Про нас
увійти

Біатлонна база в Підгородньому відповідатиме олімпійським стандартам

категорія: Зимові види | дата: 07 05 2013
Біатлонна база в Підгородньому відповідатиме олімпійським стандартам

У цьому переконаний голова облдержадміністрації Валентин Хоптян. Сьогодні він провів робочу нараду, присвячену питанню реконструкції інфраструктури цього спортивного об’єкту.

Участь у нараді взяли заступник голови — керівник апарату облдержадміністрації Юрій Желіховський, начальники управління з питань фізичної культури і спорту ОДА Ігор Підгайний та управління капітального будівництва ОДА Петро Марчишин, голова обласного ФСТ "Колос" Григорій Гунтік.

— Область зацікавлена у тому, щоб наша біатлонна база діяла, щоб тут тренувалися діти, виховувалися майбутні чемпіони. А для цього потрібно створити тут належні умови для її функціонування та підготовки спортсменів, — наголосив Валентин Хоптян.

Як було зазначено під час наради, діюча лижеролерна траса біатлонної бази не відповідає сучасним вимогам до її протяжності та ширини. Також потребує реконструкції стрільбище. Відтак було запропоновано рішення щодо прокладання сучасної тренувальної біатлонної траси на території лісу — таким чином буде забезпечено її належні розміри, які відповідатимуть вимогам, що ставляться у цьому олімпійському виді спорту.

Ще однією перевагою такої пропозиції є те, що сніг у лісових масивах довше не тане, то ж термін використання траси для лижних тренувань буде збільшено. Водночас Валентин Хоптян запропонував розглянути питання про придбання машини для виробництва штучного снігу. Також розглядається питання про облаштування майданчика для естафетних стартів і встановлення трибун для глядачів. У планах — розширення діючого стрільбища та закупівля для його потреб нових установок-мішеней.

При цьому голова облдержадміністрації наголосив, що при проведенні робіт будуть проводитися консультації із фахівцями Національного Олімпійського Комітету та Федерації біатлону України щодо дотримання усіх діючих вимог та стандартів до біатлонних баз такого класу.

Валентин Хоптян висловив переконання, що впродовж цього року такі роботи будуть виконанані. До введення в експлуатацію нового об’єкту, повноцінно функціонуватиме нині діюча лижеролерна траса.

Ще одним важливим питанням є вироблення всього пакету документів, які засвідчують право власності товариства "Колос" на земельні ділянки під біатлонною базою. Керівник області дав доручення відповідним службам сприяти фізкультурно-спортивному товариству у його вирішенні. Також голова облдержадміністрації відзначив, що в перспективі йдеться про реконструкцію санної траси і трамплінів у м.Кременці.

— Створення належних умов для тренування спортсменів-біатлоністів у Підгородньому, оновлення інфраструктури спортивних об’єктів у Кременеці є важливим чинником у праві  розвитку фізичної культури і спорту в області. Також ми розглядаємо питання розвитку зимових видів спорту на Тернопіллі в контексті реалізації ініціативи Президента України Віктора Януковича щодо боротьби України за право проведення у 2022 році зимової Олімпіади, — сказав Хоптян.

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook