Нива на виїзді перемогла Єдність

категорія: Футбол | дата: 06 11 2012

Тернопільські футболісти на непідготовленому полі зуміли забити господарям двічі і здобули важливі очки.

Гра у Плисках була важливою для обох команд. Нива старається не відпускати конкурентів у боротьбі за Першу лігу. А Єдність, яка несподівано демонструвала хорошу гру, мала шанси потрапити у шістку кращих. Проте для цього підопічним Анатолія Мураховського за будь-яку ціну потрібна була перемога над Нивою.

Одразу троє футболістів тернопільської команди не зуміли вийти на поле стадіону "Єдність". Листопад — через дискваліфікацію, а Кушка та Швець через травми. Головного "забивалу" Ниви Сергія Кушку цього разу зі старту замінив не Олександр Лакуста, як це було зазвичай, а Редван Османов. Для нього це був перший вихід в основі цього сезону і одразу успішний.

Окремо варто відзначити вкрай поганий стан газону у Плисках, який більше нагадував болото. По завершенні гри на футболках гравців не залишилося чистих місць. Цей факт аж ніяк не міг піти на користь самій грі.

У першому таймі більше атакувала Нива, а господарі переважно робили ставку на контратаки. Два хороші моменти втратив Тарас Кабанов, а також не реалізував нагоду Антонюк. Те чого не вдалося зробити ветеранам, зробив молодий Османов на останній хвилині тайму. Ігор Гребінський вкотре навісив з правого флангу, а Редван з близької відстані завдав удару головою. Попри те, що воротар Єдності м’яч впіймав, шкіряна сфера вислизнула з рук кіпера і перетнула лінію воріт (0:1).

Після перерви малюнок гри не змінився. Нива продовжувала атакувати всіма силами, а Єдність оборонялася. Втім, один 100-відсотковий момент господарі таки втратили. Неузгоджені дії голкіпера Андрія Новака та Ігоря Гребінського призвели до того, що футболіст Єдності перехопив м’яч та вискочив на побачення із воротарем Ниви. На щастя, засумніватися у своїй кваліфікації Новак шансу не дав і відвів загрозу від воріт.

В свою чергу Нива теж не реалізувала чимало моментів. У другому таймі було все: штанга, перекладина, вихід сам-на-сам. Проте вкотре у цьому сезоні жовто-зелених підводила реалізація.

Ближче до завершення матчу перевага Ниви стала тотальною. В одному із епізодів Ігор Гребінський наважився на удар з-за меж штрафного. М’яч, здавалося, летить у ворота, але на його шляху з'явилася рука оборонця Єдності, який навмисне вибив круглого з воріт, забувши що у ролі воротаря сьогодні не він. Червона картка і пенальті — справедливий вирок рефері.

Та скористатися таким подарунком від гравця суперника, Нива спочатку не зуміла. Юрій Войтович пробив не сильно, цілячись у шістку воріт. Голкіпер Єдності прочитав такі наміри півзахисника і взяв цей удар. Проте за кілька хвилин воротарю з Плисок знову довелося відбивати одинадцятиметровий (збили Лакусту). Щоправда, цього разу до м’яча підійшов Тарас Кабанов, який не схибив (0:2).

Перемога дозволила Ниві піднятися на 4 місце у турнірній таблиці, наздогнавши земляків з ФК Тернопіль. Тепер тільки дивом підопічні Ігоря Яворського не зможуть взяти участі у плей-оф за вихід у Першу лігу.