Галичанка подолала Кряж

категорія: Волейбол | дата: 17 10 2011

Тернопільська волейбольна команда Галичанка другий тур жіночої Суперліги провела на виїзді у Вінниці. Там наші дівчата у двох надважких поєдинках здолали місцевий Кряж. Проте здобути максимум очок підопічним Андрія Романовича не вдалося.

Вінницький Кряж лише цього року поповнив склад учасників Суперліги. Перший матч у новому для себе чемпіонаті вінничанки провели у Южному. Там підопічним Олександра Бондаренка довелося двічі грати із чинним чемпіоном – Хіміком. Звісно, шансів відібрати очки у більш майстерніших опоненток у Кряжа не було. Вінницький колектив програв двічі по 3:0. Що ж до нашої команди, то підопічні Андрія Романовича у першому турі теж зіграли невдало. З Луцька наша команда привезла дві поразки від Волині. У Вінницю наші дівчата їхали лише за очками.

День перший (Кряж – Галичанка 2:3)

До матчу фаворитками були саме наші волейболістки. Проте гравці Кряжу вже у першій партії довели, що саме вони господарки на майданчику. Вінничанки взяли гору – 25:21. Та все ж наступний сет став легкою здобиччю для підопічних Романовича – 25:15. Наступна партія була своєрідним переламним періодом у грі. Зігравши два сети, команди вже увійшли у гру, а тому третій період поєдинку повинен був надати одній із команд суттєвої переваги. З цим краще впоралися вінничанки, хоча гості теж мали шанси на перемогу. Та все ж шансом дотиснути Галичанку у третій партії Кряж не скористався. Господарки майданчика знову віддали нашим партію із рахунком 25:15. Таким чином переможця довелось визначати у заключній п’ятій партії. Старт останнього сету був приголомшливим для Кряжу. 6:0! і здавалося, що Галичанку у цьому матчі вже не врятує навіть диво. Втім, воно таки сталося. Тернополянки довели свою майстерність і вибороли заслужену перемогу 18:16

День другий (Кряж – Галичанка 2:3)

Незважаючи на те, що наступного дня рахунок був аналогічний – картина гри була зовсім інша. Галичанка як ніколи була близька до тріумфу лише за три партії. Та все ж наші волейболістки розслабилися. Перші два сети тернополянки виграли на одному диханні – двічі по 25:21. І коли, здавалось, потрібно вижати із себе максимум та дотиснути суперниць, наша команда зробила навпаки. За третьою партією (25:19), тернополянки програли й четверту (25:22). Знову тріумфатора зустрічі визначали за допомогою п’ятого сету. Ось тут і Галичанка проявила всю силу та волю до перемоги. Кряжу не вистачало лише одного очка, щоб здобути перемогу. Вінничанки вели у рахунку 14:12. Проте майстерність наших спортсменок проявилася у потрібний час. Чудова гра Лізи Рубан та Юлії Лонюк дозволили святкувати перемогу гостям – 19:17.

Наступний матч у рамках жіночої Суперліги з волейболу наша Галичанка проведе вже у листопаді. Суперницями наших волейболісток будуть опонентки із черкаського Круга. Матчі пройдуть 19-20 листопада у Тернополі.

Коментар головного тренера тернопільської Галичанки Андрія Романовича:

- Моментами молодь показувала позитивні зрушення, показувала те, чому вчили. Природно, що не вистачає стабільності. Наприклад, у другий день після відносно легких перемог у перших двох партіях, третю та четверту – віддали. Радує, що програючи на початку п’ятих партій: в перший день - 0:6, у другий - 1:5, а потім і 12:14, зуміли переламати хід гри та вирвати обидві кінцівки. Такі ігри і загартовують, і вчать.

- Що порадувало більш за все у діях команди?

- Саме це і порадувало, що команді  вдалося з честю вийти з важкої ситуації. І юні волейболістки виглядали досить впевнено, і гравці, які рахуються вже досвідченими – як скажемо Вікторія Дельрос, хоча їй тільки вісімнадцять – не підкачали, у кінцівках зуміли психологічно підняти себе на рівень вище.

- За рахунок чого вдалося дотиснути суперника в кінцівках?

- В першу чергу, за рахунок більш впевненої гри на блоці. Також вдало зіграли на цьому відрізку два перших темпи – Галина Щур та Олександра Биценко. Добре діяла у кінцівках і Ліза Рубан. Так, як треба, зіграла Юлія Лонюк. В цілому всі зібралися та безпомилково провели вирішальні частини обох матчів, що і призвело до перемог.

Результати інших матчів 2-го туру:

Круг - Волинь

1 матч - 0:3 (23:25, 17:25, 20:25), 2 матч - 1:3 (18:25, 21:25, 25:19, 20:25)

Хімік - Джінестра

1 матч - 3:2 (25:18, 19:25, 19:25, 25:20, 15:12), 2 матч - 3:2 (22:25, 22:25, 25:14, 25:19,15:11 )