Кремінь – Нива. Ветерани виводять Ниву в 1/8 фіналу (+ ФОТО, ВІДЕО)

категорія: Футбол | дата: 25 09 2012

Тернопільська Нива після п’ятирічної перерви знову буде грати в 1/8 фіналу кубка України з футболу. Омріяну путівку до цієї стадії підопічні Ігоря Яворського здобули на виїзді у Кременчуці.

Задовго до першого кубкового матчу, керівництво Ниви зробило серйозну ставку на цей турнір. Президент та тренер дали обіцянку вболівальникам, що до Тернополя приїде котрась із команд Прем’єр-ліги. Такий шанс міг випасти тернополянам ще на стадії 1/16 фіналу, коли у боротьбу вступили гранди українського футболу. Але сліпий жереб звів Ниву із представником Другої ліги — кременчуцьким Кременем.

Наш суперник в останніх турах чемпіонату відверто збавив оберти, програвши навіть одному із аутсайдерів групи Б. Перед матчем тренери Ниви та Кременя роздавали один одному компліменти. Це і не дивно, адже у свій час тренер Кременя Юрій Чумак виступав під керівництвом Ігоря Яворського у тернопільській Ниві.

Трибуни місцевого стадіону "Кремінь-арена" були заповнені вщент та навіть бракувало місця. Сама споруда розрахована приймати 1500 вболівальників для яких вхід на цей матч був безкоштовним. Цікавістю стадіону є штучне покриття поля. На такому газоні Нива грала лише у Южному, але й цей фактор не допоміг господарям.

Стартовий склад, який виставив Ігор Яворський, не здивував. Тренеру довелося зробити лише одну заміну у порівнянні із попереднім матчем. Через травму кубковий матч пропустив досвідчений Олександр Антонюк, якого замінив Орест Януш.

На старті матчу суперники діяли обережно. Кремінь спробував грати першим номером, але у команди Чумака цього не вийшло. А вже за 10 хвилин після стартового свистка голкіпер кременчуцької команди виймав м’яч з сітки воріт. Нива реалізувала класичну атаку — Ігор Швець навісив справа, а Тарас Кабанов головою відправив круглого у дев'ятку воріт Олійника (0:1). До речі, ще у середині першого тайму голкіпер Кременя через травму поле залишив.

За рівної гри Нива у першому таймі забила ще раз. На краю штрафного майданчика "завалили" Тараса Кабанова, а одинадцятиметровий реалізував Юрій Войтович (0:2). Голкіпер, який вийшов на заміну, хоча і вгадав напрямок удару, але відбити м’яч не зумів.

Знаходячись у безвихідному становищі, футболісти Кременя у другому таймі кинули всі сили на атаку. Але спроби господарів відігратися виглядали надто безпорадно. Захист Ниви разом із впевненими діями голкіпера Андрія Новака звів на нівець всі спроби футболістів з Кременчука забити бодай раз. Тернопільська команда весь другий тайм провела без моментів, віддаючи всі сили обороні.

Після гри головний тренер Ниви Ігор Яворський не приховував задоволення від перемоги. Вже у наступному раунді його команда буде протистояти більш серйозному супернику.