Про нас
увійти | реєстрація

Олена Підгрушна: "Я була не в кращій формі на цих Олімпійських іграх"

категорія: Зимові види | дата: 25 02 2014 | переглядів: 707
Олена Підгрушна:

Олімпійська чемпіонка Сочі в естафетній гонці, біатлоністка Олена Підгрушна дала оцінку виступів, свого особистого і командного, на Олімпійських Іграх.

— Під час Олімпіади Ви не раз заявляли, що Ваша фізична підготовка залишає бажати кращого. Тим не менше, Ви відмінно пробігли останній етап естафети саме з точки зору лижного ходу. Виходить, не все так погано було?

— Проблеми, в деякому розумінні, дійсно були, в деяких моментах вдалося поліпшити ситуацію. Початок Олімпіади взагалі погано пройшов, потім вже я розбіглася краще: і фізично підтяглася, і зі стрільбою стала справлятися нормально. А в естафеті, навіть не знаю. Мабуть, все було на якійсь підсвідомості, тому що зараз навіть згадую гонку і реально вийшло, що настільки грамотно були розкладені сили по дистанції... Скажи мені зараз хто ще раз так пробігти, я б, напевно, не змогла. Весь мій досвід фінішних етапів, мабуть, все склалося в сукупності і вдалося показати такий результат.

— Бігти на останньому етапі — одне з найвідповідальніших завдань. Психологічно це складніше, ніж приймати естафету на більш ранніх етапах?

— Та ні. Буквально за день до старту тренери робили ретельний розбір по етапах, запитували, як ми себе почуваємо. Я настільки була впевнена в собі, що сказала, що я і тільки я побіжу четвертий етап. Мені було важливо, щоб дівчатка забезпечили той відрив, який вони зробили, а сумнівів у тому, що його вдасться утримати, не виникало.

— На останньому етапі увійшла в гонку також Тура Бергер, причому її відставання було таким, яке їй цілком під силу відіграти...

— Я знала, що обидві суперниці зовсім поруч, і Оля, і Тура. Єдине, що допомогло, це коли ближче до тренерів під'їхала на підйомі, де Григорій Шамрай сказав: "Ти швидкість тримаєш, тебе ніхто не доганяє". Тобто, я розуміла, що фізично ми в рівних умовах. Це дало мені додаткові сили, тому що я розуміла, що мені не потрібно від когось тікати або когось наздоганяти. Я далі працювала в своєму темпі, от і все.

— Чи задоволені Ви, як капітан, виступом збірної України? Чи задоволені тим балансом сил, який був у ній?

— Звичайно, ми задоволені результатом естафети, а якщо брати кожну гонку окремо, то, природно, є дуже багато нюансів, яких не повинно було трапитися. Але завершили ми на позитивній ноті, і головне, що в естафеті склалося все добре. Ми самі ще не до кінця в цей успіх повірили. Свідомість поки цього не сприймає (посміхається).

Конкуренти нас дійсно вважали найголовнішим суперником, оскільки у нас дуже стабільна і рівна команда. Кожен з нас може претендувати в особистих гонках на п'єдестал і, відповідно, коли всі разом, всі стабільні в стрільбі і стабільні фізично, то, звичайно, нас більше всіх і боялися. Радує, що ми виправдали ці очікування.

— Чи ставили перед собою мету завоювати ще й індивідуальну медаль, як в Нове Мєсто?

— Звичайно, дуже хотілося, і психологічно дуже налаштовувалася. Я дійсно очікувала, що результати будуть набагато кращі, ніж вони є зараз. Так склалося, що або це хвороба, або якісь помилки в підготовці завадили. Ми будемо розбирати це вже пізніше. Дійсно, я була не в кращій формі на цих Іграх.

— Які плани тепер надалі? У цьому сезоні ще продовжите виступати в нинішньому складі команди?

— Ми... Спробуємо (посміхається). Звичайно, ми дуже сильно налаштовувалися саме на естафети, але вони зараз, то будуть, то не будуть. Не знаю, чого чекати. Звичайно, будемо боротися до кінця. У нас є хороший шанс поборотися і за перемогу в загальному заліку. Раз вже ступили на цю стезю, хочеться пройти по ній до кінця.

Джерело: isport.ua

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook