На чемпіонаті Європи із санного спорту тернополяни традиіційно "пасли задніх"
На цьогорічному чемпіонаті Європи із санного спорту, який минулих вихідних паралельно з шостим етапом Кубка світу відбувся в німецькому Оберхофі, українці традиційно для себе "пасли задніх". Навіть підсумкову шістнадцяту позицію львів’янки Марини Галайджан важко порівнювати з успіхами, що їх років п’ять тому чи більше досягали ветерани Наталія Якушенко, яка на завершення своєї кар’єри захищала честь Тернопільщини, і Лілія Лудан із Київщини.
Що вже там казати про представників сильної статі. Найкращий із них, ще один львів’янин Андрій Кісь показав двадцять шостий час. Слідом за ним фінішував Андрій Мандзій із Кременця, а тридцятим — земляк останнього Олександр Оболончик.
На думку директора Кременецької ДЮСШ із санного спорту Анатолія Малищика, навіть придбавши для членів збірної України сучасні сани, вітчизняні спортивні функціонери все ж не довели до логічного завершення зусилля, спрямовані на нівелювання різниці в класі між вітчизняними атлетами і найсильнішими саночниками світу. Згадувати про відсутність у нашій країні сучасної траси — хіба зайвий раз без успіху намагатися позбутися хронічних хвороб розвитку цього виду спорту. Так би мовити, і чого в нас тільки немає. І запасного комплекту полоз для саней, і нових комбінезонів перед початком сезону. Додати сюди ще ті чи інші прорахунки під час підготовки до зимових стартів — разом виходить невтішна картина суттєвого програшу вже на старті. Не набравши ж необхідної швидкості, марно розраховувати на конкуренцію з тими, хто на рідних для себе трасах «днює і ночує», а не тренується перед «великими святами». Тож і не дивно, що до основного раунду шостого етапу Кубка світу Андрій Мандзій з Олександром Оболончиком знову не відібралися, посівши в кваліфікаційних заїздах Кубка націй відповідно двадцяте і двадцять п’яте місця.
Наприкінці минулого року, до речі, кількість вихованців кременецької санної школи, які беруть участь у міжнародних змаганнях, збільшилася на одну бойову одиницю. Разом із трьома львівськими атлетами до спеціально створеної міжнародною федерацією групи спортсменів із країн, що не культивують натурбан (спуск на санях із природних схилів, а не зі спе-ціально споруджених трас), увійшла і четвертокурсниця Тернопільського національного педагогічного університету Світлана Кравчук. Під час стартових етапів Кубка світу з натурбану дебютанти здійснювали лише тренувальні заїзди. А ось нещодавно в Італії вже стали пов-ноправними учасниками змагань третього етапу. В турнірі Кубка націй Світлана фінішувала восьмою. А ось пробитися через кваліфікаційне сито до основного раунду світового кубка підсумкове шістнадцяте місце не дозволило.
Тим часом на кременецькій санній трасі все без змін. Тренерсько-викладацький склад разом із робітниками продовжують готувати її до початку всеукраїнських стартів, запланованих на лютий. Погода ніби не перешкоджає. Нетривалі відлиги не повинні зруйнувати льодовий настил.
Джерело: Вільне життя