Галичанка двічі здолала Кряж і відправила Вінницю на дно

категорія: Волейбол | дата: 06 02 2012

У гості до Тернополя завітав вінницький Кряж-Медуніверситет. Наші дівчата двічі переграли суперниць з однаковим рахунком — 3:1.

Волейбол. Жіноча Суперліга, 9-ий тур.

4 лютого. Галичанка-ТНЕУ - Кряж-Медуніверситет (Вінниця) 3:1 (19:25, 25:23, 25:14, 25:23)

Перед грою головний тренер Галичанки Андрій Романович заявив, що у матчах проти вінницького Кряжу для його підопічних буде важливою не якість гри, а результат. Адже у 9-му турі тернопільська команда отримала реальний шанс покинути останню сходинку у турнірній таблиці. Для цього потрібно було здобути дві перемоги над вінничанками. З цим завданням молода тернопільська команда впоралася сповна.

Вінницький Кряж лише цього року поповнив склад учасників Суперліги, але ця команда вже неодноразово створювала неприємності більш досвідченим суперницям. У грі першого кола Галичанка лише у двох "п'ятихатках" здобула перемогу над Кряжем. А тому вдома наші волейболістки отримали шанс переграти вінницьку команду впевненіше. Найбільшу загрозу нашій команді складала досвідчена волейболістка Кряжу — Юлія Якушева. 38-річна нападниця є лідером вінницької команди, а у деяких епізодах її дії нагадували гру екс-капітана Галичанки — Олени Туркули.

Перша гра у Тернополі розпочалася із впевнених дій волейболісток Кряжа (0:3), а згодом (5:10). Галичанка лише під кінець першої партії змогла надолужити (17:21), але гості дотиснули підопічних Романовича і перший сет виграли (19:25). Друга партія пройшла вже під диктовку молодих волейболісток Галичанки, хоча під завісу партії вони змусили вболівальників понервувати, коли дозволили суперницям рахунок зрівняти (22:22). Але наполегливі дії тернополянок принесли перемогу нам (25:23). Перевагу по грі наші дівчата довели у третій партії, коли приголомшили вінницький Кряж величезною перевагою у рахунку на початку (7:0). До завершення партії господарки не втратили свою перевагу і суперник капітулював (25:17).

Здавалося, що завершити гру на власну користь — діло техніки, але в третій партії головному тренеру Андрію Романовичу теж довелося понервувати. Особливо, коли рахунок на табло став нічийним (21:21). Проте його підопічні не дозволили Кряжу перевести гру у п’яту партію і перемогли з рахунком (25:23). По партіях — 3:1. Перемігши у першій грі, Галичанка зрівнялася за очками із Кряжем, але залишилася на останній сходинці. Для того щоб покинути її залишалося так само впевнено переграти опоненток і у другій грі.

Початок другого матчу склався для волейболісток Галичанки вдало (11:7). Надалі перевага господарок майданчика лише росла і вони поклали вдалий початок матчу (25:16). Але другий сет давався Галичанці напрочуд важко. Рахунок тримався рівним протягом всієї партії (8:8, 14:14, 25:25) і командам довелося визначати переможця на тай-брейку. Фатальну помилку допустила одна з волейболісток Галичанки, яка замість того, щоб дати м'ячу вийти у аут, продовжила гру. Цим вдало скористалися вінницькі суперниці (25:27). Якщо оцінювати гру окремих виконавиць Галичанки, то лідерами на майданчику були Щур, Рубан та Козаченко. Не надто вдало діяла Юлія Лонюк, яка часто била у блок. Зовсім провалила гру молода Анна Рева, якій, схоже, потрібно переглянути своє ставлення до волейболу.

Третя партія другої гри, ледь не перетворилася для Галичанки на катастрофу. Виграючи по ходу партії, тернополянки умудрилися втратити перевагу (20:21). Але п’ять поспіль очок дозволили нашим волейболісткам перемогти (25:21). Жодних проблем підопічні Романовича не відчули у останній партії, яку теж виграли (25:20) і перемогли із загальним рахунком — 3:1, посунувши Кряж на останнє місце у турнірній таблиці. Після гри волейболістки Галичанки подякували вболівальникам за підтримку, а головний тренер Андрій Романович вперше за кілька останніх матчів дозволив собі посміхатися. Тепер у  Галичанки є 14 очок, що на 3 більше, ніж у Кряжу. За вдалого збігу обставин, наша команда ще має шанси потрапити у фінал чотирьох!

Наступний матч Галичанка проведе вдома. 25-26 лютого суперником буде Керкінітіда з Євпаторії. Перші поєдинки у Криму завершилися обміном перемогами  — 3:2, 2:3.