Про нас
увійти

Вогонь олімпізму Збаражчина несе гідно

категорія: Інші | дата: 14 04 2014
Вогонь олімпізму Збаражчина несе гідно

У той час, коли українські політики ламають голову над тим, як покращити стосунки із сусідами, представниками різних країн та континентів, спортсмени усього світу легко встановлюють між собою взаєморозуміння та міцну дружбу. Сприяє цьому не лише проста спільність інтересів, а й Міжнародний олімпійський рух — символ миру та гармонії.

Дух олімпізму присутній і в збаразьких юних спортсменів, які виховуються на чудових традиціях чесного суперництва, вдосконалення як фізичної, так і духовної, розумової граней особистості.

 Районне відділення національного олімпійського комітету України, яке з 2009 року очолює президент ФСК "Чемпіон" Петро Євгенович Король, з допомогою різноманітних заходів, за участю вчителів фізичної культури, представників місцевої влади, популяризують це неповторне явище — Олімпійський рух, який увібрав у себе і красу, і велич, боротьбу і силу духу, і цілий вир почуттів.

— Олімпійський рух, — відзначив Президент Міжнародного олімпійського комітету Жак Рогге, — це грандіозне явище, що об’єднує народи усіх континентів, а Олімпійські ігри перетворилися в істинно епохальні заходи, до участі в яких залучаються спортсмени із більше як 200 країн. За ходом і результатом Олімпійських ігор стежить половина населення земної кулі — близько 3,5 млрд чоловік. Неоціненною є роль, яку відіграє олімпійський спорт в освітній і виховній сфері людини, у зміцненні тріумфу ідеалів миру, братерства і солідарності − складових мирного розвитку людства.

Сучасний світ розглядає Олімпізм як життєстверджувальну філософію, що ґрунтується на повазі до культурних, етнічних і моральних цінностей, котрі сприяють вихованню молодого покоління у дусі кращих зразків спорту, культури та мистецтва.

Як відомо, перші Олімпійські ігри започаткували греки 776 р. до н.е.

Олімпійські ігри Стародавньої Греції не були самостійним ізольованим явищем. Вони органічно пов’язувались з освітою та вихованням, історією, релігією, наукою та культурою, будучи природною частиною життя давніх греків, виявляючи їхні стремління та ідеали. Саме ця особливість античних Олімпійських ігор дозволила їм відродитися в абсолютно нових історичних умовах та здобути дивовижну популярність. Відродженню сучасних Олімпійських ігор світ зобов’язаний передовсім енергії та наполегливості історика, літератора, педагога, соціолога барона П’єра де Кубертена.

 Міжнародний Олімпійський комітет був заснований 23 червня 1894 року у Парижі. Основною заслугою ініціатора відродження Олімпійських ігор П’єра де Кубертена є те, що він зумів, спираючись на історичну спадщину давніх греків, сформувати сучасну філософію олімпізму, сукупність поглядів, стремлінь, що об’єднують велику кількість людей, які зуміли не лише відродити Олімпійські ігри, а й утвердити їхню грандіозну популярність та значущість для сучасного світового співтовариства.

 Тісний зв’язок давньогрецької спадщини з досягненнями епохи Відродження, а за тим і Нового часу та сучасного життя сприяв тому, що Олімпійські ігри перетворилися на одну із найяскравіших подій сучасності, де органічно переплелися суто спортивні складові з ідеологічними, політичними, соціальними, економічними реаліями.

Сучасні Олімпійські ігри, як і в Стародавній Греції — це школа освіти і виховання, способу життя та самоствердження, засіб національної ідентифікації та великої політики, арена для підприємництва й економічної діяльності, культури і побуту, дозвілля у різних його проявах.

Українські спортсмени беруть участь в Олімпійських іграх уже впродовж 60-ти років і демонструють добрі результати. За ці десятиліття ними було здобуто 625 медалей, з них 122 − за часи незалежності України. Кожна перемога, кожна підкорена вершина об’єднує країну довкола ідеалів спорту. Національний олімпійський комітет залишається відданим обраному шляху, а ініційовані ним заходи та проекти стали традиційними і щороку набувають все вагомішої соціальної значимості. Такі заходи, як "Олімпійський день", "Всеукраїнський Олімпійський урок", "Олімпійське лелеченя", відзначення кращого спортсмена і тренера року, місяця уже стали популярними і очікуваними серед збаразьких школярів. Частим гостем на цих заходах є заступник голови Тернопільського обласного відділення НОК Віталій Ігнатенко.

Минулого року з ініціативи Петра Короля у Збаражі започатковано і Всеукраїнський турнір з вільної боротьби "Хто ти, майбутній олімпієць". Під егідою НОК тепер відбуватиметься і раніше запроваджений турнір, який проходить у приміщенні ЗОШ №2 уже 10 років поспіль і збирає у наш райцентр юних борців із Німеччини, Польщі, Росії, Литви, України.

— Окремі учасники цього Міжнародного турніру, — підкреслює Петро Король, стають переможцями у чемпіонатах своїх країн, беруть участь в Олімпійських іграх. До прикладу, у ХХХ Олімпійських іграх в Лондоні у 2012 році змагався Нік Матюхін, який у складі німецької команди боровся у свій час у Збаражі. Українець із Калуша Василь Федоришин став срібним призером Олімпійських ігор у Пекіні.

Дивлячись на хороші приклади наші вихованці також прагнуть стати олімпійцями, демонструють свою волю до перемоги і наполегливість, мріють про олімпійську арену чимало хлопчаків. Серед них наші кращі борці Андрій Ткач, Олександр Лірук, Олександр Бебко, Олександр Михальський, Олег Павлишин, Андрій Хариш, Юрій Вовк, Максим Безпалько. Дехто, набравшись досвіду, знань, уже уміє популяризувати Олімпійський рух серед молодших друзів. Олександр Лірук, Назар Козак, Василь Онищук разом з іншими спортсменами і своїм наставником Євгеном Королем беруть участь в Олімпійських уроках у школах міста. Ті наші спортсмени, які бувають у різних країнах, покладають мости дружби, виступають у ролі своєрідних миротворців, для яких на першому місці чесність, моральні загальнолюдські цінності. Водночас вони мають нагоду повчитися у інших народів високої культури, толерантності, поваги до іншої особистості, перейняти кращі риси закордонних друзів. Незабаром ми вчергове прийматимемо їх у нас на Міжнародному турнірі.

Діяльність Збаразького відділення НОК помітив і відзначив Президент НОК України Сергій Бубка, який минулого року вручив Петру Королю Подяку НОКу за популяризацію Олімпійського руху на Збаражчині та далеко за її межами.

Словом, вогонь Олімпійського духу Збаражчина несе гідно. Правда, перед працівниками районного відділення НОК стоїть ще низка невідкладних завдань, першочерговим з яких є побудова відповідного спортивного залу. Без суттєвої допомоги владних структур, спонсорів тут ніяк не обійтися.

— Проте, — каже керівник відділення, — обіцянки допомогти у цій справі линуть від представників різних політичних партій впродовж багатьох років, але, на жаль, дальше слів справа не йде. Спорт на місцевому рівні залишається сферою ентузіастів. Хочеться, щоб у цьому питанні нарешті відбулись кардинальні зміни.

Джерело: Народне слово

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook