Про нас
увійти | реєстрація

Дмитро Підручний: "Потрошки повертаюся до своїх звичних кондицій, і це радує"

категорія: Біатлон | дата: 22 12 2020 | переглядів: 461
Дмитро Підручний: "Потрошки повертаюся до своїх звичних кондицій, і це радує"

Першу у сезоні гонку з масовим стартом тернопільський біатлоніст Дмитро Підручний завершив на 24-й позиції, допустивши чотири промахи: по два на кожній стрільбі стоячи. У розмові із кореспондентом biathlon.com.ua Дмитро розповів про причину хиб та свій функціональний стан, підвів підсумки першого триместру біатлонного сезону 2020/2021, розказав як вдалося впоратися із емоціями після черги невдач, а також повідомив про плани на найближчий час.

- Діма, як відчував себе сьогодні на дистанції?

- На дистанції відчував себе досить добре, краще, ніж в попередніх гонках, навіть краще, ніж у спринті. Міг тримати темп. Можливо, не всіх лідерів, але ту швидкість, яка близька до них, особливо на перших колах. Хоч і важкувато було, але міг бігти разом із ними.

Радує те, що по дистанції міг боротися із тими, з ким я їхав. На останньому колі вдалося поборотися з французами. В порівнянні із тим, що було в попередніх гонках, – останнє коло було досить непоганим: міг терпіти, міг боротися.

- Щодо стрільби: лежка чудова, а стійка... Ризикував, чи далось в знаки те, що йшов у темпі лідерів?

- Лежкою задоволений: і швидко стріляв, і влучно. Не було тих проблем, які були вчора під час гонки переслідування, коли ніяк не міг закрити четверту мішень. Стосовно стрільби стоячи… Тут взагалі важко стріляти, а на стійці особливо. На першій стійці не закрилися два габарити, на другій – промахи були далекі. Чому? Важко сказати. Буду аналізувати помилки, виправляти їх, а також працювати над тим, щоб не допускати їх на наступних стартах.

- Закінчився перший триместр біатлонного сезону. Для тебе він був дуже важким і неоднозначним, проте останні гонки у твоєму виконанні додають оптимізму. Як ти оціниш перших чотири етапи?

- Звичайно, перший триместр був неоднозначний. Початок сезону був катастрофічно поганий… На перших гонках в Контіолахті була як не одна проблема, так інша: як не надкісниця, так спина… В естафеті, ніби, вже вдалося щось показати, вдалося поборотися.. і тут спринт в Хохфільцені. Самі все бачили, самі знаємо результат. Ми з тренером схиляємося до того, що причина такого результату – це збіг обставин: по-перше, це був п’ятий день у Хохфільцені, і саме на цей день припала акліматизація, яка так складно проявилася, по-друге, відчувається відсутність гірської підготовки у літній період. Все це далося в знаки, і, у підсумку, ми отримали ось такий результат. В естафеті мені було трішки легше, але не те, на що я розраховував.

Наступні декілька днів я відпочивав, відновлювався і тренувався. Ми зробили деякі поправки у стрільбі. А далі була спринтерська гонка. Спринт – це єдиний позитивний момент у цьому триместрі. Вважаю, що шосте місце в цій гонці з такою конкуренцією – це, звичайно, дуже високий результат, враховуючи те, яка велика конкуренція в сучасному біатлоні. Зараз в мас-старті стартує 6 норвежців, 5 французів – і це більша частина усіх біатлоністів, які виходять на гонку. Це ТОП-команди, і боротися з ними на рівні дуже важко, особливо в рік, коли нам не вдалося провести повноцінну підготовку.

На жаль, ми не мали змоги тренуватися так, як хотіли. Звичайно, робота, яку ми виконали в Яворові, – хороша. Багато чого вдалося зробити, але дається в знаки те, що не вдалося провести високогірних зборів, а рельєф в Яворові нікудишній, він не відповідає тому рівню, який потрібен для підготовки до стартів на Кубку світу, оскільки траса рівнинна, немає підйомів. Вкочування теж пройшло не так, як ми хотіли. Те, що ми приїхали в Україну посеред високогірного збору в Рамзау, також неабияк вплинуло. Ця поїздка повністю перекреслила збір, оскільки тільки ми акліматизувалися – довелося спускатися і повертатися додому. На 4 день, коли відбувається реакліматизація, ми знову піднімаємося в гори.  Час назад не повернеш, ми мусили це зробити. Ці всі, здавалось би, дрібнички впливають на всю команду, вони даються в знаки, тому сезон так важко починається.

Звичайно, вже з’являються позитивні моменти, адже можу бути конкурентоспроможним на дистанції. Потрошку повертаюся до своїх звичних кондицій, і це радує. Зараз, за новорічно-різдвяний період, ми будемо виправляти помилки і старатися зробити все, щоб після нового року на етапах Кубка світу в Обегофі, Антхольці, а також на чемпіонаті світу ми були в оптимальній формі.

Невдачі тижневої давнини тебе зовсім не підкосити, а, навпаки, схоже, додали спортивної завзятості. Як тобі вдалося вибудувати оптимальний баланс, щоб не згоріти від злості і все ж показати достойний результат у наступному особистому старті, адже на одному негативі мотивацію не побудуєш...

- Я така людина, яка розуміє, що один старт ще нічого не вирішує. По суті, сезон тільки почався, і декілька невдалих стартів не мають перекреслювати всіх зусиль, які були докладені впродовж підготовчого періоду. Звичайно, такі результати б’ють по психології, додають негативу, але коли стихають емоції намагаюсь підійти до цього всього з холодною головою, спокійно проаналізувати все, і виправити ті помилки, які були допущені. Я розумію, що на мені велика відповідальність, але все можна виправити і показати хороший результат. Радий, що вдалося зібратися і показати те, на що я був спроможний.

- Наприкінці грудня в Рупольдингу запланована Різдвяна гонка. На ній ти мав би виступати разом із Вітою Семеренко. Нічого не змінилося, 28 грудня бігтимете гонку?

- Поки що все в силі (посміхається). Всі документи готуються для того, щоб ми разом із Вітою взяли у ній участь. Будемо трішки готуватись до неї, щоб показати на цій гонці достойний результат. Довго в Німеччині затримуватися не будемо: приїдемо, виступимо, і одразу поїдемо назад на збір.

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook