Про нас
увійти

Поблизу Тернополя зводять олімпійську біатлонну трасу

категорія: Зимові види | дата: 09 12 2013
Поблизу Тернополя зводять олімпійську біатлонну трасу

У Підгородньому зводять біатлонну лижеролерну трасу за аналогом олімпійської у Сочі (Росія). Про це  повідомив заступник тернопільського губернатора Юрій Желіховський.

Траса і вся інфраструктура навколо неї, як запевнив високопосадовець ТОДА, відповідатиме усім міжнародним стандартам.

— Протяжність траси становитиме 2,3 км. Згідно з першою чергою проекту зараз за допомогою великої кількості техніки активно розчищається майбутня траса, завозиться пісок та щебінь. Якщо дозволить погода, то у планах першу чергу траси завершити вже цього року. При цьому вирішується питання, встеляти асфальт зараз чи, за рекомендацією тернопільської біатлоністки-чемпіонки Олени Підгрушної, спершу "закатати" у трасу щебінь та вкрити її піском, витримати її зимою і лише весною, побачивши всі недоліки траси, постелити асфальт, — зазначивЮрій Желіховський.

За словами Юрія Васильовича, на сьогодні вирішено всі питання дозвільного характеру: "11 організацій дали свої погодження, у тому числі екологи. Є дозвіл на будівництво, проведено експертизу проекту. Тому з юридичної точки зору проект витримав букву закону".

Разом з тим Юрій Желіховський визнає, що на початку реалізації проекту були певні проблеми.

— У середині старої траси були городи. 45 земельних ділянок виділили ще починаючи з 1978 року, і це всіх влаштовувало. Коли "дорізали" ще 15 ділянок, то раптом чомусь вони почали заважати біатлонній трасі. Логічно було б, якби мали претензії до всіх земельних ділянок, а так  лише до 15. Враховуючи цей фактор, ми вирішили змінити маршрут траси. Відповідно та ділянка, яка межує з приватними наділами, буде технологічною і використовуватиметься лише для під’їзду. В цілому траса буде відповідати міжнародним стандартам, адже за основу ми взяли проект олімпійської сочинської траси, — зауважив чиновник ТОДА.

І хоча нова лижеролерна траса зводиться у ботанічному заказнику "Іванівський",  як переконує пан Юрій, вона завдасть мінімальної шкоди природі.

— Спершу передбачалося зробити трасу круглою, але у зв’язку з тим, що у виділених кварталах були існуючі просіки, ми пішли саме по них, і це добре видно з аерофотозйомків. Так, лісники десь перестаралися, і за це їх екологічна інспекція оштрафувала, але ці порушення далеко не такі, як подавалося. Я розумію, що може хтось хотів собі зробити політичний піар, але, до прикладу, на початку реалізації цього проекту я зібрав усіх спортсменів і тренерів, які мають справу з біатлоном, та повідомив про наші плани. Жоден не був проти, всі підтримали дані ініціативи… До того ж червонокнижні квіти, про які говорили природолюби, за їх же даними ростуть у 33-35 кварталах заказника, а траса у своїй більшості не проходить по цих кварталах, — переконує Юрій Желіховський.

Що ж до другої черги проекту, то строки її реалізації ніхто не береться спрогнозувати.

— Стрільбище нині розраховане на 18 стойок і постріли проводяться в напрямку села. Ми ж хочемо, по-перше, його розвернути, щоб спортсмени стріляли в напрямку полів, по-друге, плануємо збільшити кількість стойок до 30-ти. Разом з тим, спершу нам потрібно вирішити юридичні питання. Щоб почати роботи, потрібно вилучити 3 га землі в медичного університету і передати їх спортивному товариству "Колос", — пояснює високопосадовець обласної адміністрації.

КОМЕНТАР

Олександр Починок, відомий тернопільський біатлоніст:

—  Це не траса — це утопiя! Починаючи з невиконання умов міжнародних стандартiв, закiнчуючи мiсцем розташування! Нереально і дорого там будувати трасу! I навiть коли i що небудь там побудують, хоч слабо вiриться,то самих маломайських мiжнародних змагань там не проведеш! Просте закопування  грошей, розкрадання землi та вирубка лiсу! Єдиний вихiд — це вiдмiна розпорядження про розподiл землi в серединi кола! Це i Сафiулiн, мiнiстр спорту зрозумiв i озвучив!

ДОВІДКА

За матеріалами перевірок, проведених Державною екологічною інспекцією в Тернопільській області від 10 та 16 вересня 2013 року, розрахований розмір шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд та розмір компенсації внаслідок знищення середовища зростання рослин, занесених до Червоної книги України, становить відповідно 28578 та 56290 грн.

Джерело: Номер один

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook