Дмитро Підручний - восьмий у гонці переслідування на чемпіонаті світу з біатлону

категорія: Біатлон | дата: 13 02 2023

Чоловіча гонка переслідування закривала програму змагального дня у неділю, 12 лютого, на чемпіонаті світу з біатлону. І була одним з шансів для України здобути першу медаль на турнірі.

У попередній чоловічій гонці спринті Україна показала найкращий результат у сезоні. Дмитро Підручний, який проводив лише другий особистий старт у сезоні, фінішував на п'ятому місці. Відставання українця від чемпіона світу Йоганнеса Бьо складало 53.4 секунди, від топ-3 - трохи більше 15 секунд.

Саме у гонці переслідування Підручний здобув свою першу і поки що єдину медаль на чемпіонатах світу. В Естерсунді у 2019 році український біатлоніст став чемпіоном - тоді для цього йому знадобилося фінішувати четвертим у спринті.

Розпочав спринт український біатлоніст у топ-5. Підручний намагався тримати темп з норвезькими спортсменами і після першої чистої стрільби залишався на п'ятій позиції. Місця завдяки відсутності хиб на вогневому рубежі вдалося покращити й ще двом українцям - Антон Дудченко вийшов 14-м, Богдан Цимбал - 25-м. Лише Артем Прима, який заробив коло штрафу, опустився з 44-го на 49-е місце.

Перед другою стрільбою Підручний йшов на сьомій позиції, але піднявся на четверту завдяки хибі норвежця Йоганнеса Дале та порівняно швидшій роботі на вогневому рубежі. На 13-у позицію піднявся Антон Дудченко, який закрив ще п'ять мішеней, тоді як Артему Примі чиста стрільба дозволила піднятися на 33-е місце. Лише Богдан Цимбал, який не закрив одну мішень, опустився на 31-у позицію.

На третьому колі Підручний програв часу Йоганнеса Бьо 35 секунд. А після цього заробив два кола штрафу та фактично позбавив себе шансів потрапити на подіум, вийшовши з них на десятій позиції. Загалом жодному з українців не вдалося закрити всі мішені: Антон Дудченко та Артем Прима заробили по одному колу штрафа, Богдан Цимбал - два.

У підсумку Підручний зміг навіть поборотися за другу поспіль квіткову церемонію. Але фінішував за межами топ-6 - восьме місце. У топ-20 потрапив і Антон Дудченко, який на останній стрільбі не закрив одну мішень - його найкращий результат у кар'єрі. Щодо Артема Прими та Богдана Цимбала, вони замкнули топ-40.

Третю поспіль золоту медаль чемпіонату світу-2023 завоював норвежець Йоганнес Бьо. На фініші лідер загального заліку випередив з перевагою у понад хвилину партнера по збірній Штурлу Легрейда. А ось здобути "бронзу" на останніх метрах дистанції вдалося шведу Себастьяну Самуельссону, який випередив норвежця Тарьєя Бьо.