Про нас
увійти

Тернопільські регбісти: "Ми дев'яті, за протоколом. Але за відчуттями — серед кращих!"

категорія: Командні види | дата: 01 10 2013
Тернопільські регбісти:

Унікальне досягнення підкорилося регбістам тернопільського Терену. Наша команда виступила у фіналі Вищої ліги з регбі-7. Хоча на турнірі довелося стикнутися з несправедливістю, але капітан команди гордий за своїх партнерів. Тернопіль вже побоюються імениті клуби.

— До фіналу Вищої ліги з регбі-7 ми готувалися дуже ретельно, — каже Володимир Крутовський. — Були важкі тренування, які підвели нас до оптимальних кондицій.

Вперше у історії Тернополя, регбійна команда Терен пробилася до фінальної частини чемпіонату України з регбі-7 у Вищій лізі. Досягнення — унікальне та найвагоміше для міста за всі часи. У фіналі, що відбувся у Києві 28 вересня, взяли участь 12 найсильніших регбійних колективів України. Всі вони пройшли низку кваліфікаційних відборів у своїх зонах.

— Перед початком турніру нам запропонували доволі хороший регламент, — додає Володимир Крутовський. — Всі команди розділяли на чотири групи, де регбісти грали між собою. За підсумками матчів у групі, перші команди потрапляли до основного фіналу. Там, розігрували звання чемпіонів.

Відповідно, команди які займали другі позиції в групах — розігрували місця з 5 по 8. Решта команд –—грали за втішні результати. За словами граючого тренера регбійної команди Терен, до приїзду тернополян у Київ регламент залишили без змін.

— У нашу підгрупу потрапили дві команди з Півдня України, — пояснює чоловік. — Це — одеська ОДЮСШ-Академія та Корабел з Миколаїва. Першу гру у фіналі нам довелося зіграли з одеситами.

Після першого тайму наші земляки впевнено вели у рахунку — (12:0), виграючи в одні ворота. Проте у подальшу долю поєдинку втрутилися судді.

— Ми отримали вилучення гравця і матч довелося грати вшістьох, — каже регбіст. — Втрата одного чоловіка у регбі-7 — значна. Відтак, одеська команда отримала суттєву допомогу і зрівняла рахунок. Крім того, за регламентом можна провести лише три заміни. Академія дозволила собі зробити аж п'ять замін. А тому на останній секунді ми пропустили спробу і програли.

У другому матчі, за словами пана Крутовського, Терен переміг команду з Миколаєва. Однак і тут не обійшлося без втручання суддів. До кінця турніру вилучили ключового гравця тернопільської команди.

— Попри всі спроби нас зламати, ми зайняли друге місце у групі і за регламентом повинні були грати за 5-8 місця, — пояснює капітан Терену. — Але і тут ми стикнулися з несправедливістю. Організатори посеред турніру вирішили змінити регламент.

Замість матчів за 5-8 місце тепер на тернополян очікували придумані стикові матчі. Нашим землякам довелося грати з сімферопольською командою Море.

— Перший тайм, не без втручання суддів, ми програли лише у дві спроби, — додає Володимир Крутовський. — На другу частину гри команда вийшла дуже злою та зарядженою взяти реванш. Ми буквально зім'яли опонента. До завершення матчу залишалося менше хвилини, але за цей час ми могли вирвати перемогу. Проте суддя завчасно дав фінальний свисток. Відтак, ми програли...

Отож, у фінальному протоколі регбійний клуб Терен зайняв лише 9-те місце з-поміж 12-ти команд.

— Скажу відверто, що ми могли претендувати навіть на перше місце, — каже Володимир Крутовський. — Під час фіналу Вищої ліги ми побачили, що можемо на рівних боротися з сильнішими командами та перемагати їх.

За словами граючого тренера Терену, команда підійшла відповідально до підготовки. Тренувалися регбісти — п'ять днів на тиждень.

— Протягом трьох тижнів до фіналу ми ретельно проводили підготовку, — додає він. — Таким чином до турніру ми підійшли у всеозброєнні. Команда дуже хотіла показати хороший результат. І ми могли це зробити. Але, як це часто буває у нашому спорті, у гру втручаються інші.

Володимир Крутовський задоволений діями своїх підопічних у Києві. Команда довела, що регбі у Тернополі вийшло на новий, якісний рівень.

— Тепер з нами будуть рахуватися більш імениті команди, — каже пан Крутовський. — Я побачив, що Терен з кожним турніром прогресує і ми можемо досягти високих результатів.

Втім, у "бочці меду" не обійшлося без "ложки дьогтю". Наша команда виїхала на такі серйозні змагання виключно власним коштом. Ситуація з спонсорами Терену залишається незмінна — їх банально немає.

— Не розумію, чому коли ми терпимо невдачі нас критикують, а коли досягаємо успіху — відмовляються допомогти, — каже Володимир Крутовський. — Команда "скинулася" грішми на квитки та проживання у столиці. На жаль, жодної копійки зі сторони ми не отримали. Надалі продовжуємо утримувати команду на власному ентузіазмі.

Після фіналу Вищої ліги регбійний клуб Терен продовжує домашні тренування. Взимку регбісти можуть продовжити участь у неофіційному чемпіонаті Західної України з регбі-15.

— Якщо інші команди погодяться, то дограємо зимовий чемпіонат, — додає лідер Терену. — Ймовірно зіграємо з Івано-Франківськом та Рівним. Також очікуємо на приїзд у Тернопіль львівської команди.

Джерело: 20 хвилин

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook