У першому дербі року Нива та ФК Тернопіль сильнішого не виявили

категорія: Футбол | дата: 13 05 2013

Вчора, 12 травня, на тернопільському "Міському" стадіоні спостерігався чималий ажіотаж. Місцеві команди вже втретє у сезоні з'ясовували стосунки на футбольному полі.

У 2012-му Нива двічі доводила свою перевагу над недосвідченими колегами з ФК Тернопіль, перегравши команду Івегеша в обох протистояннях. Цього разу Ниві не вдалося втретє засмутити муніципальну команду.

Перемога у цьому матчі була перш за все важливою для Ниви, яка бореться за Першу лігу і поступово втрачає свої позиції у цій боротьбі. ФК Тернопіль, який фактично всі свої завдання вирішив ще на першому етапі Другої ліги, у цьому матчі швидше за все хотів довести свої амбіції. Тобто поборотися за прихильність вболівальників, левова частка яких все ж підтримує Ниву, яка цьогоріч відсвяткує свої 35-річчя.

На гру обидва наставники виставили бойові склади. В обойму Ниви повернувся досвідчений захисник Віталій Романюк, який не брав участі в матчі проти Десни через ушкодження. У ФК Тернопіль, відсидівши дискваліфікацію, повернувся Ігор Сороцький. Щоправда коуч "муніципалів" не виставив молодого форварда зі старту.

До середини першого тайму на полі точилася рівна гра. Проте більше володіли м'ячем все ж футболісти Ниви. Номінальні господарі, футболісти ФК Тернопіль, створили лише кілька напів-моментів поблизу воріт Новака, але серйозно потурбувати кіпера Ниви їм не вдавалося.

В той же час Нива на 35-ій хвилині гри втратила стовідсотковий момент. Григорій Баранець закинув на хід Ігорю Мельнику, який вирвався на рандеву із голкіпером Тернополя. Проте виграти дуель у воротаря, нападнику Ниви не судилося. Ігор влучив прямо у воротаря, який став героєм цього епізоду. ФК Тернопіль огризнувся вже на останніх хвилинах першого тайму, коли на побачення із Новаком виривався кращий бомбардир Тернополя — Богдан Семенець. Прохід форварда не за правилами зупинив капітан Ниви Микола Лазорик, за що і був нагороджений арбітром жовтою карткою.

Відчуваючи, що втрата очок вже близько, футболісти Ниви кинулися атакувати ворота земляків одразу по перерві. Кілька хвилин другого тайму "муніципалам" не вдавалося вийти з оборони. Проте і Нива в атаці не демонструвала чогось неймовірного.

Один із ключових моментів матчу стався на 58-ій хвилині, коли Нива залишилася у меншості. Знову ж таки капітан команди гостей зірвав прохід Богдана Семенця за що рефері показав Миколі Лазорику другу жовту картку, яка автоматично перетворилася не червону. Таким чином Нива залишилася без свого стовпа оборони, а ФК Тернопіль отримав чималу перевагу.

Проте навіть у меншості, гравці Ниви не скидали обороти і продовжували насідати на ворота суперників. Один із епізодів поблизу воріт Тернополя завершився призначенням пенальті. Одинадцятиметровий заробили гравці Ниви, які трішки раніше вийшли на заміну. Андрій Кікоть пробивав штрафний удар, після якого м'яч потрапив до Ігоря Швеця. Той, в свою чергу, наносив удар по воротах, однак шкіряна сфера знайшла на своєму шляху руку футболіста ФК Тернопіль — пенальті. Зазначимо, що у протистояннях Ниви та ФК Тернопіль це третє поспіль пенальті у трьох матчах. Всі три — в активі саме Ниви. Номінальні гості не схибили і цього разу і вийшли вперед за десять хвилин до кінця гри (0:1).

Як виявилося, втримати переможний результат команді Яворського не судилося. Одна з нечисленних атак ФК Тернопіль завершилася голом. Долю епізоду вирішив екс-футболіст Ниви, а нині один з кращих гравців Тернополя — Василь Чорний. "Десятка" "муніципалів" замкнув передачу партнера з кутового і відновив рівновагу у рахунку (1:1).

На останній штурм гравців Ниви не вистачило, хоча команда робила все, аби таки святкувати вікторію. Результат гри — (1:1).

ФК Тернопіль нарешті перервав свою програшну серію у дербі, а Нива, втративши очки, дозволила черкаському Славутичу залишитися на другому місці. Проте вже у середу, 15 травня, на нас очікує другий епізод тернопільського дербі. Нива і Тернопіль гратимуть перенесений матч 1-го туру, який, особливо для Ниви, матиме неабияке значення.

ФК Тернопіль після цього туру залишає за собою четверту позицію у турнірній таблиці. По грі "муніципали" суттєво програвали землякам, однак вели боротьбу до останнього і це свій результат принесло.