Про нас
увійти

Ігор Починок: "Викручуємося, як можемо"

категорія: Інші | дата: 19 11 2011
Ігор Починок:

Ігор Мирославович Починок, тренер молодіжної збірної України з біатлону погодився розповісти трохи про біатлонної школи на Тернопіллі. Зокрема мова йшла про базу у Підгородньому, що в Тернопільському районі. Не так давно влада пообіцяла її відремонтувати.

- Як функціонує школа біатлону?

- Вона є Тернопільською обласною школою біатлону при обласній раді ФСТ "Колос". Залишилось три філії в Тернопільському, Збаразькому і Лановецькому районах. Багато філій закрили через недостатнє фінансування. Багато талантів займалося в Бережанській школі, якої більше немає. Але біатлон зміг вижити, тому що закривалися філії, де домінували лижні гонки. Можливо, вижили за рахунок наших спортивних результатів.

- Скільки спортсменів займається зараз на базі?

- Спортсменів, які безпосередньо беруть участь в обласних першостях і вище, налічується 106 осіб. У Тернопільській філії налічується ще близько двохсот спортсменів, але там разом з біатлоном проводять заняття з гирьового спорту та футболу.

- Скільки у школи гвинтівок?

- Робочих - 47. Своїх гвинтівок "Anschutz" у нас дві - Олени Підгрушної та Андрія Возняка. Тетяна Трачук, коли завоювала срібло в Душниках-Здруй отримала в подарунок гвинтівку від фірми "Larsen".

- Яке основне завдання виконує школа?

- У нас в Україні дуже багато талановитої молоді. Наше головне завдання - правильно вивести її, ну скажімо, на "орбіту" біатлонних змагань. Крім методичного підходу до тренувань, ми намагаємося вирішити безліч організаційних питань спортсменам, які часто відволікають і заважають підготовці.

- Хто поїде з Тернопільської школи на першу зимову юнацьку Олімпіаду - 2012?

- Спочатку, молодь поїде до Фінляндії на відбіркові старти. Потім два старти в австрійському Обертіллахе. І тільки після цих змагань, коли ми побачимо, хто готовий функціонально до юнацької Олімпіади і буде прийнято рішення про участь спортсменів. З Тернополя будуть брати участь у відборі Анастасія Меркушина, Марія Кручова, Олександр Ніколаєнко. Під питанням участь в Олімпіаді Євгена Лозового, у якого непогані результати. Спорткомітет запропонував його для участі, але виникли розбіжності при підрахунку набраних ним очок з урахуванням гонок без стрільби. Якщо їх не враховувати, то Євген Лозовий не потрапляє в число учасників. У всякому разі, він буде брати участь на тренувальних зборах у фінському Вуокатті.

- Всі перераховані Вами спортсмени представляють ФСТ "Колос"?

- Ні. У минулому році була організована біатлонна спортивна школа при обласній раді товариства "Динамо". Вона ще не функціонує так, як нам би хотілося. Але з часом вона стане на ноги. Деякі спортсмени представляють її.

- Може, вирішити питання з ФСТ "Колос" про поліпшення умов школи або передачі її на баланс більш могутнього господаря?

- Правду кажучи, ФСТ "Колос" не дуже переживає за наші умови. Є навіть певні проблеми. Спортивна база будувалася конкретно під біатлон. Задумка була така: створити Центр олімпійської підготовки як у Києві та Харкові, забезпечити спортсменів проживанням і харчуванням на її території, забезпечити їх усім необхідним, для заняття біатлоном. Також планувалося створити тир, стрільбище і лижеролерну трасу. У Центрі тренувалися б разом усі вікові категорії біатлоністів, включаючи і тих, яким більше 24 років. Діти б тренувалися разом зі старшими і брали б з них приклад. Після відбору талановитої молоді, діти вчилися б на спортивному факультеті педагогічного ліцею. Злегка це нагадує радянські часи інтернатів, так звані опорні пункти олімпійської підготовки. Саме не Центр, а опорний пункт. Тоді можна було б спланувати та навчально-спортивну роботу, і кількість необхідних гвинтівок, і кількість необхідних патронів на рік для кожного спортсмена. Наведу приклад: при Союзі, Віктор Щур відстрілював 18 тис. патронів в рік. Через півтора року занять він став чемпіоном СРСР з абсолютно "чистою" стрільбо., що було тоді видатним результатом. Як результат - центральна рада ФСТ виділила нам сорок пар лижоролерів для тренувань, і в 1980-1981 роках у нас проблем з патронами не було. А коли пішли результати у юніорів, почали будувати спортивну базу і виділили землю. Правда, землю довелося пристосувати під біатлон. Провели меліорацію, хотіли зробити універсальну трасу. Ми хотіли моделювати будь-яку трасу в світі: щоб був підхід до стрільбищі і зліва, і справа.

- Які вікові групи спортсменів тренуються ще в школі?

- Тренуються спортсмени 1990-1993 років народження. Це - Тетяна Трачук, Іван Моравський, Ірина Бега, Дмитро Підручний, Віталій Козловський, Ігор Гарбуз, Віталій Гарбуз. Старші спортсмени - це всім відомі Олена Підгрушна, Світлана Крикончук, Андрій Возняк.

- А тренерський потенціал який?

- Крім мене, у нас працює колектив, у складі семи тренерів: Олег Бунт, Володимир Бутко, Олег Меркушин, Ірина Меркушина, Назарій Бурик, Роман Смакула, Світлана Крикончук.

- Хто фінансує школу на сьогоднішній день?

- Викручуємося, як можемо. Основну допомогу ми отримуємо від Тернопільської обласної ради депутатів та її голови Олексія Петровича Кайди. Олексій Кайда недавно був обраний президентом Тернопільської обласної організації Федерації біатлону України. Обласна рада допомагає нам у фінансуванні поїздок деяких спортсменів на навчально-тренувальні збори, в ремонті лижеролерної траси і в капітальному ремонті будівлі бази. Є у нас і меценати, і любителі біатлону, які допомагають. ФСТ "Колос" нам платить заробітну плату і іноді купує патрони.

Джерело: biathlon-ua.org

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook