Про нас
увійти

У Тернополі обговорили проблеми регбі. Перспективи — є!

категорія: Командні види | дата: 29 07 2013
У Тернополі обговорили проблеми регбі. Перспективи — є!

Про розвиток регбі у Тернопільській області, а також про проблеми цього виду спорту вцілому по Україні, йшлося під час прес-конференції за участі виконавчого директора Федерації регбі України — Олександра Гули.

Представник Федерації приїхав у Тернопіль з Києва. Разом із ним про проблеми регбі на Тернопільщині говорили депутати обласної ради — Степан Барна та Олег Любінський, а також капітан та тренер регбійної команди Терен — Володимир Крутовський.

— Регбі — з нещодавньго часу — олімпійський вид спорту, — розпочав депутат Степан Барна, який вже протягом тривалого часу займається регбі. — На Олімпійських іграх у Лондоні-2012 були показові виступи, а вже на наступній Олімпіаді у 2016 році, можливо, виступить навіть збірна України. Саме тому в країні мають бути ініціативні люди, які будуть наповнювати цю команду та популяризувати даний вид спорту.

Ми окреслили певний перелік проблем, що стосуються регбі. Це питання розвитку інфраструктури: де та хто має грати у регбі? Яким має бути забезпечення гравців у регбі? Ще одне питання, це питання підтримки регбі на офіційному рівні. Разом із заступником голови обасної ради Олегом Боберським ми обговорювали прийняття в Тернопільській облраді програми розвитку фізкультури і спорту, де б передбачався ще один напрямок підготовки майбутніх олімпійців — регбі. Разом із міським головою ми плануємо обговорити питання щодо розвитку інфраструктури у Тернополі. Хочемо, щоб одне з футбольних полів, яке на сьогоднішній день не використовується, у місті було, власне, спеціалізоване для міських регбійних команд.

За словами виконавчого директора Федерації регбі України Олександра Гули, цей вид спорту у світі набуває неабиякої популярності.

— Сьогодні основна стратегія розвитку регбі, яку проводить Федерація — це створення і розвиток сильних регіональних центрів на базі аматорського регбі. Адже професійний спорт має свої плюси та мінуси, а регбі більш тяжіє до аматорського. Зауважу, що глядацька аудиторія останнього кубка Світу з регбі поступається за чисельністю лише Олімпійським іграм та чемпіонату Світу з футболу. Тобто, динаміка розвитку просто вражає. Я наводив приклад Італії, де регбі свого часу розвивалося лише в одному з регіонів. Зараз же збірна Італії на рівних бореться з такими командами, як Англія та Франція, — сказав він.

У Тернополі, за допомогою місцевих осередків, хочуть створити потужний регбійний центр.

— Навколо Тернополя — у Хмельницькому, Львові, Рівному — регбі розвивається доволі інтенсивно. А ваше місто — знаходиться у самому серці Західної України. Сьогодні я був здивований, що у вас є вільні поля, які абсолютно не використовуються. В інших містах з цим великі проблеми. Є у Тернополі і люди, які займаються регбі, — зазначив Олександр Гула.

Виконавчий директор Федерації навів приклад Одеси, де за три роки кількість гравців у регбі збільшилася у кілька разів.

— Три роки тому в Одесі стартував один з наших регіональних проектів, який на сьогодні фактично вже сформувався. І якщо на старті цього проекту в Одесі була лише одна команда майстрів, одна аматорська команда та одна жіноча команда, а регбі у спортшколах займалися 60-70 чоловік, то сьогодні фактично регбі займаєтсья 1500 людей. Тепер в Одесі є близько 10-ти команд, які регулярно виступають у чемпіонатах України та посідають призові місця.

Ми ініціювали створення Національного проекту з регбі-5 в Одесі. У дитячій лізі ми маємо 45 команд, а починали ми із 10-ти команд. Це означає, що у 45-ти школах активно розвивається регбі-5. Це дитяча рухлива гра з елементами регбі. Тобто, це безпечна, безконтактна гра, яка дітей надзвичайно захоплює. Будь-яка дитина може брати участь у цій грі, адже жодних особливих навиків тут не треба. Приміром, якщо для занять футболом чи волейболом дитина повинна мати певний хист чи особливості, то у регбі-5 грають діти з цукровим діабетом чи ДЦП. Це — великий соціальний проект, який не потребує великої кількості коштів, а дає набагато більше — фізичний розвиток дітей, який у наш час набув чималої актуальності. Пригадую, коли в Одесі вперше набирали дітей для дитячої ліги, то лише 10 відсотків із 180-ти дітей проходили в основну групу для фізичних занять. А потім, коли 80 дітей рік позаймалися лише рухливою грою, пройшовши комісію в обласному диспансері, результати були вражаючі. Саме тому ми хочемо реалізувати проект регбі-5 у Тернополі, а далі у планах — розвиток студентського регбі. Це ті програми, які буде розвивати Федерація регбі України, а також Одеський регбійний союз, який всі вищезгадані етапи вже пройшов, — розповів Олексаднр Гула.

За словами пана Олександра, Федерація регбі України має намір заключити чотиристоронню угоду.

— Щодо Тернополя, то тут є своя обласна Федерація регбі, яка доволі непогано виконує свої обов'язки. Але окрім своїх офіційних осередків, наша Федерація активно співпрацює з громадськими організаціями, які розвивають регбі. В Одесі, приміром, таких громадських організацій 8, а у Києві приблизно 10. Тому ми плануємо заключити чотиристоронню угоду між Федерацією регбі Тернопільської області, Федерацією регбі України, обласною радою та громадською організацією "Союз регбістів Тернопілля" з розвитку регбі в області та місті Тернополі. Тим самим ми хочемо поєднати зусилля влади, громадських організації та Федерації, щоб за 2-3 роки у Тернополі були кілька хороших команд, — заявив він.

Розвивати регбі незабаром можуть і в обласній школі вищої спортивної майстерності. Про це повідомив директор закладу, а також депутат обласної ради — Олег Любінський.

— Наша школа розвиває 12 видів спорту, але лише тих, які входять до олімпійської програми. За першої ж нагоди ми можемо створити на її базі відділення регбі. Звісно, на це потрібен час, проте регбі стрімко розвивається і гадаю, що така можливість незабаром реалізується. Думаю, що депутати обласної ради підтримають ініціативу та включать у програму розвитку фізкультури та спорту області також цей вид спорту, — сказав чиновник.

Про перші кроки створення тернопільської регбійної команди Терен розповів її тренер та капітан Володимир Крутовський.

— Спершу група ентузіастів зібралася на базі 23-ї школи і просто грала у регбі, тренувалася та проводила свій час. Побачивши, що у нас є певні успіхи у тренувальному процесі, ми вирішили заявитися на чемпіонат України і переконалися, що можемо на рівних грати з командами, які вже історично давно займаються цим видом спорту. Ми вирішили залучати у команду якнайбільше людей, щоб вони приходили на тренування та відкривали для себе новий вид спорту, який у нашому місті невідомий. В цьому плані нам допоміг Тернопільський національний економічний університет, на базі якого ми почали займатися. До нас підключилися чимало студентів і регулярні тренування при відвідуваності 30-40 чоловік, дали свій результат. Ми знову ж таки заявилися у неофіційний чемпіонат Західної України з регбі-15, де посідаємо 3 місце. Також граємо у регбі-7, олімпійський вид спорту, у Вищій лізі. На першому етапі ми посіли 3-тє місце, а у середині вересня на нас чекає другий етап. Сподіваємося поборотися за вихід у фінальну частину і вже там гідно представити нашу область і Тернопіль.

У нас є певне коло простих людей, які вчаться чи працюють, але люблять регбі і їздять на змагання за власні кошти. Нам поки ніхто не допомагає, тому всі витрати доводиться покривати власноруч. А якби була допомога зі стороти, то ми б могли представляти область на ще вищому рівні, — розповів регбіст.

Пограти у регбі з тернополянами віднедавна хочуть навіть у Англії.

— Певні регбійні традиції у Тернопільській області є. Історія регбі розпочалася у Кременці, де з проблемами цей вид спорту культивують і досі. Таким чином, наші основні завдання — це донести якомога більше інформації до людей, щоб популяризувати цей вид спорту. Особливу увагу хочемо звернути на навчальні заклади, відповідно, першого, другого та четвертого і п'ятого рівнів акредитації, де могли б створити свої регбійні команди. Враховуючи той факт, що на Тернопільщині є більше 50 тисяч студентів, то це свого роду широке поле для розвитку цього виду спорту. Це — європейська практика, адже серед багатьох вузів Європи такі студентські команди існують і це унікальний досвід. Дивлячись на тернопільську команду Терен, яка займається в такзваних польових умовах, але добивається результату, можна стверджувати, що перспективи розвитку регбі в області є. Ба, навіть більше, кілька тижнів тому я зустрічався з представниками англійського регбі і вони висловили зацікавленість у проведенні товариського матчу з тернополянами, — сказав Степан Барна.

sports.te.ua

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook