Про нас
увійти

Перша ліга: до суддів їдуть ревізори?

категорія: Футбол | дата: 22 08 2013
Перша ліга: до суддів їдуть ревізори?

На черговий тур Першої національної ліги, де виступає тернопільська Нива, спостерігачами арбітражу призначені фахівці, які зазвичай працюють на матчах прем'єр-ліги.

У нищому футболі України за останні роки накопичилося чимало претензій з арбітражу: вони звучать і в звітах про матчі, що розміщуються офіційними сайтами клубів, і в післяматчевих прес-конференціях тренерів, і в заявах керівників і власників команд Першої та Другої ліги. Зовсім недавно, наприклад, до куратора системи арбітражу в професійному футболі України П'єрлуїджі Колліні звертався з відкритим листом президент ФК Геліос Олександр Гельштейн.

Ми не можемо судити про реакцію комітету арбітрів і особисто його куратора, адже офіційних заяв у відповідь на публічне звернення харків'ян не послідувало. Але, отримавши список призначень на черговий тур Favbet-Ліги 1, ми не могли не звернути уваги на цікаву особливість.

Справа в тому, що спостерігачами арбітражу на першолігові матчі були призначені фахівці, які входять до прем'єр-лігового списку і зазвичай працюють на матчах елітного дивізіону: Володимир П'яних (Донецьк), Ігор Хіблін (Хмельницький), Віктор Парадніков (Київ), Геннадій Коваленко ( Київ), Анатолій Куцев (Київ), Валерій Авдиш (Сімферополь), Сергій Задиран (Дніпропетровськ). Лише тільки в одному матчі сьомого туру з восьми працюватиме спостерігач арбітражу з першолігового списку — на київський поєдинок між Динамо-2 і краматорським Авангардом призначений запорожець Анатолій Малаховський.

У той же час, арбітри та їх асистенти на матчі призначені "буденні" — ті, які зазвичай працюють у Першій лізі.

Так що ж це? Реакція на заяви Геліоса, дніпродзержинської і алчевської Сталі, а також інших клубів, останнім часом піддаватися критиці арбітраж у нижчих лігах?

Джерело: football.ua

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook