Про нас
увійти

Анастасія Меркушина: "Ризик, на мій погляд, був виправданий"

категорія: Біатлон | дата: 21 02 2020
Анастасія Меркушина: "Ризик, на мій погляд, був виправданий"

Анастасія Меркушина представляла жіночу частину одиночної змішаної естафети на чемпіонаті світу. Чому українська команда не змогла змагатися за вищі місця, спортсменка розповіла в інтерв’ю biathlon.com.ua.

– Насте, звичайно, гонка не дуже вдалася, починаючи з першої стрільби, в принципі. Як твої відчуття?

– Усі питають, чого гонка не вийшла. Подивіться на стартовий протокол! Я ще не на тому рівні, щоб вигравати "вагон і причіп" у таких людей. На жаль. Мені також прикро, що я не настільки сильна. Але я ще молода, і, сподіваюся, мені ще рано на пенсію. У мене є ще час трішки попрацювати, підтягнутися. Я сподіваюся, що підіймуся до того ТОПу. Так, не вийшло, але це життя.

– Ми тебе не звинувачуємо, а просто намагаємося проаналізувати в цьому плані. І зрозуміло, що це біатлон і все може статись. Питаємо просто про твої відчуття, як ти сама це розумієш, аналізуєш, чому десь-щось не вийшло. Ми тебе не звинувачуємо, а запитуємо, чому щось не склалося на твій погляд?

- Багато є чинників, які не склалися. По-перше, суперники – ніхто вже більше не "зливає" сингл-мікст. Вийшли сьогодні найсильніші. Так, ми трішки загубилися серед них, але багато чинників на це вплинуло. Я думаю, що я показала і намагалася показати той максимум, на який зараз готова.

– Але все ж таки максимум, мабуть, був - чіткіше стріляти…?

– Я намагалася швидко стріляти. Сингл-мікст – це така гонка, де треба відпрацьовувати не тільки на трасі. Траса достатньо коротка, а більше часу відіграється на рубежі. Звісно, не попала, таке буває. Але намагалася стріляти набагато швидше, відігравати на стрільбі, скільки могла.

– Як відчувала себе на трасі в порівнянні з іншими гонками?

– Намагалася… Будемо розбиратися – побачимо. Я так не можу сказати.

– Тут, мабуть, був такий момент, що можна було більше намагатися на трасі, але був ризик стрільбу завалити, так?

– Так. Якщо ще трішки додати – могло затрясти так… Що ми бачили на прикладі Доротеї Вірер, як вона з тих "задніх" намагалася "вилізти, вишкрябатися" і через те пішла на штрафне коло. Таке буває, це біатлон і тут потрібно було ризикувати. Ризик, на мій погляд, був виправданий. Якщо б все склалося…

– Ти знаєш вже в естафеті який склад буде і на якому етапі ти будеш бігти?

– Нічого не знаю.

– Але для усієї команди це, фактично, вирішальний бій, крім Олени Підгрушної, для якої ще буде мас-старт. Думаю, що всі дівчата готові дати бій. Ти нас запевниш у цьому?

– (Сміється). Я не хочу відповідати за всіх, я буду відповідати за себе. У мене такий настрій, що я або вмру, або… "Со щитом или на щите!"

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook