Про нас
увійти

Олена Підгрушна в дитинстві ганяла м’яча і стрибала по парканах

категорія: Зимові види | дата: 23 02 2013
Олена Підгрушна в дитинстві ганяла м’яча і стрибала по парканах

Як ми повідомляли, чемпіонка світу з біатлону Олена Підгрушна зустрілась з тернопільськими журналістами.

Спортсменка залюбки розповідала про своє життя і свій спортивний шлях. Напевно, мало хто знає, що народилася майбутня чемпіонка у польському місті Легниця. А спогади про дитинство пов’язуються із Великою Березовицею, що під Тернополем. Власне саме Березовиця, розповідає Олена Підгрушна, заклала той основний фундамент, який привів дівчину у спорт. У дитинстві вона разом із старшим братом бігала по лісах і дворах, гра із хлопцями у футбол і волейбол.

— І мені завжди покійна бабця моя казала: "Та ти ж хлопчур, а не дівчина. Та ти вдінь спідницю, там на хор ходи, що ти ганяєш із ними в футбол". Крім того, до школи мені довелося ходити два кілометри. Відповідно, вся ця фізична витривалість починала закладатись ще з тих маленьких років, — зізнається спортсменка.

А щоб легше і не сумно було долати двокілометрову відстань до школи, Олена почала стрибати… по парканах.

— Там у нас пам’ятник Шевченка стоїть. Там низенький заборчик.  Там ходила. Потім плавно піднімалась на вище. Закінчилось тим, що я почала ходили по сітці навколо школи. На мене вчителі сварилися, а я казала не переживайте, все нормально. Я вже потім усвідомила, а це ж була вправа на рівновагу, на координацію. Тобто, ця ходьба по два кілометра, ці якраз рухи на координацію, навіть те, що я півроку займалась танцями, це так само виховало якусь пластику, гімнастику, розвиток м’язів. Десь потихенько воно все складалось і виходить, що саме з Березовиці витоки того, що я зараз тут, — каже біатлоністка.

Сьогодні у Березовиці Олена не часта гостя. І хоча тут живуть її батьки, додому вона приїжджає рідко. Бо насправді рідко буває взагалі в Україні. Більше часу нині спортсменка проводить за кордоном. У нашій державі, як це не прикро визнавати, сьогодні немає жодної спортивної бази, яка б відповідала міжнародним стандартам і де могли б у належних умовах тренуватися вітчизняні спортсмени.

До речі, Олена Підгрушна вважає, що батьківські гени зіграли не останню роль в її успішній спортивній кар’єрі.

— У мене батько військовий. І в свій час він був досить хорошим стрілком. Не знаю його всі досягнення і регалії, тому що в нього послужний список ого-го. І він ще може, напевне, і переплюнути мене в плані стрільби. Хоча ніколи він мисливцем не був. По людях також не стріляв. Але, я думаю, все ж таки, це саме гени мені дали те, що я, в принципі, в спорті, і в даний момент в міліції, це так само дякуючи батькові. Тому що я дивилась на нього і хотіла бути такою, як він, — поділилась чемпіонка.

Після повернення з чемпіонату світу з біатлону Олені Підгрушній було достроково присвоєно чергове звання — капітан міліції.

Джерело: ЗЗ

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook