Про нас
увійти

Перспективи розвитку хокею у Тернополі таки є!

категорія: Командні види | дата: 04 04 2012
Перспективи розвитку хокею у Тернополі таки є!

— Двоє моїх вихованців виступають у складі молодіжних хокейних команд у Польщі. Ще один грає за молодіжну команду київського Сокола, — каже тренер Леонід Шило. — Попри все, хокей у нашому краї таки розвивається.

Саме так хокеїст і тренер тернопільської хокейної команди Подоляни відреагував на нещодавні заяви чиновників про те, що перспектив розвитку хокею в області немає. Леонід Шило категорично не згоден із цим твердженням, адже вже кілька років його гордістю є місцева дитячо-юнацька хокейна секція.

— У 1970-1980-ті хокей на Тернопільщині поступався популярністю хіба що греко-римській боротьбі, — додає він. — Наші команди постійно займали призові місця на всеукраїнських і всесоюзних змаганнях.

Команда з Тернополя, як згадує пан Шило, була в призерах перших трьох спартакіад профспілок України — двічі третьою й один раз — другою. На четвертих подібних змаганнях тернополяни лише на останніх секундах поступилися Чернігову третім місцем.

— У 1970-му з командою Авангард ми стали другими в Україні, — розповідає тренер. — Двома роками пізніше наш Буревісник був третім, а ще рік по тому — нам дісталася "бронза". У 1978-му "Авангард" знову був у трійці призерів чемпіонату України.

Згодом хокей на Тернопіллі після підйому пішов у 20-річне забуття. Адже не було майданчиків для занять цим видом спорту. Уже кілька років у Тернополі цей динамічний та подекуди жорсткий спорт намагаються відродити у торговельно-розважальному центрі "Подоляни". За підтримки однойменного благодійного фонду, який очолює Тетяна Чубак, на базі ковзанки там створили дорослу, юнацьку та дитячу команди.

— Усе починалося більше п’яти років тому, — каже Леонід Шило. — Ініціатором створення хокейної команди був Василь Чубак, який і зібрав небайдужих до гри однодумців. Завдяки його зусиллям ми створили першу за часи незалежності України хокейну команду у Тернополі. Тренування розпочали на льоду Ставу. Потім переселилися в "Ескімос".

Доросла команда "Подоляни" брала участь у змаганнях Західноукраїнської аматорської ліги, де зайняла 7 місце. Нині команда виступає у Центрально-Західній регіональній лізі.

Чималих успіхів добиваються вихованці Леоніда Шила, які тренуються у секції на базі "Ескімоса".

 — У нас нині займаються більше 30 хлопців віком від 6 років, — додає він. — Також у центрі створили секцію фігурного катання. Нею опікується призерка аматорської ліги Наталія Радь. Вона теж має чимало вихованців і запрошує інших долучатися до занять.

Власне, тепер на Тернопіллі є чотири дорослі хокейні команди. Це — Подоляни, Галицькі Ведмеді, Шершні та підволочиська Оболонь. Діють і дві молодіжні. Нещодавно Подоляни зустрічалися у Луцьку з місцевою Спартою. Доросла команда в основний час зіграла внічию 4:4, але була сильнішою за лучан за булітами (6:4). Зате молодіжка Подолян поступилася одноліткам зі Спарти в овертаймі. Кращими гравцями цього міні-турніру стали тернополяни: Ігор Вайшле, Юрій Новак, Кирило Герасименко.

— Деякі мої вихованці вже грають за межами країни, — розповідає Леонід Шило. — Петро Головатюк виступає за польську Легію, Віталій Стельмах — за Люблін. Кирило Герасименко бере участь у міжнародних турнірах у складі київського Сокола. Тепер ми набираємо дітей 6-7 років у секцію. Звертатися можна протягом дня у касу "Ескімоса".

Джерело: 20 хвилин

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook