Нива – Кристал 3:2. Вимучена перемога та міліцейське свавілля на стадіоні (+ ФОТО)

категорія: Футбол | дата: 03 10 2012

Тернопільська Нива з тріском, але перемогла аутсайдера Другої ліги — херсонський Кристал. Вдруге цього сезону гру судила жінка.

До Тернополя херсонський Кристал приїхав у статусі аутсайдера не лише матчу, але й чемпіонату загалом. Підопічні Руслана Новікова провалили старт чемпіонату, а залікові очки почали набирати лише під кінець першого кола. У цьому сезоні Кристал та Нива зустрічалися у Херсоні у другому турі, а гра завершилася переконливою перемогою тернополян (1:4). Тому секрет перемоги над херсонцями тренерському штабу Ниви був відомий. Незважаючи на це аутсайдери дали гідний бій претенденту на підвищення у класі.

У зв’язку із відсутністю дискваліфікованого центроборонця Лівіцького, головний тренер Ниви Ігор Яворський був змушений робити певні ротації у складі. Ігор Гребінський змістився на позицію Лівіцького, а його місце на полі зайняв Віктор Данищук. З перших хвилин матчу на поле вийшов досвідчений Анатолій Маткевич. Востаннє у старті він виходив саме у матчі проти Кристалу на виїзді, але, отримавши травму, пропустив чималий відрізок сезону. Ще один футболіст, що покинув лазарет жовто-зелених — Олександр Антонюк. Його "зламали" ще у Бучі, під час гри з Оболонню-2. Цього разу він вийшов зі старту, замінивши у складі Ореста Януша.

Старт гри відзначився непоганою спробою Тараса Кабанова, але м’яч після його удару влучив у зовнішню сторону воріт. Відповідь Кристалу не забарилася — Гайдаржі стріляв з лінії штрафного майданчика, але мимо. А вже у наступній атаці жовто-зелені святкували гол. Стрімку атаку Ниви завершував Анатолій Маткевич, але його удар на себе прийняв захисник. Проте атака тернополян продовжилася і після навісної передачі справа головою м’яч у сітку відправив Олександр Антонюк (1:0).

Пропустивши швидкий гол, Кристал так само несподівано швидко відігрався. Гол вийшов доволі курйозним: після прострілу одного з гравців суперника, м’яч у штрафному Ниви знайшов коліно Дмитра Кривого, який переправив його у ворота (1:1). До речі, Дмитро Кривий свого часу захищав кольори тернопільської Ниви, тож забивати на нашому стадіоні йому довелося не вперше.

Та за три хвилини все повернулося на свої місця. Оборона Кристалу проспала ривок Кабанова, який не пожалів віддати пас на Сергія Кушку. Останній точним ударом вивів Ниву вперед (2:1). Для Сергія це був третій гол у ворота Кристалу у поточному сезоні.

Після швидкого обміну люб’язностями, гра дещо заспокоїлася. Щоправда моменти біля обох воріт виникали дуже часто. Кабанов, Кушка, Антонюк — всі вони могли збільшити відрив у рахунку.

Кристал, незважаючи на статус аутсайдера матчу, місцями демонстрував хорошу гру та комбінував на половині поля Ниви. Єдиною перепоною для гостей на шляху до воріт були захисники господарів. Особливою активністю відзначався капітан Ниви Микола Лазорик, який вигравав всю боротьбу із суперниками та "підчищав" огріхи своїх партнерів. Але у епізоді, коли вдруге забивав Дмитро Кривий і майстерність капітана Ниву не врятувала. Форвард Кристалу скористався неузгодженими діями між захисниками та Андрієм Новаком, перехопив м’яч та пробив у ціль (2:2) — на перерву команди вирушили за нічийного рахунку.

На другий тайм Нива вийшла з однією заміною. Замість автора другого голу — Сергія Кушки на поле вийшов Олександр Лакуста, який першим дотиком відзначився голом. Олександр поборовся із захисником, обіграв його та в кінцевому результаті голкіпера — (3:2). І якщо до середини другого тайму Нива намагалася збільшити свою перевагу, то у заключні хвилини гри тернополяни "сіли" в оборону. Кристал намагався відігратися та здобути таку важливу нічию. Не дозволив себе пробити кіпер Ниви Андрій Новак, який на останніх хвилинах творив чудеса у рамці воріт.

Вимучена перемога жовто-зелених знову підняла команду на третє місце у турнірній таблиці. Попереду — вкрай важлива гра проти лідера чемпіонату Десни, яка відбудеться у Тернополі 6 жовтня о 16.00.

До речі, ще у першому таймі матчу Нива-Кристал на стадіоні стався неприємний інцидент, який викликав несамовите обурення публіки. Невелика димова шашка, запалена фан-сектором Ниви послужила тим, що викликала неабияку агресивну реакцію зі сторони міліції. Близько 20-ти осіб із спецпідрозділу "Грифон" увірвалися на трибуну, де стояли фанати. Без пояснень, ці "доблесні працівники" почали бити фанатів дубинками та "травити" сльозогінним газом. Міліціонери зламали більше 10-ти стільців та забрали у відділок дев'ять осіб, більшість із яких не мали жодного відношення до інциденту на трибуні. Ганьба…