемпіонатів світу українські біатлоністи останнім часом виграють нечасто, то європейська першість — єдине джерело стабільного доходу від держави.

На шести з дев'яти етапів Кубка світу, де виступають усі найсильніші, українці не здобули жодної медалі. Так погано наші біатлоністи не стартували жодного разу. Головний турнір сезону — чемпіонат світу, що стартує в німецькому Рупольдінгу 1 березня. Доти наші тренери всі невдачі можуть списувати на підготовку до мундіалю. А левова частка спортсменів при цьому — заспокоювали себе, що "стєпухи" за будь-яких розкладів уже в кишені.

Біатлон 2011 року був найфінансованішим з-поміж усіх видів спорту Національним олімпійським комітетом. Біатлонна федерація отримала 422 604 грн. Це більше, ніж виділяли зазвичай медальним боксу, вільній боротьбі й фехтуванню. Представники Федерації біатлону пояснюють таку статистику просто: фінансування виділяють, виходячи з результатів на чемпіонатах світу та Європи. Різниця лише в тому, що представники більшості літніх видів здобувають нагороди континентальних першостей у боротьбі з усіма найсильнішими.

За матеріалами Галичина спортивна

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook