Тернополянин Ігор Наконечний - абсолютний чемпіон області з пулу

категорія: Інші | дата: 09 12 2011

На відкритому чемпіонаті області з пулу найбільшою несподіванкою став невдалий виступ абсолютного чемпіона Тернопілля Руслана Островського. Зате успішними змагання були для Ігоря Наконечного. Тепер спортсмен візьме участь у чемпіонаті України з пулу, що відбудеться з 14 до 18 грудня у Києві

Турнір, який проходив під егідою національної федерації спортивного більярду України, став останнім із даного виду більярдного спорту в цьому році. Відтак у клубі "Абриколь" визначали, хто ж буде обласним чемпіоном із пулу-2011.

До речі, перший змагальний день спортсмени розпочали матчами у "дев'ятці". Уболівальники, яким не вдалося наживо поспостерігати за більярдними баталіями, мали змогу переглядати турнірну сітку турніру в он-лайн режимі в Інтернеті.

На перемогу у "дев'ятці" претендували 13 спортсменів, серед яких були дві дівчини та п’ять юніорів. Усі учасники представляли Тернопіль. Найбільшою несподіванкою для всіх став невдалий виступ абсолютного чемпіона області з пулу та кандидата в майстри спорту Руслана Островського. До речі, спортсмен нещодавно, 26 листопада, відсвяткував 25-й день народження.

У першій зустрічі досвідчений спортсмен із рахунком 4:5 поступився Ользі Мокрій. У наступному матчі Руслан Островський із таким же рахунком програв наймолодшому учаснику турніру - 13-річному Іллі Смакулі. За підсумками чемпіонату Тернопілля, екс-лідер поділив 9-12 місце з іншими спортсменами.

Майбутній чемпіон Ігор Наконечний доволі легко пробився до фінального "двобою". У півфіналі він із рахунком 6:1 переграв Оксану Левицьку. Переможцем із другого півфіналу вийшов Ігор Томащук. Досвідчений спортсмен обіграв давнього суперника Олега Шаванова (6:3). Відтак “бронзу” чемпіонату отримали Олег Шаванов та Оксана Левицька.

Фінальна гра між двома Ігорями - Наконечним та Томащуком дійсно задовольнила запити любителів більярду. Гра була довгою та дуже напруженою, адже зустрілися дійсно кращі у пулі серед тернополян. Обоє фіналістів діяли обережно та старалися зважувати кожен удар, бо кожна помилка могла коштувати їм звання чемпіона. Після того, як рахунок став нічийним (3:3), вперед вирвався Ігор Наконечний. Саме він у підсумку із рахунком 7:4 переміг та отримав звання чемпіона Тернопілля з пулу у "дев'ятці".

У той же день, 3 грудня, відбулися кілька раундів обласного чемпіонату у "вісімці". До півфіналу пробилися ті ж учасники, що й у "дев’ятці", але з однією поправкою. Замість Оксани Левицької у півфіналі зіграв Руслан Островський. Він без жодного програшу дійшов до передостанньої стадії чемпіонату. Решта учасників - Ігорі Наконечний і Томащук та Олег Шаванов.

У першому півфіналі глядачі побачили повтор фіналу за чемпіонство у "девятці". Ігор Томащук отримав чудовий шанс взяти реванш у Ігоря Наконечного. Він міг здобути путівку до фіналу. Утім, Наконечний довів свою перевагу над суперником (5:3).

У паралельній грі Руслан Островський у напруженому поєдинку переміг із рахунком 5:4 Олега Шаванова. Останній разом із Ігорем Томащуком задовольнився "бронзою".

Фінал чемпіонату Тернопілля з пулу у дисципліні "вісімка" відбувся вже 4 грудня. Тоді Ігор Наконечний, будучи у ранзі чемпіона із "дев'ятки", додав до свого активу ще один титул. У фіналі він обіграв Руслана Островського із рахунком 6:2. Тож саме Ігор здобув звання абсолютного чемпіона Тернопільщини з пулу-2011.

Джерело: "20 хвилин"