Про нас
увійти

Регбісти "Терену" борються за нагороди Суперліги та розвивають дитяче регбі

категорія: Командні види | дата: 29 07 2019
Регбісти "Терену" борються за нагороди Суперліги та розвивають дитяче регбі

Тернопільська регбійна команда "Терен" змагається у Суперлізі чемпіонату України з регбіліг. Позаду уже два тури, ще стільки ж – попереду, повідомляє 20 хвилин.

Регбіліг – це різновид класичного регбі, який все ж має певні відмінності. Зокрема регбіліг більш рухливий вид регбі у якому менше зупинок під час гри. На перший план тут виходить швидкість бігу та переміщення на полі.

- У Суперлізі ми граємо у об'єднаній команді з регбістами з Рівного. Вона носить назву – "West Knights", - каже граючий тренер команди "Терен" Володимир Крутовський. – Левову частку команди все ж складають гравці нашого "Терену". У попередньому турі в команді грали 13 тернополян та шестеро рівнян.

Чемпіонат з регбіліг проводять у чотири етапи. Кожна з команд-учасниць приймає один з етапів на власному полі. Уже відбулися тури у Львові та Києві. Наприкінці серпня третій тур прийматиме Харків. Вирішальний, четвертий тур, повинен відбутися у Тернополі у середині вересня.

- Ми б дуже хотіли, щоб етап у Тернополі ми прийняли на міському стадіоні, - каже Володимир Крутовський. – Регбіліг не наносить полю стільки шкоди, як футбол. Тому, ми сподіваємося, що нам підуть назустріч і ми все таки проведемо етап на головній спортивній арені міста. Він буде заключним у чемпіонаті. По завершенні матчів підведуть підсумки сезону та відбудеться церемонія нагородження.

Нещодавно "Терен" взяв участь у Міжнародному турнірі із регбі-9, що є різновидом змагань з регбіліг. Тернополяни посіли друге місце.

- Спершу нас запрошували на турнір у Білорусь, але через фінансову складову ми поїхати до сусідів не змогли, - констатує регбіст. – Відгукнулися на пропозицію взяти участь у турнірі, що відбувся на Рівненщині. Там змагались ми, рівняни, збірна Києва та збірна Білорусі. Стали другими, поступившись лише господарям змагань з мінімальним рахунком.

За словами Володимира Крутовського, "Терен" цьогоріч спробував свої сили і у чемпіонаті України з регбі-7.

- Ми змагались у відбірковому турі для участі у Вищій лізі з регбі-7, - каже чоловік. – За підсумками виступу у Вищу лігу ми не потрапили, але могли брати участь у Першій лізі. Знову ж таки, через брак фінансів, ми не зуміли поїхати у Чернігів на змагання, хоча цілком могли розраховувати на призові місця.

Наразі у дорослій команді "Терен" в основній обоймі перебувають 22 регбісти. Більшість із них – це молоді хлопці, які лише розпочинають шлях у цьому виді спорту.

- Останнім часом склад команди оновився наполовину, - додає пан Володимир. – Залишилося декілька старших хлопців, а решта – це молодь. У нас є гравці, яким 15, 17, 19 років. Намагаємося залучати до команди і потенційних спонсорів. Є компанії, які допомагають нам фінансово. Проте для повноцінного функціонування команди та регулярної участі у змаганнях – цього зачасту замало. До того ж, проводити змагання у Тернополі заважає відсутність поля та елементарних умов для гравців – роздягалень та душових.

Велику увагу регбісти "Терену" намагаються приділяти розвитку дитячого регбі у Тернополі. У квітні на полі школи №23 відбулися перші офіційні змагання між школами міста з регбі-5 – безконтактного виду регбі. Участь у змаганнях взяли 12 команд. Також протягом року Володимир Крутовський з партнерами по команді регулярно проводять семінари для вчителів тернопільських шкіл.

- Наші наймолодші регбісти з команди "Юний Терен" нещодавно побували у Львові, де посіли друге місце на відкритому Кубку з класичного регбі, - каже Володимир Крутовський. – Також з цією командою ми відвідували змагання у Кременці.

У найближчих планах команди – участь у декількох Всеукраїнських змаганнях.

- Плануємо виступити на молодіжному чемпіонаті України з регбі-9, де змагатимуться хлопці до 21-го року, - говорить спортсмен. – Також, мабуть, поїдемо у Рівне, де відбудеться Кубок України з регбі-9. Звісно, хотілося б щоб змагання з регбі частіше проводилися і у Тернополі. Але, виходячи з наявних умов, нам простіше поїхати на змагання у інші міста…

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook