Олена Підгрушна: "На першому місці Олімпіада — це 100%"
Тернополянка Олена Підгрушна люб'язно відповіла на запитання iSport.ua напередодні старту олімпійського сезону.
— Тоді як минулий сезон був неймовірно успішним, до олімпійського року абсолютно всі команди постараються підійти в найкращій формі. Чи присутній додатковий тиск від усвідомлення цього?
— Знаєте, з того самого моменту, як всі ми потрапили до збірної, намагалися щороку проявити себе, як можна краще. Просто щодо того, наскільки ми були готові, спочатку десь результати були гірші, але поступово ми дійшли торішнього результату. Звичайно, в цей новий сезон ми йдемо з таким же бажанням, натхненням і азартом. Можливо, навіть більше азарту додалося, є більший порив до тих перемог, високих місць, які у нас були. Думаю, такий настрій тільки допоможе нам.
— Не можна не поставити питання про річну підготовку, особливо якщо врахувати гучні зміни в тренерському штабі. Чи відчутні зміни в тренувальному процесі і наскільки підготовка відрізняється від тої, що була рік тому?
— Звичайно, методи змінилися. Кожен тренер, який приходить в команду, він намагається дати нам максимум своїх знань. Природно, коли з нами працював Володимир Борисович, він давав одне, і ми намагалися максимально втілити в життя його думки. Зараз з нами працює Надія Бєлова, і також віддається нам по максимуму. Звичайно, напрям підготовки трохи змінився. Плюс, враховуючи, що Олімпійські ігри пройдуть у Сочі, упор у підготовці зроблений на роботу в горах: у нас набагато більше зборів проводиться на висотних ділянках. Щороку відрізняється від попереднього або наступного.
— Якою буде програма на олімпійський сезон? Чи планує основа жіночої команди пропускати який-небудь з етапів, що було звичайною практикою в останні 10-15 років?
— Звичайно, у тренерів є намічений план підготовки, в якому враховані висотні виїзди, робота в горах і так далі. Вже по ходу сезону буде видно, всій команді доведеться пропускати якісь етапи, або ж склад буде змінюватися частково. Будуть якісь певні поступові зміни. Можливо, комусь буде не комфортно на висоті, не піде робота. Ближче до етапів, думаю, буде застосовуватися індивідуальний підхід.
— Чи буде сезон побудований виключно під Олімпійські ігри або ж команда буде прагнути добре виступити в кубку Світу?
— Природно, на першому місці Олімпіада — це 100%. Тому що в принципі чотирирічний макроцикл підготовки розрахований під ОІ. На свій пік форми спортсмен може вийти тільки раз на рік. Відповідно, тренери розраховують так, щоб цей пік припав на чемпіонат Світу. Цього року таким стартом є Олімпійські ігри. Вся чотирирічна підготовка спрямована на них.
— Чи ставить тренерський штаб якесь конкретне медальне завдання на Олімпійські ігри? Чи вірять в команді в те, що в Сочі можна повторити феноменальний результат Нове Место?
— Щодо естафети. Були медалі, коли від нас цього не очікували, але іншим разом, коли мало не на 100% вірили і стверджували, що ми будемо в трійці, бах, і щось не складається. Естафета — це абсолютно непередбачувана річ. Хтось один може випасти, а троє інших зібратися і витягнути гонку. Крім того, перемога залежить, як від нашої четвірки, так і від інших команд, як вони виступлять.
— Олімпійська траса в Сочі вважається не тільки дуже важкою ...
— Знаєте, коли ми приїхали на трасу у перший день, коли там було класне снігове покриття, то думали, де ж ті величезні підйоми. Практично без нічого по ній "проскочили". Вже пізніше, коли сніг підтанув, погіршилося ковзання, тоді ці підйоми почулися. Якщо взяти спуски, де було багато падінь, які назвали небезпечними, то були викликані фахівці, які все аналізували, і вони сказали, що будуть певні зміни. Адже для чого, по суті, проводився етап? — Щоб перевірити готовність траси. До чого призведуть ці зміни, будуть вони кардинальними або не дуже ... Може, трохи згладять повороти, а може, нічого не змінять. У будь-якому випадку, всі будуть в однакових умовах.
Напевно, багато хто думає, що гонка по рівнинній трасі — це простіше, ніж дертися по підйому. Нічого подібного. За підйомом обов'язково слідує спуск, на якому ми відпочиваємо. А ось на рівнині доводиться постійно відштовхуватися і відпочити просто немає можливості. Взяти ту ж трасу в Антхольці. Після неї так вимотує, що після трьох днів змагань просто не відчуваєш рук.
— По ходу минулого сезону лави української команди поповнила Марія Панфілова. Як загалом сприймаєте дівчат, які вирішують змінити громадянство і допомогти нашій збірній. Чи не побоюєтеся, що в майбутньому з Росії може послідувати більш потужний потік сильних біатлоністок, які посилять конкуренцію в команді України?
— Здорова конкуренція — це завжди позитивно для результатів спортсменів. Якщо приходить спортсменка з Росії і витісняє зі складу вітчизняну вихованку, то ця українка буде тільки більш ретельно працювати, щоб повернути собі місце в команді. Так що проблем з цим ніяких немає.