Про нас
увійти

Тернопільське регбі: було, є і буде!

категорія: Командні види | дата: 13 09 2013
Тернопільське регбі: було, є і буде!

Незабаром Тернопільщина може стати потужним центром справжньої чоловічої гри — регбі, яке включили до програми Олімпійських ігор. В обласному центрі незабаром з'явиться перший регбійний стадіон, а кожен університет Тернополя матиме свою команду. Про ці та про інші перспективи регбі на Тернопільщині говорили під час прес-конференції за участі чиновників, регбістів та представника Федерації регбі України, що відбулася 12 вересня.

— Сьогодні відбулася нарада на якій ми обговорили розвиток Олімпійського виду спорту регбі у Тернопільській області. На ній були присутні чимало зацікавлених осіб, — розповів в.о. голови обласної ради Сергій Тарашевський. — Особисто мені було дуже приємно дізнатися багато чого нового про цей вид спорту, його популярність у Європі. Цей спорт доступний для всіх — від дітей до дорослих. Питання розвитку регбі є достатньо суттєвим і ми хочемо доповнити програму щодо розвитку Олімпійських видів спорту в області. Приємно те, що вид спорту є фінансово не дуже витратний у порівнянні з іншими видами спорту. Бачимо плідну співпрацю з Федерацією регбі України.

Представник Федерації регбі України Олександр Гула теж висловив оптимістичні надії на стрімких розвиток та популяризацію регбі на Тернопільщині.

— Наша спільна нарада була дуже конструктивною, — говорить Олександр Гула. — Перш за все я побачив зацікавленість у представників тернопільських вишів, а також у людей, які займаються спортивними організаціями області. У цьому контексті постає питання: чим зможе допомогти Федерація регбі? Для такого соціального проекту, як регбі-5, ми надамо м'ячі та весь необхідний інвентар. Людям, які будуть безпосередньо займатися цим напрямком, ми готові надати методичну допомогу та навчати їх.

Ми домовилися, що у кожному вузі Тернополя буде створена своя регбійна команда. Тут Федерація теж посприяла. Нещодавно 6 регбістів пройшли перший курс тренерського навчання, згодом буде ще один. А весною у Тернопіль приїде дипломований спеціаліст та проведе тренінг. Завдяки цьому тренери отримають певний рівень кваліфікації та зможуть офіційно тренувати дитячі чи дорослі команди.

Пан Олександр висловив щиру подяку міській та областій владі Тернопільщини, яка пішла назустріч регбістам. Чиновники побачили, що по кількості витрат регбі — це не дорогий вид спорту. Тому він має всі шанси, щоб розвиватися розвиватися.

Депутат обласної ради та гравець команди Терен Степан Барна акцентував увагу на комплексному вихованні людини, яка займається таким видом спорту, як регбі.

— Регбійні традиції на Тернопільщині, як відомо, походять з Кременця. Вони були, є і будуть у нашій області. Нещодавно ми прив'язали кременецьку команду до одного із навчальних закладів міста. Зараз актуальним є питання розвитку саме студентського регбі. Тому, я думаю, що на найближчій універсіада, яка проходитиме на Тернопільщині, регбі буде одним із видів спорту, де змагатиметься студентська молодь. Проте ми говоримо не лише про професійний вид спорту, але й про такі види спорту, які можуть оздоровити молодь. У дітей часто виникають проблеми з заняттями фізкультурою. Регбі дає можливість уникнути таких випадків, — розповів Степан Барна.

Депутат запевнив, що зовсім скоро у Тернополі буде власний регбійний стадіон з відповідною інфраструктурою.

— Ми хочемо висловити вдячність міському голові Сергію Надалу за те, що пішов назустріч. За підсумками останньої розмови, ми домовилися, що один зі стадіонів ДЮСШ з фтуболу обладнаємо під відповідний стадіон для регбі. Тому зможемо приймати професійні команди відповідного рівня. Стадіон буде введено в експлуатацію, коли ми придбаємо регбійні ворота, зараз це питання вивчається. Такі ворота виготовляються і все що залишається зробити, це придбати та встановити їх. Можливо, з часом, будемо намагатися залучити "Міський" стадіон Тернополя до базових ігор та ігор на міжнародному рівні. Повірте, міфи про те, що регбісти буквально переорюють поле — видумані. Ті ж футбольні матчі несуть газону не меншу загрозу, ніж регбійні.

Учасники прес-конференції обіцяють приділити увагу і жіночому регбі у Тернополі. Зараз у місті є діюча жіноча команда, яка виступає у Першій лізі.

— Жіноче регбі розвивається у Тернополі значно пізніше, ніж чоловіче, — розповідає тренер жіночої команди Універ Олександр Жильцов. — Раніше були спроби зародити постійну команду на базі ТНЕУ, але зробити це вдається лише протягом останнього року. Дві команди з ТНЕУ представляли університет на всеукраїнській універсіаді. Попри свій незначний вік та досвід, наші регбістки посіли 5 місце, поступившись лише командам, які грають у Вищій лізі. На даний момент відбувається зміна поколінь. На минулих чемпіонатах кістяк команди складали дівчата-студентки з 4-5 курсів. Дехто завершив навчання і тепер не може активно присвячувати себе регбі. Тому я запрошую усіх бажаючих дівчат до занять цим видом спорту, не залежно в якому вузі ви навчаєтеся.

Одним із останніх досягнень тернопільського регбі є вихід команди Терен до фінального етапу Вищої ліги з регбі-7. Така планка підкорилася місцевій команді вперше в історії.

— За підсумками турнірів, які проходили в Західному регіоні, ми потрапили в основну фінальну частину. Там постараємося показати все, на що ми здатні не лише на рівні Заходу, але й на всеукраїнському рівні. Ми активно тренуємося, хоча на власному ентузіазмі, але хлопці заряджені на боротьбу. Звичайно, що на перемогу чи призові місця ми не претендуватимемо, але розраховуємо посісти місце не нижче шостого. Для нас це буде надзвичайно серйозним досягненням. Фінальна частина відбудеться у Києві на стадіоні "Спартак" 28 вересня, — розповів капітар РК Терен Володимир Крутовський.

Регбіст розповів про загальнокомандну мрію регбійного клубу Терен.

— Хочемо щоб у Тернополі було 3-4 повноцінні команди, які б змогли розіграти між собою кубок міста. Тоді можна буде вибрати найсильніших гравців і однією командою достойно представити Тернопільщину на рівні України. Зараз ми оголосили мобілізацію у регбійну команду Терен. Чим більше гравців, тим більший вибір та можливості. При нагоді, хочу запросити хлопців, які бажають попробувати свої сили у регбі. Комусь цей спорт подобається, комусь — ні. Але спробувати варто.

Незабаром кілька гравців Терену можуть відвідати столицю Білорусі — Мінськ та взяти участь у аматорському турнірі. Учасниками турніру будуть 5 команд з Росії, Молдови, України, Білорусі та Польщі.

— До нас звернулися гравці команди Роланд з Івано-Франківська з пропозицією виступити спільно на цих змаганнях. Цей турнір — аматорський і покликаний популяризувати регбі, — зазначив Володимир Крутовський.

sports.te.ua

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook