Про нас
увійти

Василь Карленко: "Дмитро Підручний виріс і став сильнішим"

категорія: Зимові види | дата: 31 12 2013
Василь Карленко:

Головний тренер збірної України з біатлону Василь Карленко відмітив успіхи тернополянина Дмитра Підручного.

— Виступи Дмитра Підручного на Універсіаді підвищили його шанси на потрапляння в олімпійську команду?

— Безумовно. Діма в цьому сезоні проявляє себе дуже гідно. І навіть у тому пам'ятному спринті в Хохфільцені, у разі рівних умов на трасі для всіх спортсменів, невідомо, як все закінчилося б. Але є кінцевий результат. У тій гонці Підручний впорався зі стрільбою, показав непогану швидкість. А разом з тим ряд серйозних суперників — не впоралися. І звичайно той результат надав йому сил і впевненості в собі.

Що стосується Універсіад, то ми традиційно проходимо через ці змагання. Ті ж Дериземля, Семенов, Прима в різні роки домагалися успіхів на подібних змаганнях. Сьогодні чемпіоном Універсіади стає Підручний. При цьому треба відзначити, що Діма пройшов хорошу школу підготовки в збірній команді. У минулому сезоні він прийшов до нас досить сирим спортсменом, і йому складно було боротися на рівних із сильними суперниками. Але зараз він поступово дозріває для більш серйозних результатів. Тренери на місцях заклали в нього дуже хорошу основу — це їх заслуга. Але в збірній ми зуміли згідно з принципом наступності не розгубити те, що зробили особисті наставники. Адже не секрет, що часто спортсмен, переходячи до збірної, втрачається, і розтрачує ті навички, завдяки яким він і був запрошений до національної команди. Але зараз у нас підібрався тренерський склад, який тримає зв'язок з тренерами на місцях і сприяє подальшому розвитку кожного спортсмена.

Повертаючись до виступу Діми на Універсіаді, скажу, що він міг виступити і ще краще. Але в якійсь мірі позначилася відсутність достатнього досвіду, десь не вистачило свіжості, оскільки завантаження в роботі з основною командою у нього було досить серйозне. Але я впевнений, що за допомогою цих виступів Підручний виріс і став сильнішим.

— Ви очікуєте від Діми подальшого прогресу ще по ходу цього сезону?

— Природно. Ми ж для цього й працюємо з командою. Навіть якщо в якийсь момент результати будуть гірші, то виконувана робота все одно позитивно позначиться на прогресі в майбутньому. А рівень результатів завжди хвилеподібний, і чим нижче рівень підготовки спортсмена, тим більше рівень цих коливань.

За матеріалами ФБУ

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook