Про нас
увійти

На Олімпійських іграх Тернопільщина сподівається на медаль

категорія: Зимові види | дата: 20 01 2014
На Олімпійських іграх Тернопільщина сподівається на медаль

До найголовніших зимових стартів чотириріччя — Олімпійських ігор у Сочі (Росія), які триватимуть з 6 до 23 лютого, рукою подати.

Які перспективи на цих планетарного масштабу змаганнях у тернопільських спортсменів, журналісти Номер один поцікавились у начальника управління фізичної культури і спорту ТОДА Ігоря Підгайного.

П’ятеро наших земляків уже вибороли путівки на участь в Олімпійських іграх у Сочі, однак, за великим рахунком, лише одна спортсменка реально претендує на нагороду.

— Найбільше ми сподіваємось побачити на п’єдесталі пошани біатлоністку Олену Підгрушну, — почав розповідь Ігор Підгайний. — Вона є капітаном жіночої біатлонної збірної, чемпіонка світу, успішно виступає в нинішньому сезоні, ставши на п’єдестал пошани на етапі кубка світу в Обергофі (Німеччина) та виборовши "срібло" у змішаній гонці.

На жаль, на четвертому етапі кубка світу в Рупольдингу тернопільська біатлоністка не змогла виступити через хворобу. В Олени була складна форма простуди, відповідно тренери вирішили поберегти Підгрушну, щоб не було ускладнень. Без капітана українська збірна на цих змаганнях посіла тільки четверте місце в естафеті, хоча на всіх попередніх етапах українки незмінно були у призах. Відповідно для збірної Олена Підгрушна має надзвичайно велике значення. Окрім того, вона сильна і в індивідуальних гонках. Зокрема, великі надії тренери покладають на її успішні виступи в її улюбленому спринті, в якому на останньому чемпіонаті світу вона здобула «золото» та в перс’юті — "бронза" на тому ж світовому форумі.

Сподіваємось, що за час, який залишився до Олімпіади, Олена видужає, набере оптимальну спортивну форму на ще двох етапах кубка світу і, на радість тернопільським вболівальникам, зуміє привезти на Тернопільщину олімпійську нагороду (дай Боже, не одну).

Стрімко увірвався до чоловічої збірної України ще один вихованець тернопільської біатлонної школи, уродженець с. Острів, що в Тернопільському районі, Дмитро Підручний.

— Підручного ще минулого сезону тренери головної біатлонної команди почали підключати до збірної. У цьому ж сезоні він зарекомендував себе з кращої сторони. Так, на ХХVІ Всесвітній зимовій Універсіаді в італійському Трентіно він здобув «золото», на етапі кубка світу у Хохфільцені виборов високу шосту позицію у спринті. Також Дмитро вдало вписався в естафетну команду. В Обергофі він уперше в кар’єрі взяв участь у командній гонці кубка світу та ще й з першого етапу. Справившись із хвилюванням, витримавши психологічне навантаження, він показав надзвичайно хороший результат, фінішувавши 9-м. До речі, на тій гонці тернополянин виступив найкраще з усіх українських біатлоністів. Як висловився голова Федерації біатлону України Володимир Бринзак: "Ми нарешті знайшли доброго стартера для естафетної чоловічої команди". Тому, якщо вірити словам пана Бринзака, можна сподіватися, що Дмитро Підручний напевно візьме участь в естафетній гонці, а також, якщо підтягне стрільбу, в одних чи двох індивідуальних перегонах, — зазначив Ігор Васильович.

Щодо перспективи Дмитра, то особливих ілюзій ніхто не робить, для нього це буде перша Олімпіада, тому його головне завдання — набратися досвіду. А зважаючи, що Підручний — хлопець вольовий і наполегливий, можна не сумніватися, що його звитяги ще попереду.

Одразу двоє тернопільських саночників мають шанс виступити у Сочі.

— Маємо сподівання, що виступлять на Олімпіаді два кременецьких саночники: в одиночці — Андрій Мандзій та двійці — Олександр Оболончик (у парі з львів’янином Романом Захарківим). Щодо Мандзія питань немає, у нього вже на руках ліцензія, він займає в рейтингу 34 місце, у той час як на Олімпіаді змагатимуться 40 саночників-одиночників. Щодо двійок, то українська пара займає 20 місце у європейському рейтингу. І саме стільки екіпажів виступатиме на Іграх. Тому, поїде Оболончик у Сочі чи ні, однозначно сказати складно, — зазначив Ігор Підгайний.

І хоча питання виступу Оболончика ще не визначено, однак, за інформацією, якою володіє керівництво обласного управління спорту, він має шанс поїхати на Олімпіаду за так званою естафетною квотою. Це станеться тоді, коли керівництво української олімпійської делегації відмовиться від естафетної команди того чи іншого виду спорту (до прикладу, в лижних перегонах). Однозначно, кінцеве рішення прийматиме НОК України.

Уже стала традицією участь в Олімпіаді кременецьких лижників-двоборців. Цього разу ми вболіватимемо за кременчанина Віктора Пасічника (тренер — Микола Козлов).

— Віктор Пасічник виборов ліцензію, тому щодо нього взагалі питань не повинно бути. Він провів серйозну підготовку, брав участь у всіх етапах кубка світу. Результати, щоправда, далекі від призових (25 місце у світовому рейтингу), але на таких, як Пасічник, рівняються інші кременецькі двоєборці. Тому дуже важливим для розвитку цього спорту на Тернопільщині є сам факт участі кременчанина в Олімпійських іграх, — відзначив начальник управління фізичної культури і спорту ТОДА.

Окрім згадах вище спортсменів, ще одна тернополянка — майстриня сноубордингу, має шанс скочити на підніжку поїзда, який відправляється.

— Хоча сьогодні вже майже сформована збірна Україна на ОІ, ще деякі ліцензії виборюються. Зокрема, ми маємо сподівання, що сноубордистка Оксана Дмитрів на стартах, що залишилися, зуміє набрати необхідну кількість очок, щоб потрапити до 30 кращих за рейтингом сноубордистів планети. Нині вона поки далеко від заповненої тридцятки (займає 60-70 місця в рейтингу), але шанси ще залишилися, — зазначив головний спортсмен області.

На жаль, першим шансом Оксана Дмитрів не скористалася. В австрійському Бад Гаштайні на 10-му етапі кубка світу зі сноуборду в паралельному слаломі наша землячка не подолала бар’єра кваліфікації, зайнявши підсумкове 44 місце. Остання нагода для Оксани припаде на 18-19 січня, коли у словенському місті Рогва проходитиме черговий етап кубка світу. 20 січня Міжнародна федерація лижного спорту опублікує ретинг сноубордистів, які власне і зможуть взяти участь в Олімпіаді.

Свого часу на Тернопільщині була практика запрошувати вже відомих спортсменів з інших регіонів для Олімпіади (біатлоністка Олена Зубрилова, саночниця Наталія Якушенко). Цього разу тернопільська влада відмовилася від такого "вербування".

— На мою думку, потрібно виховувати власних спортсменів, а не завозити їх. Здавалося б, запросивши готового спортсмена, виділивши йому квартиру та надавши інші матеріальні блага, витрачаєш менше коштів, ніж коли ти вкладаєш гроші у дитячий спорт. Але якщо говорити про розвиток видів спорту, про популяризацію спорту, про залучення якомога більше людей до спорту, то, звичайно, потрібно виховувати місцевих спортсменів та готувати з них олімпійців. Тільки за умов, коли діти на прикладі своїх старших колег знатимуть, що можна здобути високі результати, боротися за медалі європейських і світових чемпіонатів і навіть поїхати на Олімпійські ігри, тернопільський спорт матиме майбутнє, — резюмував Ігор Підгайний.

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook