Нива у сезоні 2012/13. Підсумки першого кола

категорія: Футбол | дата: 22 09 2012

Виграшним матчем над Оболонню-2 у Бучі, футбольний клуб Нива завершив перше коло чемпіонату Другої ліги (група А). Спорт Тернопільщини пригадує всі найяскравіші моменти цього періоду та аналізує виступи підопічних Ігоря Яворського.

"Нива буде командою, яка буде багато атакувати і перемагати" — саме ця цитата головного тренера команди Ігоря Яворського перед стартом сезону налаштовувала на думку, що вболівальники нарешті побачать оновлену Ниву, яка в свій час "ходила" серед еліти українського футболу. Вперше за останні роки команда пройшла передсезонні збори у Трускавці (Львівська обл.), а новий-старий тренер та екс-футболіст Ниви Ігор Яворський переглянув більше 50-ти потенційних новачків клубу. Про чималі амбіції заявляв і президент — Автанділ Мдінарадзе, який на зустрічі з вболівальниками поставив перед гравцями та тренерами завдання — вихід у Першу лігу.

Перший тур нового чемпіонату Нива, згідно з календарем, пропустила. Вступати у бій підопічним Яворського довелося у виїзному матчі проти херсонського Кристалу. Ця команда фактично зберегла минулорічний склад, тож підсумковий рахунок (1:4) на користь Ниви вселяв надію. Дублем тоді відзначився швидкісний нападник Сергій Кушка, по голу на свій рахунок записали Лакуста та Оксенюк. Останній, до речі, по ходу сезону був відзаявлений з команди.

У перерві між наступним матчем у Другій лізі тернополяни мінімально перемогли южненський Реал Фарм на першому етапі кубка України. Тому до Чернігова, де довелося протистояти фавориту ліги — Десні, команда вирушила у хорошому настрої. Сама ж гра була не настільки радісною для жовто-зелених. Бездарна гра у захисті та "беззубі" дії на вістрі атаки призвели до першої поразки у сезоні. Десна накидала гостям три "сухі" м’ячі. Саме з цього матчу у Ниви почалася чорна полоса.

Спочатку команда у першій домашній грі сезону осоромилася, програвши скромному южненському Реал Фарму (0:1). Гості віддали борг за поразку у кубку. А у наступному турі Нива "згоріла" в Одесі проти місцевого СКА (2:1). Паралельно із поєдинками у чемпіонаті, Ігор Яворський не припиняв селекційну роботу і вже перед матчем з Славутичем контракти з Нивою підписали два новачки. Перший — габаритний опорник Тимофій Листопад, а другий — відомий в Україні форвард Тарас Кабанов. У його активі є навіть один поєдинок за збірну України. Щоправда, зіграв він у товариському матчі проти збірної Лівії у 2004 році. Тарас Кабанов тоді вийшов на заміну у другому таймі, замінивши Андрія Вороніна (гра завершилася нічиєю 1:1 — прим. sports.te.ua). Також у команду повернули молодого та перспективного Редвана Османова. 19-річний півзахисник грав за команду у попередньому сезоні, але спочатку чомусь не підійшов під ігрову схему головного тренера.

І Листопад, і Кабанов дебютували у Ниві в матчі проти ще одного конкурента за підвищення у класі. Гра проти Славутича пройшла у рівній боротьбі та закінчилася справедливою нічиєю (0:0). Наступний матч мав неабияке значення для іміджу команди, адже протистояли Ниві новачки професійного футболу — ФК Тернопіль. Багато хто охрестив цю гру "Битвою за Тернопіль", або ж за прихильність тернопільського вболівальника. Цю "битву" виграла Нива, а єдиний гол з пенальті забив Сергій Кушка. У цьому матчі футболку Ниви приміряв черговий новачок — Олександр Антонюк з Кримтеплиці, який 11 років тому вже грав за Ниву.

Проте у наступних двох турах команда загальмувала. Млява гра проти одного із аутсайдерів Єдності завершилася нульовою нічиєю. При цьому на 5-ій доданій арбітром хвилині Нива не реалізувала пенальті — Яневич "пальнув" по горобцях. Потім була бойова нічия у Стрию (1:1), яка ледь не завершилася фіаско тернопільського клубу. У цій грі дебютантом Ниви став уродженець Бережан Ігор Швець, який за свою кар’єру пограв у таких командах, як Ворскла, Борисфен, Олександрія, Десна. Саме він став одним із авторів забитого голу у наступному поєдинку Ниви — проти сусідів з Хмельницького. Тернополяни у цій грі цілковито провалили перший тайм, але, зібравшись, видали у другому непоганий футбол та перемогли Динамо (3:1).

Щось подібне спіткало футболістів Яворського у заключній грі першого кола. У Бучі Нива зустрілася із другою командою київської Оболоні. Отримавши на старті другого тайму два голи, здавалося, Нива залишиться ні з чим. Але знову ж таки на другий тайм вийшла зовсім інша команда, яка показала достойну гру та декласувала суперника — (4:2). Підсумок — третє місце після першого кола та відрив від лідера, Десни, на 9 очок.

Із всього вищезгаданого можна зробити висновок, що Нива поки не розкрила свій потенціал на 100 відсотків. Команда має дуже хороший підбір виконавців, який може і повинен боротися за Першу лігу. На перших порах не вистачало зіграності, склад формувався, в команду вливалися нові виконавці. Слід сказати, що гравці, які прийшли у команду з початком сезону, суттєво підсилили гру. Той же Олександр Антонюк, який номінально є захисником, встигає виконувати великий об’єм роботи в атаці. Ігор Швець, провівши у команді три матчі забив двічі. Тарас Кабанов у стартових матчах за Ниву виглядав важко — йому бракувало швидкості. Але і своїми моментами він скористався, забивши у Динамо та Скалі.

Незважаючи на третє місце, яке зараз займають жовто-зелені, команда на початку сезону втратила чимало важливих очок. Ту ж Єдність повинні були обігрувати "однією лівою", але не склалося. На полі команда дуже часто використовувала дальні передачі та навіси, менше грала у пас. Приміром у грі з Оболонню-2, Нива у другому таймі почала грати у пас та робити менше дальніх передач — результат на лице.

Щодо кращих у команді за підсумками першого кола, то тут хочеться виділити трьох — голкіпера Андрія Новака, захисника Миколу Лазорика та, звісно, нападника Сергія Кушку. Голкіпер на протязі всіх матчів допустив мінімум помилок та вивів свою команду у 1/8 фіналу кубка України, відбивши удар у серії післяматчевих пенальті у дуелі з кіровоградською Зіркою. Микола Лазорик у всіх 10-ти матчах Ниви був стовпом оборони, який не раз відводив загрозу від своїх воріт. А третього претендента визнаємо кращим футболістом Ниви у першому колі. Сергій Кушка, незважаючи на невисокий ріст, постійно тримає в напрузі оборону суперника за рахунок швидкості. До того ж, у цьому сезоні він забив найбільшу кількість голів у складі команди та приніс перемогу Ниві у історичному дербі.

Статистика

У першому колі Нива провела 10 матчів, у яких здобула 4 перемоги, 3 нічиїх та 3 поразки. Вдома команда зіграла 4 рази (В – 1, Н – 2, П – 1, різниця м’ячів – 3/2, 5 очок). На виїзді зіграла 6 разів (В – 3, Н – 1, П – 2, різниця м’ячів – 11/9, 10 очок). Після 11 турів ФК Нива посідає 3 місце у турнірній таблиці Другої ліги (група А).

В офіційних матчах на поле виходили 24 футболісти, серед яких усі матчі без замін відіграли –2 (Новак, Лазорик). Найстарший футболіст, який виходив у складі Ниви – Анатолій Маткевич (35 років), наймолодший – Редван Османов (19 років).

Середня відвідуваність матчів Ниви у першому колі – 1235 вболівальників.

Найбільша перемога: 1:4 — 2.07.2012 Кристал - Нива

Найрозгромніша поразка: 3:0 — 29.07.2012 Десна - Нива

Кращий бомбардир — Сергій Кушка (10 матчів – 5 голів)

Голи у Ниві забивали: Кушка – 5, Кабанов – 2, Швець – 2, Лакуста – 2, Оксенюк – 1, Гребинський – 1, Маткевич – 1.

Кількість пенальті у ворота суперників: 3 (1 пенальті реалізовано)

Кількість пенальті у ворота Ниви: 1 (1 реалізовано)

Кількість вилучень: 2 (обидва – Лівіцький)

Кількість попереджень: 25 (рекордсмен – Яневич (5)

Найкращий гравець першого кола за версією sports.te.ua – Сергій Кушка

Матчі Ниви у першому колі Другої ліги сезону 2012/13:

Кристал – Нива 1:4 (Пилипчук 64 – Кушка 43, 93, Оксенюк 45, Лакуста 92)

Десна – Нива 3:0 (Фурта 66, Бровкін 70, Чепурненко 82)

Нива – Реал Фарм 0:1 (Продан 78)

СКА – Нива 2:1 (Яворський 21, 33 пен. – Кушка 55)

Нива – Славутич 0:0

ФК Тернопіль – Нива 0:1 (Кушка 70 пен.)

Нива – Єдність 0:0

Скала – Нива 1:1 (Цюцюра 49 – Кабанов 18)

Нива – Динамо 3:1 (Кабанов 55, Швець 66, Кушка 67 – Бичков 18)

Оболонь-2 – Нива 2:4 (Іващенко 16, Кучеренко 17 – Швець 53, Гребинський 65, Маткевич 76, Лакуста 90)