Про нас
увійти

Олег Бунт: "Тренерам доводиться самим шукати підтримку і фінансування"

категорія: Інші | дата: 02 08 2012
Олег Бунт:

Тренер тернопільських біатлоністів, які склали кістяк збірної України на літньому чемпіонаті Європи з крос-біатлону в Осрблі, розповів biathlon-ua.org про результати чемпіонату і про перспективу літнього біатлону.

— Як, на вашу думку, виступила наша збірна на чемпіонаті Європи в Осрблі?

— Моя думка, наша команда на літніх чемпіонатах Європи, практично завжди виступає вдало. Починаючи з 2007 року, основними збірними у боротьбі за медалі літніх першостей були збірні Росії та Україні. Ця боротьба триває і сьогодні. Не можна порівнювати фінансові можливості України і Росії в біатлоні. Ми можемо тільки мріяти про таке забезпечення. У Росії створена окрема команда з літнього біатлону. Тим не менш, ми намагаємося виступати гідно. Зараз у нашій скарбничці три золоті медалі, дві срібних і одна "бронза". Це — хороший результат.

— Як формувалася збірна Україна на цей чемпіонат Європи?

— Формування нашої команди починалося з Тернопільської області. Але так склалося, що ми не могли підготувати сильну команду серед юніорів на змішану естафету. На цьому чемпіонаті до нас підключилися чернігівські спортсмени. Відразу помітний і результат: боротьба тривала до останніх метрів дистанції і ми могли перемогти росіян. Можливо, нам не все вдалося. В Україні немає навіть конкуренції при попаданні в команду з літнього біатлону. Всі, хто з біатлоністів виявив бажання брати участь у крос-біатлоні, приїхали в складі збірної. Ініціатива участі виходить від Тернопільської обласної федерації біатлону і цілком природно, що кістяк команди складається з тернополян.

— Що здивувало Вас на чемпіонаті Європи?

— Ніхто не очікував такого результату від Світлани Крикончук, яка змогла двічі перемогти. Дуже цікавою вийшла її боротьба з Олімпійською чемпіонкою Анастасією Кузьміною. Були й такі спортсмени, які нас відверто розчарували і не показали тих результатів, які ми від них очікували. Перед чемпіонатом Європи ми виступали на етапі Кубка IBU і від усіх очікували хорошого результату.

— Як йдуть справи з фінансуванням команди?

— Організацій, які зацікавлені у розвитку та підтримці літнього біатлону дуже мало. Тренерам доводиться самим якось шукати підтримку і фінансування. За участь в чемпіонаті Європи Федерація біатлону України отримає компенсацію і нам оплатять витрати. Природно, що і Тернопільська обласна федерація нам допомагає, але її можливості теж не безмежні і недостатні для фінансування всіх літніх міжнародних змагань.

— Крос-біатлон, можливо, доживає останні дні. Ваш погляд на проблему.

— Мені не зрозуміла позиція тих, хто говорить, що участь біатлоністів в крос-дисциплінах є зайвою і заважає підготовці спортсменів до зими. Відповім питаннями на питання. Чому б нам не позмагатися в липні, не усунути недоробки в стрілецької підготовки перед зимовим сезоном? Як можна виключити бігову підготовку з тренувального процесу? Навіть не знаю, як на це реагувати? Ось, наприклад, на літньому чемпіонаті України, який у цьому місяці пройде в Тисовці, буде три лижеролерних дисципліни і жодної біговій, за винятком вікових категорій юніорів, юнаків та дівчат. Але є ж можливість провести бігові естафети, які перевіряють психологічний стан спортсмена на відповідальних змаганнях. Ну перейдемо ми всі на ролерну підготовку. Але можливість готуватися на лижеролерах є тільки в Чернігові, Сумах і Тернополі. В інших же областях, скажімо Київська та Львівська області, де теж культивується біатлон, поки такої можливості не буде. Там де немає лижеролерної траси, ми змушені займатися кросом і така підготовка дає певний результат. Деяким спортсменам літні дисципліни даються легше, ніж зимові. У цьому нічого страшного немає. Здавалося б, що Анастасії Кузьміній зайве стартувати на літньому чемпіонаті Європи. Але вона ж приїхала і не посоромилася вийти на старт, незважаючи на те, що її зимові досягнення є незаперечними. Не думаю, що в разі провального зимового сезону, Анастасія буде шкодувати, що виступила кросом в липні.

— Чи є майбутнє у літніх видів біатлону?

— Зараз, коли всі обговорюють питання про припинення існування крос-біатлону, важко відповісти на питання про його майбутнє. Якщо літній біатлон виживе, вихід може бути в створенні асоціації, яка б займалася виключно літніми видами біатлону. Росіяни, я думаю, готові до цього кроку. У них вже проводяться відбори в літню команду, існують окремі плани підготовки. Бачимо ми зміни і в збірній Німеччини. У них вже теж існує окрема команда. Можливо, необхідно підняти призові ... Не знаю, але головне, щоб була окрема організація, яка б займалася виключно проблемами літнього біатлону. Олександр Тихонов намагався організувати щось подібне, але йому, в силу якихось причин, це не вдалося....

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook