У Тернополі відбувся чемпіонат України з важкої атлетики

категорія: Інші | дата: 23 09 2013

З 17 до 21 вересня в Тернополі, у спортивному залі спорткомплексу "Текстильник", тривав чемпіонат України з важкої атлетики серед молодших кадетів.

Це особисто-командні змагання, у яких взяли участь 275 учасників із 23-х областей України. Організували турнір Міністерство молоді та спорту України, Федерація важкої атлетики України, управління з питань фізичної культури та спорту Тернопільської облдержадміністрації з метою популяризації важкої атлетики  та відбору перспективних спортсменів до резерву збірної команди України.

Учасники змагалися у двох вікових групах: хлопці та дівчата до 13 років  та до 15 років, і представляли ДЮСШ, спортивні секції та училища олімпійського резерву. Виступали вони у семи вагових категоріях для дівчат та восьми — для хлопців. Змагання включали два види: класичний ривок та поштовх штанги двома руками. Переможців визначали за сумою очок з двох видів.

Щодо виступів важкоатлетів Тернопільщини, треба відзначити вдалий виступ Олега Козюпи, який представляє Бучацьку школу важкої атлетики. У ваговій категорії до 77 кілограмів серед юнаків до 15 років він переміг з результатом: ривок  — 92 кг та поштовх — 115 кг. Тренує спортсмена батько — Ярослав Козюпа.

Ще три срібні нагороди у дівчат. Так, у ваговій категорії до 53 кг серед тринадцятирічних дівчат на другу сходинку п’єдесталу пошани зійшла Андріана Череда. Вихованка відділення важкої атлетики обласної ДЮСШ "Колос" що у с. Озерна Зборівського району показала у ривку результат 35 кг, а у поштовху 42 кг. Тренує спортсменку Віталій Шаган.

Вихованка Скалатської ДЮСШ Підволочиського району Ірина Копитко показала другий результат серед п’ятнадцятирічних дівчат у ваговій категорії до 58 кг. Її результат: ривок — 62 кг, поштовх — 83 кг. Тренують спортсменку подружжя  Віктор Симів та Вікторія Шаймарданова.

Ще одне срібло у Марії Теодозів з Хоростківської ДЮСШ "Колос". Серед п’ятнадцятирічних дівчат у ваговій категорії  +63 кг вона показала результат у ривку — 78 кг, а у поштовху — 98 кг. Тренує Марію тренер Ярослав Вдеверчак.

Щодо інших тернопільських спортсменів, варто відзначити четверте місце Валентина Наливайка. Серед п’ятнадцятирічних юнаків у ваговій категорії до 63 кг він показав у ривку результат 92 кг, а у поштовху — 115 кг. Тренується спортсмен в Тернопільській ДЮСШ-1 під керівництвом тренера Володимира Тернопільського.

Вихованець Скалатської школи Степан Бабій серед юнаків 15 років у ваговій категорії до 62 кг посів п’яту сходинку з результатом у ривку 57 кг, поштовх — 76 кг.

Шосте місце у Олега Дадерка з Хоростківської ДЮСШ "Колос". Серед тринадцятирічних юнаків у ваговій категорії до 41 кг він показав 30кг у ривку та 43 кг у поштовху.