Нива – Динамо 4:0. Результат без гри

категорія: Футбол | дата: 18 09 2011

Тернопільська Нива у дев'ятому турі другої ліги розгромила хмельницьке Динамо. Втім, гра команди вже вкотре залишає після себе неприємний слід.

Нива та Динамо команди, чимось схожі одна на одну. У міжсезоння обидва суперники могли зникнути з футбольної мапи України, переживали фінансові труднощі. Та все ж пощастило більше нам – гроші з'явилися. У хмельничан їх поки не так багато і подекуди "вспливає" інформація про розформування Динамо. Проте до Тернополя хмельничани приїхали у бойовому настрої, повним складом.

Нива, як відомо, залишилася без головного тренера. Петро Червін за незадовільні результати відправлений у відставку. До матчу тернополян готували Богдан Стронцицький та Ігор Біскуп. Хоча за деякою інформацією до тренувального процесу долучився Ігор Яворський. Його керівництво команди розцінює як можливого нового керманича "жовто-зелених". Проте, Яворський – це вимогливий тренер, який не буде працювати із командою без відсутності умов та стабільного фінансування. За останніми повідомленнями Ігор Яворський після гри із Динамо повинен обдумати пропозицію Ниви та прийняти рішення. То ж чекаємо на офіційну інформацію.

Повернемося до самого матчу проти хмельницького Динамо. Гра Ниви попри вдалий результат залишила вже вкотре чимало запитань. Нарешті керівництво здогадалося змінити незрозумілу чорно-білу форму на звичну жовто-зелену. Як і у минулому домашньому матчі проти Кристалу, у складі Ниви вийшли одразу три нападники. Павло Онисько по центру, а Ярослав Сокол та його тезка Галенко – на флангах. Відмітимо також появу зі стартових хвилин Цимбалістого, який у останніх матчах виходив переважно на заміну у другому таймі.

Перша десятихвилинка матчу пройшла під акомпанемент атак господарів поля. Нива старалася проводити швидкі атаки, які переважно завершувалися ударами по воротах голкіпера Динамо (Ви помітили, що страж воріт Динамо надзвичайно схожий на Володимира Дішленковіча із харківського Металіста?). Проте жоден із запущених снарядів у сторону воріт хмельничан у ціль не влучив. Тернополяни в більшості випадків старалися закинути "круглого" у центральну частину штрафного майданчика, де знаходився Онисько. Втім, ветеран крім удару на перших хвилинах гри, нічим не запам’ятався. Втомившись від стартового ривка наші гравці дозволили супернику на певний період часу вирівняти гру. Тепер вона проходила на зустрічних курсах і моменти стали виникати вже біля воріт Козенка. Проте наш кіпер діяв бездоганно.

Якби не два голи у виконанні тернополян наприкінці першого тайму – гра була б надто нудною. Але пожвавили її наші футболісти доволі несподівано. Один із найкращих футболістів у складі теперішньої Ниви, Ярослав Галенко у своєму стилі головою підсік м’яч у штрафному майдачнику Динамо. Той, по-зрадницьки відскочив від стійки воріт і закотився у ворота – 1:0. Після забитого голу, наші гравці, схоже, спіймали кураж і почали грати активніше. Не пройшло і трьох хвилин, як суддя зафіксував друге взяття воріт. Хтось із гравців Ниви виніс м’яч із власної половини поля. Шкіряна сфера на щастя для нас опинилася у Ярослава Сокола, який залишився сам у центрі поля. Нападник не довго думаючи, протягнув м’яч до воріт опонентів і без проблем розстріляв ворота – 2:0 і на перерву наші футболісти пішли у хорошому настрої.

Хмельничани взялися рятувати ситуацію вже після перерви. Перші хвилини матчу вони проводили у атаках. Одного разу гравець гостей фактично впритул розстрілював Козенка, але наш голкіпер виручив. Проте дещо неочікувано Динамівці отримали третього ляпаса. Олег Коваленко, який знаходився на лінії штрафного майданчика отримав передачу зліва та не довго думаючи, завдав удару по воротах. М'яч по ідеальній траєкторії влетів у дев'ятку воріт – 3:0. Забитий гол знову придав тернополянам впевненості і вони стали ще більшими зусиллями штурмувати володіння суперників. Втім, гості теж не залишалися осторонь атак. Динамо кілька разів доволі небезпечно огризалося, але хмельничан підводила реалізація.

За кілька хвилин до завершення основного часу гості сфолили у власному штрафному майданчику, відверто збивши з ніг Коваленка. Вирок арбітра – пенальті. Одинадцятиметровий штрафний без проблем реалізував наш капітан Юрій Войтович, який і встановив остаточний рахунок матчу – 4:0. Звісно, перемога для нас надзвичайно потрібна. Але, відверто кажучи, Динамо це не той суперник з яким Ниві варто перевірити свої сили. Наступний матч тернополяни проведуть на виїзді у Стрию, проти грізної "Скали". От тоді й побачимо, на що здатна Нива сьогоднішня.