Гол Григорія Баранця приносить перемогу Ниві у тернопільському дербі

категорія: Футбол | дата: 15 05 2013

Сьогодні, 15 травня, на "Міському" стадіоні знову зустрічалися місцеві команди: Нива приймала ФК Тернопіль у перенесеній грі 1-го туру. Цього разу фортуна посміхнулася підопічним Ігоря Яворського, які зуміли повернутися на друге місце Другої ліги.

Як і два дні тому, коли земляки розписали бойову нічию (1:1), матч вийшов насиченим на боротьбу та емоції. Перемога була більше потрібна саме Ниві, яка ще не втрачає надій підвищитися у класі у 35-ий рік свого існування. "Муніципали", для яких нічия проти Ниви була майже, як перемога, хотіли, як мінімум, повторити своє недільне досягнення.

Коуч ФК Тернопіль Василь Івегеш вирішив не міняти склад і на поле вийшли всі ті, хто грав проти Ниви у неділю. Що ж до суперників, то Ігор Яворський суттєво перекроїв стартову одинадцятку своєї команди. По-перше, тренеру довелося замінити дискваліфікованого Миколу Лазорика, який у минулому дербі отримав червону картку. Його позицію тренер довірив закривати екс-гравцю Єдності — Василю Білому. Капітанську пов'язку цього разу вперше у Ниві одягнув Ігор Ільків. Також з перших хвилин у жовто-зеленій формі вийшли Ігор Швець та Андрій Кікоть. Вперше цього року на лаві запасних залишився форвард Василь Товкацький. Замість нього на вістрі атаки діяв Ігор Мельник.

Перші хвилини гри господарі провели у атаці. На це "муніципали" відповіли одразу двома поспіль небезпечними випадами біля воріт Новака. Спочатку кіпер Ниви взяв удар від Гаврилюка, який "стріляв" з кута штрафного майданчика. А вже за дві хвилини рахунок міг відкрити кращий голеадор ФК Тернопіль — Богдан Семенець. Проте його удар кулаками відбив все той же Новак.

Навідміну від минулого матчу, коли Нива фактично весь ігровий час "сиділа" на воротах суперника, сьогодні ФК Тернопіль регулярно виходив у атаку. Щоправда, банальні закидання у штрафний на хід Семенцю себе не виправдовували. Відверто кажучи, гра Ниви теж не вражала, але підопічні Яворського діяли більш грамотно. Єдиний гол у матчі "мунципали" фактично привезли собі самі. Після подачі у карний майданчик гостей, "зірковий " новачок Ниви Григорій Баранець, перебуваючи без опіки, загнав м'яч у ворота Плетеницького (1:0).

Відновити статус-кво вже на останніх хвилинах першого тайму міг Богдан Семенець, але його потужний удар у падінні заблокував захисник "жовто-зелених" Віталій Романюк.

І якщо у першій половині зустрічі перевагу ще можна було віддати команді Яворського, то по перерві "муніципали" повністю вирівняли гру, а наприкінці тайму навіть притисли Ниву до свого штрафного майданчика. Знову активністю попереду відзначався кращий бомбардир Другої ліги Семенець, який у чемпіонаті "наколотив" 10 голів. В одному із епізодів Богдан пробивав по воротах Новака головою, але м'яч просвистів над перекладиною. У наступному моменті, голкіпер Ниви випередив Семенця, коли той намагався вибігти сам-на-сам.

Ближче до завершення гри ФК Тернопіль почав активно пресингувати земляків і змусив Ниву відійти в оборону. Номінальні господарі лише зрідка виходили в атаку, але швидко втрачали м'яч. Переламним у грі міг стати момент на 80-ій хвилині, а форвард Тернополя Сергій Полянчук міг стати героєм зустрічі. Однак це звання оформив на себе оборонець Ниви Віктор Данищук, який виніс удар Полянчука з лінії власних воріт.

Власне, на цьому небезпека біля обох воріт вщухла. Не допоміг Тернополю і рейд голкіпера Плетеницького до штрафного майданчика Ниви після виконання штрафного. Таким чином (1:0) — у четвертому дербі сезону — третя перемога Ниви.

Підопічні Ігоря Яворського з боєм, але повернулися на друге місце. Тепер Нива випереджає черкаський Славутич на два очки. Городяни, навіть програвши, залишаються четвертими.

Довго відпочити футболістам обох команд після двох виснажливих дербі не вдасться. Вже у суботу на Тернопіль чекає непростий виїзд до стрийської Скали, яка переживає певну ігрову кризу. Ну а Нива, днем пізніше, вдома спробує знову перемогти южненський Реал Фарм.