Відбулась першість Збаразького району з гирьового спорту

категорія: Інші | дата: 23 12 2011

У спортзалі Збаразького ПТУ-25 15 грудня відбулась першість Збаразького району з гирьового спорту, присвячена Дню Святого Миколая. Якщо кілька років тому подібні змагання проводились як відкрита першість ПТУ-25, то цього разу географія гирьового спорту стала ширшою і тому змагання набули статусу районних. Приємно відзначити і те, що кількість команд збільшилась і вік учасників омолодився. А це в кінцевому результаті, при умові належного ставлення до цього виду спорту, може позитивно вплинути на і так досить високі здобутки гирьовиків від районного до світового рівня.

В цих змаганнях взяли участь команди трьох міських шкіл, дві команди з ПТУ-25 і вперше − команда юнаків із с. Шили. Дебютанти одразу стали першими, обійшовши команду ПТУ-25 лише за кращою різницею перших мість. Третьою була команда ЗОШ №1. В першу чергу слід відзначити наймолодших учасників цих змагань, яким ще не має  14 років. Вони виступали з гирями 8 кг, але показали дуже високі результати при тому, що їхня особиста вага заледве в два рази перевищувала дві восьми кілограмові гирі. Ось наприклад, переможець в цій віковій групі Максим Сокальський в ривку однією і другою рукою поперемінно показав результат 380 підйомів, а срібний призер Андрій Сенейко дві гирі штовхнув 60 разів, та й бронзовий призер і найлегший Віталій Волошин теж показав хороший результат − 40 поштовхів. Всі вони з першої Збаразької школи.

Серед тих, хто піднімав гирі 16 кг, у ваговій категорії 55 кг Василь Магура з ЗОШ №2 чотирма очками поступився переможцю і з Шилів − Ігорю Коблюку. У категорії 60 кг не залишив шансів на перше місце своєму молодшому товаришу  по секції Андрію Колодійчуку (ЗОШ №2) більш досвідчений Дмитро Коник (ЗОШ №1). У категорії 65 кг виступав найдосвідченіший атлет, кандидат у майстри спорту, чемпіон області, учень  Петра Багрія Роман Порохняк. Він вже сам пробує тренувати  і це завдяки йому, при підтримці Петра Федоровича Багрія створюється команда в с.Шили. Звісно, що його земляк і брат Віталій Порохняк міг лише помріяти про перше місце, в підсумку виборов друге. Категорія 70 кг. Тут став чемпіоном  досвідчений Петро Макух з ПТУ-25, а ще один представник з Шилів Володимир Порохняк  − другий. Категорія 75 кг. В цій категорії першокурсник ПТУ-25 Сергій Фарилюк. Хоча і став другим, та вдвічі менше набрав очок, ніж переможець Назар Вишнюк із Шилів. Категорія 80 кг. Тут, як і в категорії 65 кг майстер-клас показав призер обласних, учасник Всеукраїнських змагань Володимир Дишкант із ЗОШ №3, хоча  Василь Левчук( ПТУ-25, друге місце), теж показав непоганий результат.

У категорії більше 80 кг  боротьба була найгарячішою. Першокурсник ПТУ-25 і фаворит цієї категорії Олександр Новосад найуважніше контролював найвірогіднішого суперника з Шилів Володимира Москалюка і в результаті обійшов його,  але став лиш другим. Третьокурсник ПТУ-25 Василь Мариняк зумів, виступаючи після своїх конкурентів, вийти на перше місце.

Загалом у даних змаганнях брали  участь 35 спортсменів. Приємно те, що поступово кількість бажаючих займатися гирьовим спортом збільшується.

Для досягнення  ними високих результатів необхідна належна підтримка як в районі, так і на місцях.

Джерело: Народне Слово