Про нас
увійти

Володимир Крутовський: "При мінімальних витратах ми могли б достойно представляти Тернопіль"

категорія: Командні види | дата: 11 07 2014
Володимир Крутовський:

Для спортивної громадськості Тернопільщини несподіваним стало повідомлення про те, що регбійна команда Терен припиняє виступи в чемпіонаті України з регбі-15. Про загальний стан регбі в нашому краї та причини зняття єдиної дорослої регбійної команди Тернополя читайте далі.

У цьому сезоні Терен провів усього два матчі в чемпіонаті України з регбі-15. В обох програв — хмельницькій Оболоні-Університет (7:105) та львівському Соколу (0:96).

— Команда Терен знялася з чемпіонату через дві причини, — повідомив граючий тренер та капітан команди Володимир Крутовський. — По-перше — це повна відсутність фінансування. Існує кістяк команди, який готовий грати і їздити на матчі за свої гроші, але цих людей для регбі-15 замало. По-друге, Терен відчуває серйозні кадрові проблеми. Цілий ряд гравців, особливо з числа молодих, власні пріоритети поставили вище за командні. Коли заявлялися на чемпіонат, то думали, що на перших порах фінансові витрати візьмемо на себе з надією, що по ходу першості хтось команді допоможе, але цього не сталося.

— Тобто можна сказати, що регбісти підвели свого тренера.

— Я не можу нікого звинувачувати, адже це аматорська команда. Ніхто грошей за свої виступи не отримує, більше того, доводиться витягувати певні кошти з сімейного бюджету, витрачати свій час тощо. Фанатично віддані регбі люди на це зважають, по мірі можливості максимально підтримують команду, але їх не так багато, щоб повністю перекрити бюджет Терену. На сьогодні, коли постало питання оплатити власним коштом переїзд на один з виїзних матчів, на жаль, не знайшлося потрібної кількості гравців. Хоча нам залишилося зіграти ще три матчі з рівними по силах командами, — зауважив граючий тренер Терену.

— Зважаючи на те, що в Тернополі на пальцях однієї руки можна перерахувати команди з ігрових видів спорту, на проблеми Терену мали б звернути увагу спортивні чиновники, але...

— Минулого року представники Терену оббивали пороги різних інстанцій. Усі схвально ставились до регбі, але разова допомога була лише від начальника управління сім’ї, молоді і спорту ТМР Миколи Крутя. Тому, чи ми заявилися, чи знялися, по великому рахунку, нікого не цікавило і не цікавить. На наші матчі ніхто зі спортивних чиновників не приходив. І після моєї заяви про зняття команди ніхто навіть не зателефонував і не запитав про причини. Тому, припинивши виступати, ми перед ніким не маємо жодних зобов’язань, хіба що перед своїм сумлінням, — зазначив капітан Терену.

— Залишилось осторонь від проблеми єдиної дорослої регбійної команди Тернополя і керівництво обласної федерації регбі, президент якої офіційно культивує регбі як вид спорту в СК Тернопіль.

— Нічого поганого про Сергія Колесника не хочу сказати, адже як би там не було, в Тернополі саме він першим став розвивати регбі, 7 років тому прищепив мені любов до цього виду спорту. Але після того, як я і ще ряд наших гравців відійшли від нього і створили нову команду, він стоїть осторонь, — констатує Володимир Крутовський.

— Не підставив плеча команді і її гравець, відомий у краї політик та один з кандидатів на посаду губернатора Степан Барна.

— Про Степана хочу сказати тільки позитивні слова, — каже пан Володимир. — Минулоріч він практично не пропустив жодного тренування, зіграв за Терен кілька матчів, відчиняв двері чиновників від спорту, ректорів вузів, навіть свої власні гроші вкладав у команду. Всі у колективі його люблять і поважають, але кінцевого результату все одно досягнуто не було. Цього року в силу політичних обставин Барна відійшов від команди. Але контакту з ним не втрачено.

Журналісти "Номер один" зв’язались зі Степаном Барною. Той повідомив, що з осені Терен повернеться на попередній рівень, а негаразди залишаться позаду.

— І хоча обіцянка — не цяцянка, разом з тим, граючий тренер Терену зазначає, що команда раділа б будь-якій фінансовій допомозі.

— Вважаю, річний бюджет такої команди, як наша, має бути на рівні 50 тис. грн. Але нам вистачило б і 30, і навіть 20 тис. грн. Коли у нас взагалі нічого немає, то раділи б будь-якій сумі. Скажімо, цьогоріч заявкового внеску не було, але минулого року він становив 10 тис. грн., суддівство вартує 300-450 грн. за гру/день, 1,5 тис. грн. у середньому становить переїзд на виїзну гру. Ось і рахуйте. Ніхто з нас зарплат не вимагає, нам дали комірчину в одній із тернопільських шкіл, і за це дякуємо. Водночас при мінімальних витратах ми могли б достойно представляти Тернопіль на багатьох Всеукраїнських змаганнях.

— Разом з тим, на регбі-15 життя не зупинилося. Терен продовжує існувати.

— Наша команда успішно виступає у вищій лізі чемпіонату України з регбі-7 (олімпійський вид спорт — авт.). У відбірковому турі західного регіону команда зайняла друге місце – три перемоги (Рівне, Ужгород, львівські Батяри) й одна поразка від львівського Сокола. Тим самим Терен отримав право восени зіграти у фінальній пульці вищої ліги. Чи будемо в ній виступати, наразі не відомо. Найперше, учасники команди мають визначити для себе пріоритети. Адже очікувати допомоги від когось — справа невдячна. А між тим, нещодавно, 28 червня, наша команда у Києві взяла участь у турнірі з пляжного регбі. В суперництві серед 10 команд тернополяни вибороли третє місце (чотири перемоги при одній поразці у півфіналі).

— Зважаючи на все сказане, можна прийти до висновку, що загалом регбі в Тернополі ледь жевріє. І то лише завдячуючи таким ентузіастам, як пан Крутовський. Але пригадується, як не так давно в Тернополі гучно презентували уроки регбі-5 у школах.

— Уроки регбі проводяться лише в ЗОШ №19 та №16. На жаль, більшість шкіл та більшість вчителів цієї ідеї не підхопили. Хоча це цікава, менш травматична, ніж футбол, гра, під час якої діти розвиваються та отримують масу позитивних емоцій, –—зазначив Володимир Крутовський.

Водночас пан Володимир не втрачає оптимізму і впевнений, що регбі має в Тернополі майбутнє.

— Розвиток регбі я бачу зі створення при команді Терен спортивної секції з регбі з розгалуженням по всіх мікрорайонах міста. Ця секція має бути прив’язана до якоїсь спортивної школи, щоб батьки знали, куди і до кого віддають своїх дітей. Я особисто знаю людей, які безкоштовно готові тренувати дітей, але для них потрібно створити хоча б мінімальні умови для роботи.

Джерело: Номер один

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook