Про нас
увійти

Кременецькі спортмени мають шанс поїхати на Олімпійські ігри

категорія: Зимові види | дата: 01 05 2013
Кременецькі спортмени мають шанс поїхати на Олімпійські ігри

Упродовж зимового сезону виступи юних вихованців Кременецької обласної дитячо-юнацької спортивної школи "Колос" із санного спорту на всеукраїнських змаганнях неодноразово радували уболівальників.

Честь нашого краю у складі збірної захищали майстри спорту України Мандзій Андрій та Олександр Оболончик. Їх виступи на міжнародних змаганнях фахівці розглядали крізь призму майбутніх зимових Олімпійських ігор 2014 року в Сочі (Російська Федерація).

Міжнародний спортивний сезон був дуже насичений змаганнями: 9 етапів кубка Світу і кубка націй, чемпіонат Європи, чемпіонат Світу. Змагання на кубок Світу включили у кубок націй — як попередній відбір. Відбулися вони на штучних трасах Латвії, Австрії, Німеччини та США. А заключний етап кубка Світу відбувся наприкінці лютого на олімпійській трасі в Сочі. На ці змагання прибули найкращі саночники, щоби перевірити готовність цієї траси до змагань і випробувати свої сили.

Мені довелося побувати на цих змаганнях, а тому хочу відзначити унікальність спортивної споруди, адже це — одна з кращих трас у світі. Її вартість — 60 мільйонів євро.

Щільність результатів у змаганнях була досить високою. Тільки уявіть, нашим саночникам, аби потрапити до фіналу кубка Світу, не вистачило якихось вісьмох тисячних секунди (!)

За результатами етапів кубка Світу в підсумковому заліку Андрій Кісь виборов 36-е місце, Андрій Мандзій — 41-е місце, Олександр Оболончик — 43-є місце серед сімдесятьох учасників, що дає їм право на завоювання ліцензій на Олімпійські ігри.

Однак із включенням у програму Олімпіади нового виду — естафети — кандидатів відбиратимуть за п’ятьма етапами кубка Світу, які відбуватимуться від листопада до середини грудня нинішнього року. Отже, у нас є всі сподівання на те, що перелічені спортсмени, а також молоді саночники, поборються за заповітні путівки на всесвітнє свято спорту.

А завершили наші хлопці сезон так: Андрій Мандзій виборов 3-є місце (одномісні сани), Олександр Оболончик — 3-є місце на двомісних санях. Це, до речі, був перший старт новоствореного екіпажу з відомим львів’янином Романом Захарківим.

Сьогодні з успіхом розвивається санний спорт на натуральних трасах. Із цього виду спорту вже проводять чемпіонати, змагання на кубок Європи та світу. Свої сили в цьому сезоні випробували українські спортсмени. Спортивну честь нашого краю захищала Світлана Кравчук. Уперше змагаючись у такому різновиді санного спорту, їй тричі (!) вдалося зійти на п’єдестал пошани кубка націй із натурбану, а на завершення сезону в Румунії вона стала переможницею кубка Європи.

Спортивний сезон завершився. Він продемонстрував, що наші саночники примножують славні традиції, які започаткували ентузіасти цього виду спорту ще на початку 70-х років минулого століття.

Джерело: Свобода

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook