Про нас
увійти

Коли у Тернополі буде справжній Палац спорту?

категорія: Інші | дата: 24 10 2013
Коли у Тернополі буде справжній Палац спорту?

Останніх 10 років хто тільки з чиновників обласного і міського штибу не говорив про необхідність облаштування Палацу спорту в Тернополі, у якому можна було б поєднувати як ігрові види спорту, так індивідуальні. Розмови — розмовами, а до практичного втілення в життя цього проекту справа досі не дійшла…

Виношувалися плани створити Палац спорту на базі ДЮСШ №2, що на вул. Острозького. Робилися прикидки, малювалися проекти, однак на цьому все й зупинилося. Водночас, наприкінці 2010 року з’явилася вивіска"Палац спорту" на будівлі колишнього кінотеатру "Комсомолець", що в мікрорайоні "Східний". У планах там хотіли зробити зали для боротьби, боксу та великий ігровий зал. Спортсмени Тернопілля потирали руки, сподіваючись, що справу вдалося зрушити з мертвої точки. Буде де проводити офіційні змагання і тренування, думали атлети, однак не так сталося. У міської влади змінилися плани. Це приміщення віддали на відкуп танцювальникам, боксерам та пауерліфтингістам. Тим самим Палац спорту перестав відповідати своїй назві. Натомість у травні 2012 року голова НОК України Сергій Бубка, ректор ТНЕУ Сергій Юрій та тернопільський губернатор Валентин Хоптян на території економічного університету урочисто заклали першій камінь під спорудження найбільшого, як тоді говорили, спортивного палацу у Західній Україні. На жаль, головний генератор цієї будови пан Юрій відійшов у вічність, і проект тихо завмер.

Та й навіть якщо б цей спортивний комплекс і був збудований, то він використовувався б, у першу чергу, для потреб студентів економічного університету і за залишковим принципом для решти спортсменів міста та області. Тому перші особи Тернополя почали шукати різні варіанти, як вирішити питання наявності в місті справжнього Палацу спорту.

— У нас є кілька пропозицій створення спортивного комплексу у Тернополі. Це як будівництво нових спортивних споруд, так і можливість реконструкції існуючих об’єктів. Щодо будівництва, то тут є два варіанти: монофункціональний комплект із щонайменше трьома борцівськими килимами, ігровим залом і трибунами для глядачів (за різними оцінками приблизна його вартість становить 10 млн. грн.) і мультифункціональний — до 30 млн. грн., — зазначив гуманітарний заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра.

На думку високопосадовця міської ради, як перший, так і другий проект можливий лише на умовах співфінансування за державною програмою.

Один із проектів, який нині теж активно вивчається міською радою, — спорудження спортивного комплексу поряд з міським стадіоном.

— Він відповідає усім критеріям монофункціонального спортивного об’єкта. При цьому його будівництво може проходити у дві черги. Відповідно цілої суми коштів на його спорудження (близько 10 млн. грн.) одразу не потрібно. До того ж, у цей проект на умовах співфінансування можна залучити державні кошти, — зауважив гуманітарний заступник міського голови Леонід Бицюра

Разом з тим, місто отримало пропозицію щодо викупу приміщення колишньої швейної фабрики (площа понад 4000 кв. м) за 15 млн. грн., яке теж можна було б переобладнати під спортивний комплекс. І хоча дана будівля знаходиться у зручному місті в центрі Тернополя, та цей об’єкт складний до реконструкції, позаяк профіль його використання був зовсім іншим. Чи буде якийсь із проектів реалізований і коли це станеться, наразі ніхто з чиновників не береться навіть спрогнозувати. Тернопільські ж спортсмени у даному випадку знизують плечима і кажуть: "Надія вмирає останньою"...

Джерело: Номер один

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook