Про нас
увійти

Дмитро Забірченко: "Я можу прийняти поразку у боротьбі, але не можу її прийняти без жаги до перемоги"

категорія: Баскетбол | дата: 24 09 2021
Дмитро Забірченко: "Я можу прийняти поразку у боротьбі, але не можу її прийняти без жаги до перемоги"

Напередодні початку нового сезону, Дмитро Забірченко поділився думками стосовно підготовки команди, підбив підсумки передсезонних турнірів та розповів про очікування від кампанії 2021/2022.

Дмитре Олександровичу, як пройшла підготовка баскетбольного клубу "Тернопіль" до нового сезону?

Нормально, як завжди. Єдине, в чому були труднощі, – хотілось зібрати команду якомога швидше, але комплектація трішки затяглась. Ввечері 30 серпня прилетіли наші останні підписані гравці (Джо та Донте), 8 вересня до нас приєднався Марк Боднар. Комплектація в цьому сезоні затяглась. Зрозуміло, що входити в сезон буде складніше. Підготовка пройшла добре, працювали за планом: фізична підготовка, напрацювання схем.

Українська частина команди розпочала тренуватись в середині серпня, легіонери приєднались у процесі підготовки, в якому фізичному стані знаходяться гравці зараз?

Судячи з того, що останню гру з "Дніпром" на третій ігровий день ми змогли грати на максимальних швидкостях, я думаю, що гравці знаходяться в гарних фізичних кондиціях. Українці зібрались в середині серпня: медогляд, перше щеплення, друге щеплення. Всі ці фактори збивають з нормального ритму підготовки. Всі з цим зустрічаються, всі з цим живуть, але це впливає на підготовку команди до сезону. 

У Харкові команда вперше зіграла оновленим складом, які завдання ставились на турнір?

Ніяких завдань не було. Ми виходили на майданчик для відпрацювання командних взаємодій, які нам потрібні. Зрозуміло, що у тренера є свої завдання, а гравці повинні ставити перед собою єдину ціль – показати свій максимальний рівень у кожній грі. Якщо вони будуть прагнути цього, вони будуть зростати, чого я щиро хочу.  Основні задачі: награвання схем, спробувати молодих гравців, це все ж таки передсезонні ігри, але в той же час ніхто не хотів програвати. Ми всі спортсмени – ми бажаємо перемагати. Наче не дивишся на результат, але постійно хочеш за нього зачепитися.

Наскільки залишились задоволені командними взаємодіями?

Складно про це говорити. Донте та Джо провели з командою декілька тренувань перед турніром. Казати про те, чи залишився я задоволений тим, що ми награвали, звісно ні. Також це стосується київського турніру. Багато помилок,  неправильних речей у нападі, непорозуміння один з одним, але це не проблема. З кожним тренуванням та грою хлопці будуть розуміти один одного краще та краще. Це нормальна практика.

В останній грі проти "Дніпра" отримав пошкодження Марек Долежай. Наскільки серйозне пошкодження та який стан у нього зараз?

Марек тренується з командою, все добре. До дебютної гри проти "Київ-Баскет" буде з командою.

В інтерв’ю для Федерації баскетболу України ви говорили, що 12 гравцем у заявці буде представник Першої ліги, вже вирішили, хто саме?

Хочу дати змогу молодим виконавцям відчути, що таке Суперліга. Для них дуже важливо зрозуміти, що таке розминка, лава запасних Суперліги. Їх середній вік 17-18 років, це важливий досвід для кожного з них. Згадуючи себе в їхньому віці, мені здавалось, що потрапити на лаву запасних БК "Азовмаш" – це велике досягнення для молодого гравця. Їм потрібно максимально працювати, щоб потрапити на лаву дванадцятим гравцем. Це місце потрібно виборювати.

Олександр Місяць — гравець, який не провів ні однієї гри в передсезонних турнірах. Що з ним та який стан у нього зараз?

У нього невеликі проблеми з коліном. Він проходить курс лікування, ще буде один укол за тиждень після гри з БК "Київ-Баскет". Зараз почав трішки тренуватися, я розраховую, що деякі хвилини він проведе в матчі проти команди Айнарса Багатскіса. Будемо спостерігати, як коліно дозволить йому це зробити, але розраховую на його допомогу. Розуміючи, в якій він фізичній формі, можу сказати, що це буде небагато хвилин.

Дмитре Олександровичу, комплектація команди закінчена чи можна очікувати підсилення?

Якщо будуть кадрові зміни, то це будуть зміни одного гравця на іншого. На даний момент комплектація закінчена. Я як тренер зробив свій вибір. Далі, якщо гравці не будуть виправдовувати очікувань, можливо, будемо займатися кадровими змінами. У багатьох команд у ростері по п’ять легіонерів, у нас чотири. Можливо, доведеться дивитися і п’ятого легіонера, але час покаже. Наш президент давав інтерв’ю, де зазначив, що можливі кадрові зміни за підсумками першого кола. Я дуже розраховую на те, що хлопці покажуть максимум своїх можливостей, і цим складом ми проведемо сезон.

Усі розуміють, що з новим лімітом на легіонерів акцент буде робитися саме на них. Немає побоювань, що хтось може залишити команду у відповідальний момент, тим самим ослабивши стартову п’ятірку, як це було у минулому сезоні з Уордом та Боуі?

Чого боятися? Вже проходили через це. Ми ж не можемо вплинути на такі обставини. Це особисті якості людей. Усі умови, які зазначені в їхніх контрактах, клуб виконує на всі 100% , а далі, якщо в головах людей щось не так, вони можуть поїхати та зробити ще щось. Гадаю, що більше ми нікого вибачати не будемо.

Тренерський склад також зазнав змін, одним з ваших асистентів буде Нікіта Воєвода, який ще минулого сезону грав за БК "Одеса". Як виник варіант з цим переходом до тренерської діяльності?

Нікіта зателефонував мені, сказав що збирається завершувати кар’єру гравця, так як не бачив у цьому великих перспектив. Повідомив про те, що хоче розпочати тренерську діяльність. Сказав: "Тренере, якщо буде місце, приєднаюсь з великим задоволенням". Ми же в тому сезоні шукали асистента. У цьому сезоні продовжили пошуки. Євген Ворник перейшов до адміністративної роботи (менеджер клубу), а мені необхідна людина до штабу. Ми шукали, але так і не знайшли кандидата, а тут виник варіант з Воєводою. Я знаю його як доволі розумного гравця, з гарним баскетбольним IQ. У нього є великі перспективи, якщо він буде працювати та вчитися.

Президент клубу для ФБУ говорив, що завдання номер один для команди – доставляти клопоти командам з 2-4 місця, які завдання ставите для команди на сезон?

У мене завдання одне – виходити на кожен матч та перемагати. Гадаю, що після трьох кіл ми будемо розуміти, де ми знаходимося. Але для хлопців є тільки одне завдання — виходити та перемагати, не важливо, хто це: "Миколаїв", "Київ-Баскет", "Прометей" чи "Будівельник". У нас дуже конкурентоспроможний чемпіонат, буде дуже багато рівних ігор, в яких переможець буде вирішуватися в кінцівках. Ціна кожної перемоги дуже важлива.

Також президент зазначив, що у Тернополі будується франшиза, а не просто команда, у порівнянні з дебютним сезоном чи великих змін зазнав клуб як організація?

Ми будуємо її. Складно збудувати франшизу за короткий проміжок часу. Ми намагаємося присвятити багато часу дітям, дитячому баскетболу, набору різних вікових груп. Намаємося зробити все, щоб баскетбол у Тернополі був спортом номер один. Хочемо, щоб люди любили баскетбол та ходили на наші ігри, для цього нам потрібно показувати якісний баскетбол. Ніколи людина не буде ходити на аутсайдерів, хіба що миколаївські фани, які дуже люблять баскетбол та підтримують команду, незважаючи на результати. Взяти, наприклад, "Харківські соколи": підсилили склад команди, очолив команду новий тренер, організація гри змінилася, почали перемагати — почало ходили більше вболівальників. Як не крути, люди люблять переможців. Нам дуже хочеться входити до числа переможців, щоб вболівальник нас любив та ходив на наші ігри.

У порівнянні з минулим сезоном команда "Тернопіль" стала популярнішою як бренд?

Так, дуже багато робимо для розвитку баскетболу. На цьому не будемо зупинятися, будемо тільки покращувати себе, щоб стати ще кращими як бренд.

Дмитре Олександровичу, чого ви очікуєте від сезону 21/22?

Зараз складно про це говорити, як казав, завдання одне – виходити і перемагати у кожній грі. Це по-перше. Друге – боротьба у кожній грі. Ми повинні битися та вигризати кожен м’яч. Я можу прийняти поразку у боротьбі, але не можу її прийняти без жаги до перемоги, з опущеними руками. Якщо ми будемо як команда боротися та підтримувати один одного, але будемо програвати, значить погано граємо (сміється). Якщо ми будемо стояти один за одного,  як одна команда, одне ціле – ми не будемо програвати багато, та перемоги прийдуть.

Джерело: ФБУ

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook