Про нас
увійти

Світлана Крикончук: " Наші дівчата довели, що гідні боротися за медалі на Олімпіаді"

категорія: Зимові види | дата: 27 12 2013
Світлана Крикончук:

Тернопільська біатлоністка, призерка чемпіонатів Європи Світлана Крикончук для читачів biathlon.ua прокоментувала виступ жіночої збірної України на перших трьох етапах кубка світу.

— Світлано, які ваші враження від виступу українських дівчат на початку сезону?

— Наші дівчата показали хороші результати і довели, що гідні боротися за медалі на Олімпіаді. У деяких моментах були недоробки, але загалом виступ нашої команди мені сподобалося. Дівчата молодці!

— Як гадаєте, чи не рано показувати такі результати? Адже головні старти на Олімпіаді ще попереду.

— Всі показані результати можна розглядати як підготовку до Олімпійських ігор у Сочі. Головне, щоб дівчата психологічно і фізично на сто відсотків були готові до участі в головних змаганнях сезону.

— Під час перших трьох етапів "вистрілювали" багато українських біатлоністки. Хто з них може взяти на себе роль лідера? Наприклад, Валя Семеренко показала найкращі результати в Ансі серед наших.

— Будь-яка з наших дівчат може бути лідером у команді. Кожна траса є специфічною: комусь більше підходить рівнинна траса, для когось краще, коли є більше підйомів, хтось виграє на спусках. Тому "вистрілити" може будь-яка з дівчат. Важко сказати, хто буде лідером, — це покаже час.

— Яка з гонок у нинішньому сезоні вам запам'яталася найбільше і чому?

— Найбільше запам'ятався етап у Ансі, особливо, естафета і гонка переслідування у жінок. В естафеті Олена Підгрушна не раз довела, що може конкурувати з кращими біатлоністками світу, зокрема з Турою Бергер. А в гонці переслідування Валі Семеренко немає межі для похвал.

— З Валею, Вітою Семеренко та Оленою Підгрушною ви 4 роки тому виступали на чемпіонаті Європи. Якщо подивитися на них зараз, що змінилося? У чому спортсменки додали?

— Збірна прогресує з кожним роком. За останні чотири роки команда вийшла на лідируючі позиції у світовому біатлоні: фізична підготовленість дівчат значно зросла, з'явилася впевненість, психологічна стійкість. Коли жіноча команда виходить на старт в естафеті, у мене навіть сумнівів не виникає, що вони будуть в призах.

— Чи стежите за виступом молодого покоління на кубку IBU? Хто може вже "завтра" прийти в основну команду?

— При кожній можливості завжди дивлюся онлайн-трансляції кубка IBU. Можу виділити Яну Бондар та Ірину Варвинець, які своїми виступами показали, що в майбутньому можуть бути лідерами команди.

— Від кого ви найбільше очікуєте прориву на Олімпійських іграх в Сочі?

— Чекаю хорошого виступу від своєї подруги Олени Підгрушної!

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook