Про нас
увійти

Тернопільський Став у січні захоплять хокеїсти

категорія: Зимові види | дата: 25 12 2012
Тернопільський Став у січні захоплять хокеїсти

Унікальні змагання хочуть провести наприкінці січня на льоду Тернопільського ставу. В Україні подібних турнірів ще не проводили. На льоду не буде воротарів. Воротами слугуватимуть дерев'яні конструкції із отворами, куди закидатимуть шайбу.

Турнір — "Хокей на озері" — планують провести у нашому місті 26-27 січня.

Організатори цих змагань мають намір запросити 16 команд, які будуть боротися на чотирьох спеціально підготовлених льодових майданчиках.

— Хокей як вид спорту зароджувався на річках чи озерах, — каже організатор турніру Георгій Хвічія-Дуве. — Досі в Україні подібних змагань не проводили. Ми прагнемо у такий спосіб закласти початок відродження хокею у Тернополі.

'"Хокей на озері", за словами пана Хвічія-Дуве, має відмінності від "великого" хокею. Адже тут не потрібна особлива амуніція - екіпірування у спортсменів буде мінімальним

— Ще однією особливістю таких змагань є відсутність воротарів, — пояснює він. — Воротами будуть слугувати дерев'яні конструкції із двома отворами, куди, власне, потрібно буде закинути шайбу.

Дату проведення змагань остаточно ще не визначили, адже дані змагання повністю залежать від погоди.

— Якщо будуть усі належні умови, дату змінювати ми не будемо, — додає Георгій Хвічія-Дуве. — Утім, якщо температура повітря буде високою, доведеться перенести змагання. Повинен бути гладкий лід. Якщо він почне танути, то виступатиме вода, що створить чималі незручності для катання на ковзанах.

Майданчики для проведення "Хокею на озері" почнуть облаштовувати вже найближчим часом. Загалом їх буде чотири. Це означає, що деякі матчі проводитимуть паралельно.

— Плануємо зібрати шість команд з Тернополя, — каже організатор. — Решту запросимо із сусідніх обласних центрів — Хмельницького, Вінниці, Львова та Чернівців. Можливо, на наші змагання завітають і хокейні команди зі Сходу України.

Спрощені правила гри на льоду, за словами пана Хвічія-Дуве, дозволяють зробити акцент на катанні на ковзанах і точних передачах. Силові кидки по воротах і загалом силова боротьба між спортсменами відходять на другий план.

— Мінімальний вік учасників наших змагань становитиме 16 років, — пояснює співрозмовник. — Торік ми організовували матчі для дітей на Тернопільському ставі. Можливо, щось подібне вдасться злаштувати і цього року.

Турніри на кшталт "Хокей на озері" часто проводять у таких країнах, як Чехія та Словаччина. Найграндіознішими такі змагання є у Північній Америці. Там вони мають назву — "U.S. Pond Hockey Championship", каже Георгій Хвічія-Дуве.

— Про популярність змагань свідчать масштаби, — додає він. — Адже участь у турнірі буруть більше як 1500 учасників. Грають вони на 25 льодових майданчиках.

У Тернополі найближчим часом створять спеціальний оргкомітет, в обов?язки якого входитиме проведенням даного заходу. Ініціативу підтримав і міський голова.

— Змагання за правилами "Хокей на озері" ми плануємо в Тернополі проводити щорічно, — каже мер Сергій Надал. — Зручне географічне розташування нашого міста і розміри нашого Ставу дозволяють будувати амбітні плани розвитку даного проекту. Важливо, що ми використовуємо нашу водойму не лише влітку для водно-моторних змагань, а й взимку.

Докладну інформацію про хокейні змагання "Хокей на озері" у Тернополі можна дізнатися на сайті: www.pondhockey.jimdo.com.

Джерело: 20 хвилин

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook