Про нас
увійти

Ігор Яворський: "Вийти у першу лігу Ниві нереально"

категорія: Футбол | дата: 19 09 2011
Ігор Яворський:

Відомий український футболіст та тренер Ігор Яворський може очолити тернопільську Ниву. У суботу команда розгромила хмельницьке Динамо - 4:0. Нива виступає у другій лізі. Після 9-го туру команда набрала 13 очок і займає 6-те місце. Додамо, що тернополяни зіграли вісім матчів.

 - Я був на грі, - каже Ігор Петрович Gazeta.ua, - Нива виграла, але враження від поєдинку залишились не дуже хороші. Хоча команда грала набагато краще, ніж у попередніх матчах. З Нивою я працюю чотири дні (розмова відбулася у неділю, 18 вересня) і готував її до гри з Динамо. Виконував роль консультанта. Ніяких рішень, я ще не приймав. Виникає дуже багато питань — з харчуванням, екіпіровкою, проживанням, базою, тренувальним полем. Вирішити їх найближчим часом буде важко. Це все реально, але потрібен час

 - Що скажете про саму команду? Як вам підбір виконавців?

 - Є ряд хороших футболістів. А є гравці, які не відповідають рівню команди, що ставить перед собою високі цілі. Перед Нивою стоїть завдання вийти у першу лігу, але воно може мінятися. Зі свого боку можу сказати, що виконати його сьогодні нереально.

- Що може вплинути на ваше рішення?

 - Якщо губернатор області (Валентин Хоптян), який має бажання зробити хорошу команду, дасть певнй час на її формування. Потрібно набрати хороших виконавців та провести тренувальні збори. Також команда має бути забезпечена екіпіруванням, харчуванням, тренувальним полем та базою. Тобто, мати елементарні речі. І найголовніше, це час. Вже наступного року можна буде ставити завдання виходу у першу лігу.

Команда має перемагати і цього сезону. Але треба дивитися правді в очі і говорити так як є. На сьогоднішній день вийти у першу лігу Ниві нереально. У другій лізі є гарно укомплектовані команди, які мають стабільне фінансове становище. Це Суми, чернігівська Десна, черкаський Славутич та Енергія з Нової Каховки. Я бачив декілька матчів за участю цих команд. Там грають сильніші футболісти, ніж у Ниві.

Спробувати вийти у першу лігу можна, але це практично нереально. Якби хтось пообіцяв це зробити і виконав би свою обіцянку, то тій людині можна ставити пам'ятник.

 - В яких умовах "живе" команда?

 - Свої матчі Нива проводить на Тернопільському міському стадіоні. Своєї бази команда не має і тренується по різних сільських стадіончиках. Базу забрала обласна рада. Живуть футболісти у санаторії, по вісім людей у номері. Харчуються разом з дітьми, які перебувають на лікуванні у санаторії. Добираються футболісти до міста 30 км.

Автобус команда наймає і платить за нього гроші. Футболісти проводять у ньому по чотири години на день. Одну годину займає дорога на тренування, а тренується Нива двічі на день. В таких умовах не має часу ні на відновлення, ні на відпочинок.

Але губернатор зацікавлений у команді і хоче змінити ситуацію. Важко сказати, наскільки йому вдасться це зробити. Я бажаю, щоб у нього все вийшло.

 - Правда, що у команди з'явився ряд спонсорів, які готові вкладати у Ниву гроші? (ЗМІ називають прізвище мільярдера Дмитра Фірташа, уродженця Тернопільщини)

 - У мене такої інформації немає. Можливо якісь домовленості є у губернатора. Це краще у нього запитати. Я у цьому питанні не дуже компетентний.

 - Наскільки тернополяни зацікавлені у футболі?

 - Можу сказати одне, якщо команда буле показувати хороший футбол і матиме всі шанси підвищитися у класі, то у Тернополі на футбол ходитиме по 15 тисяч глядачів. Тернополяни люблять футбол і завжди любили. Були часи, коли на матчі приходило по 25 тисяч вболівальників. Трибуни стадіону були переповнені і люди сиділи на електричній вишці. Це було ще за часів виступів команди у вищій лізі України. На жаль, ці часи вже пройшли. Сьогодні треба починати все спочатку, практично з нуля. Були часи, коли Нива обігрувала і Лобановського, і Сабо, і Шахтар. У команди були серйозні перемоги.

Щоб була серйозна команда, потрібні вагомі капіталовкладення. Я думаю, Тернопіль заслуговує на хорошу команду першої ліги. Будемо бачити, як розвиватимуться справи. Все залежить від керівництва області.

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook