Про нас
увійти

Олена Підгрушна: "Іноді тренуємося по чотири дні на тиждень, а іноді — без вихідних"

категорія: Інші | дата: 28 08 2012
Олена Підгрушна:

Після чотирьох місяців підготовки на перші офіційні старти вийшли наші біатлоністи. Вони позмагалися за звання чемпіонів України у Тисовці. Найкращу готовність у стартових забігах показала Олена Підгрушна. Вона виборола звання дворазової чемпіонки з літнього біатлону, перемігши у спринті та в гонці переслідування.

— Перемога на чемпіонаті України — це успіх чи лише етап підготовки до сезону?

— На таких стартах ми більше думаємо про майбутнє, тобто працюємо заради успіху на інших турнірах. Але завжди приємно перемагати, незалежно від рангу турніру. Я рада, що так успішно почала сезон. Якщо не змагатися влітку, восени буде проблемно втягнутися у ритм на етапах Кубка світу. Тож мусимо звикати до змагального графіка навіть у літню пору.

— Чи можна стверджувати, що ви найліпше з-поміж усіх наших біатлоністок провели літню роботу?

— Я не знаю, бо не можу відповідати за інших дівчат. Мені ж було дуже важко втягнутися. Ми виконуємо чимало вправ для фізичної підготовки. Відповідно, дуже нелегко дається швидкісна робота. До того ж організмові важко призвичаїтися до нових умов. Навесні ми більше часу проводили на високогір'ї. Тепер працюємо на низині.

— Важко працюєте в літню пору?

— Тренувальний процес продуманий до хвилини. Іноді тренуємося по чотири дні на тиждень, а іноді — цілий тиждень, без вихідних. Одне наше тренування триває від однієї години до чотирьох.

— Які ваші наступні старти?

— Невдовзі вирушаємо до Німеччини, у місто Рупольдінг, на навчально-тренувальний збір. Після збору повернемося додому і вже за декілька днів летимо до Уфи, де почнеться літній чемпіонат світу. Як бачите, тепер ми змагаємося на лижоролерах. А на снігу бігтимемо аж у жовтні.

— Чи різняться літня стрільба і зимова?

— Так, різниця є. Взимку стріляємо краще. Втім, це річ індивідуальна. Знаю чимало випадків, коли біатлоністки видали серію влучних пострілів на турнірах, і кожен наступний вистріл був для них випробуванням, вони боялися "промазати". Звичайно, неможливо цілий рік однаково стріляти. Тому краще, щоб вдала стрільба припала на час проведення найважливіших змагань. Над стрільбою треба дуже довго працювати. Спершу стараємося просто поцілити в мішень, а згодом працюємо над стрільбою на швидкість. Це ціла наука. На стрільбу треба виділяти не менше часу, ніж на біг на лижах.

Джерело: Галичина спортивна

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook