Про нас
увійти

Олена Підгрушна: "Відновлю спортивну кар'єру і буду працювати заради наступної перемоги на Олімпіаді"

категорія: Зимові види | дата: 07 05 2014 | переглядів: 974
Олена Підгрушна:

Олена Підгрушна, олімпійська чемпіонка 2014 року по біатлону, а також, віднедавна, заст. міністра молоді та спорту дала нам ексклюзивне інтерв'ю.

— Кожен спортсмен мріє виграти Олімпійські ігри. Ви — вже виграли. Які плани і мрії зараз?

— Планів та мрій безліч: як у заступника міністра, у мене зараз багато адміністративної та організаційної роботи. Для українського спорту, для нашої збірної зробити потрібно чимало. Також планую взяти паузу у професійному спорті, оскільки я ще й жінка, яка бажає вести повноцінне і багатогранне життя. Ну а потім, звичайно, відновлю спортивну кар'єру і буду працювати заради наступної перемоги на Олімпіаді.

— До речі, які у вас враження залишилися після Олімпійських ігор, як у спортсмена і глядача?

— Як глядачеві — сподобалося дуже. У Сочі зробили все, щоб провести Олімпійські ігри на високому рівні: було і красиво, і зручно, і цікаво. Однак як спортсмен, я звертала увагу, перш за все, на успіхи своєї команди. Мені вдалося показати кращий результат в естафеті, однак одиночна гонка пройшла не на тому рівні, як мені хотілося.

— Наскільки складно було знаходитися далеко від батьківщини в такий складний для України період?

— Почуття були дуже різними: з одного боку — хвилювання, а з іншого — бажання показати кращий результат; здобути перемогу для України. Перебувати далеко в цей час було складно, але іноді думали, що якби були занурені в події, то ніколи не змогли б зібратися і показати результат, заради якого працювали чотири роки. Чесно кажучи, добре, що не все знали, інакше хвилювання не дало б гідно виступити. Особливо враховуючи те, що мій чоловік був на Майдані весь час. Напруга в команді була неймовірною, але ми бачили мету, і це дозволяло нам витримати і добути таку важливу перемогу.

— Чи була можливість у вас зв'язатися з близькими і дізнаватися достовірні новини? Якому "каналу" зв'язку віддали перевагу?

— На 90 % — це телефонні розмови. Коли є вільна хвилина, читаю новини, але таких хвилинок дуже мало.

— Перемога на Олімпіаді — дуже значуща для країни подія. А перемога на Олімпіаді взимку 2014 року — це подія вдвічі важливіша. Які почуття ви відчуваєте?

— Особисто я пишаюся тим, що ми здобули золото Сочі саме в той день, що наша медаль була першим переможним кроком. Коли ми повернулися в Україну, нам розповідали, що ця медаль була ковтком свіжого повітря і надії вже на іншу перемогу. Розуміти це — велике щастя і велика честь для всієї команди, і для мене зокрема. І донині люди говорять про це, дякують. Я неймовірно щаслива бути частиною цього.

— Наступний сезон в силу об'єктивних причин буде для збірної складним. Чи бачите ви необхідний резерв для того, щоб він не виглядав надто провальним на фоні повного тріумфу в сезоні 2013/14?

— Оскільки я, ймовірно, візьму паузу в спорті, дівчаткам потрібен буде четвертий учасник естафети, також плануємо активно просувати молодь, так що всім потрібно час на адаптацію, практику. Це означає, що прийде багато молодих і талановитих, але, безумовно, очікувати від них відразу великих звершень не варто. У перспективі ж - обов'язково. Можливо, що результати в новому сезоні будуть нижчим, але ми сподіваємося на позитивні зміни. Також багато що залежить від фінансування, можливі проблеми навіть із збереженням нинішнього бюджету. Але в Міністерстві зараз працюють над бюджетом, залученням коштів інвесторів, спонсорів. На щастя, у світі вже є усталені традиції, коли великі і розвинені компанії підтримують великий спорт, наприклад, як у випадку олімпійської збірної на зимових Іграх.

— Що потрібно для того, щоб в Україні з'явилася своя Дар'я Домрачева? І скільки в це потрібно вкласти коштів?

— Потрібно розуміти, що Домрачева йде, як єдиний спортсмен країни. На неї в повному обсязі працює вся сервіс-команда, а вже в другу чергу обслуговуються всі інші спортсмени. На неї одну роблять ставку, а решта команди йде з результатом набагато нижче. У нашій збірній не одна така спортсменка, а мінімум чотири! Коли ми зможемо забезпечити гідну екіпіровку, сервіс і умови нашим провідним спортсменкам, у нас будуть свої "Домрачеві", і не одна (посміхається). Так що це питання коштів, адже у нас є талановиті і сильні спортсменки.

За матеріалами isport.ua

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook
Стрічка новин