Про нас
увійти

Володимир Крутовський: "У регбі "халявити" чи "сачкувати" на полі неможливо"

категорія: Командні види | дата: 26 11 2012
Володимир Крутовський:

Незважаючи на юний вік регбійна команда Терен у цьогорічному чемпіонаті України посіла третє місце. Причому вона тричі за сезон обіграла майбутніх чемпіонів. Узимку тернопільські регбісти візьмуть участь у чемпіонаті Західного регіону з регбі-15.

Команда Терен — міцний колектив, який грає у дійсно чоловічу гру. Наші регбісти активно тренуються та удосконалюють майстерність.  Єдине, чого бракує команді, — коштів, кажуть спортсмени.

— Терен зібрався лише навесні цього року, — каже капітан команди Володимир Крутовський. — Ми вже взяли участь у чемпіонаті України серед команд Першої ліги з регбі-7. Посіли там третє місце. При цьому тричі обіграли львівський Сокіл, який врешті став чемпіоном!

Основу команди складають 18 регбістів, які тренуються тричі на тиждень: у вівторок, четвер та неділю.

— У "Терені" пліч-о-пліч грають чоловіки від 17 до 47 років, — додає пан Крутовський. — Основною базою для тренувань у нас було поле школи №23, але там поки що немає освітлення. Тому ми перебралися на майданчик Тернопільського економічного університету. Нам у вузі надали місце для тренувань і роздягальні. До того ж, заклад активно "надсилає" на наші тренування своїх студентів.

Узимку тренер львівського Сокола, майстер спорту міжнародного класу Юрій Грабовський організовує турнір із регбі-15. Туди запросили і Терен.

— В інших регіонах України немає стільки команд із регбі, як у нас, на Заході, — пояснює Володимир Крутовський. — Тож є хороша нагода зібратися взимку та підтримати ігрову форму. Точної дати проведення змагань ще не визначили, але відомо, що на турнірі будуть команди зі Львова, Івано-Франківська, Рівного, Хмельницького, ну і, звісно, наша.

За словами капітана Терену, у регбі товариських матчів немає. Спортсмени називають їх тестовими, адже у цьому виді спорту "халявити" чи "сачкувати" на полі неможливо.

— На снігу грати набагато важче, — каже пан Крутовський. — Застрягають ноги, мерзнуть руки. Рукавичок ми не вдягаємо, бо тоді ти неможливо упіймати м'яч. Та й улітку граєш у шортах і футболці, а тут ти — закутаний, немов капуста. Регбі на снігу — силове. Такий матч дорівнює двом — на звичайному полі.

На наступний рік у Терена плани — по-справжньому наполеонівські. Адже команда прагне заявитися у Вищу лігу, де рівень суперників — набагато вищий.

— Федерація регбі сприятиме тому, щоб ми, навіть оминувши Першу, потрапили у Вищу лігу, — додає регбіст. — У нас є бажання грати, є команда. Ми проводимо тренування. Єдине чого бракує — кошти. Причому витрати на утримання регбійної команди, порівняно з тим же гандболом чи футболом, — копійки.

Місцева команда, за словами Володимира Крутовського, не вимагає зарплат чи преміальних. Гравцям потрібна деяка амуніція для тренувань, а також транспорт, щоб добиратися на виїзні матчі.

— Якщо заявити команду у Вищу лігу з регбі-15 та у Першу з регбі-7, на весь сезон нам вистачить 60 тисяч гривень, — пояснює капітан Терену. — Ця сума не є великою. У Тернополі на інші види спорту виділяють набагато більші суми.

Терен запрошує чоловіків, які мають бажання грати у регбі. Докладну інформацію про тренування можна одержати у Володимира Крутовського (конт. телефон — 0-50-377-97-33).

Джерело: 20 хвилин

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook