Про нас
увійти

Віктор Мацикур розповідає про 10 причин, щоб не займатись фітнесом

категорія: Інші | дата: 04 07 2013
Віктор Мацикур розповідає про 10 причин, щоб не займатись фітнесом

Для тих, хто хоче займатися спортом більше і частіше, довше залишатися молодим і красивим, тримати себе в хорошій формі, NTER.NET.UA спільно із президентом федерації бодібілдінгу і фітнесу Тернополя, фітнес–директором клубу "МaХimus" Віктором Мацикуром відкриває нову рубрику.

Сьогодні в моді здоровий спосіб життя. Спочатку визначимось з самим поняттям, з яким я щодня працюю, але часто зустрічаюсь з ситуацією, коли люди приходять у фітнес-клуб і не бачать там…залу аеробіки.

Отже фітнес (англ. fitness, від дієслова "to fit" — відповідати, бути в хорошій формі), це система розвитку загальних фізичних якостей людини. Це комплекс, який включає різноманітні фізичні вправи та спеціально підібрану під задачі дієту. Якості, які розвиває фітнес це загальна витривалість серцево-судинної системи, гнучкість, координованість, сила, швидкість, співвідношення м’язової та жирової маси, пропорційний розвиток всіх м’язів тіла.

Інструментами та тренувальними підходами у фітнесі можуть слугувати різне обладнання

— силові тренажери

— вільні вантажі (штанги і гантелі)

— резинові еспандери

— опір середовища (аква-аеробіка)

— власна вага тіла (гімнастичні елементи) та інше.

В рамках фітнесу розвинулись такі концепції як

"аеробіка" (виконання різних елементів під музику та у середньому чи високому темпі)

"кардіотренування" (біг, велосипед, заняття на кардіотренажерах: бігових доріжках, орбітреках, гребних тренажерах та ін),

"силові тренування" (бодібілдинг, бодіфітнес),

"функціональний тренінг" (кросфіт, стріт воркаут).

Зауважу, що всі ці види обладнання та підходи до тренувального процесу взаємодоповнюють одне іншого, часто комбінуються і при цьому утворюють нові напрямки і системи.

Тепер з поняттям стало зрозуміло, що фітнес — це те, що дозволяє бути в хорошій формі. Тому цікаво, кому це зовсім не потрібно і головне чому. Головні виправдання для тих, кому це не треба:

1. Я і так добре виглядаю (зрозуміло, що краса — поняття суб’єктивне, але ми ніколи не сплутаємо на пляжі людей з тренованими, красивими фігурами)

2. Я не люблю великі м’язи (насправді великі м’язи чи екстремальний рельєф досяжні для невеликого відсотка людей, більшість зможе лише привести себе у порядок, виправити недоліки фігури, а не перемагати на змаганнях)

3. Це все стимулятори і хімія (близько 1 відсотка людей у будь-якому спорті вживають стимулятори, однак 99 людей зі 100 отримують результат грамотно тренуючись і харчуючись, вибір завжди є)

4. Я не нарцис (впевненість у своєму зовнішньому вигляді додає впевненості загалом, не переходити межі між самовдосконаленням і самолюбуванням — питання зрілості людини)

5. Заняття забиратимуть багато сил (вкладені в тренування зусилля — це інвестиція в своє майбутнє під дуже великі відсотки прибутку)

6. В мене нема часу на це (в середньому заняття відбуваються тричі в тиждень по півтори години, 4,5 годин за тиждень, у якому 168 годин це менше 3 відсотків часу)

7. Це дорого (правильне харчування на диво дешевше, чим зазвичай, а фітнес клубів зараз є на вибір гаманця від безплатного стадіону, парку чи спортмайданчику, до елітних спортклубів )

8. Я не можу себе заставити (знайдіть кілька причин, чим такі заняття будуть вам корисні і починайте, а апетит приходить під час їжі)

9. Я тренувався і не мав результатів (невдалий приклад, це не приклад, шукайте однодумців та спеціалістів, які успішно практикують заняття)

10. Ще не зараз, трохи пізніше почну (ще стародавні китайці казали: першу половину життя ми витрачаємо здоров’я, щоб заробити гроші, другу половину — витрачаємо гроші, щоб спробувати повернути здоров’я)

Тренування, рух, активність, життєва енергія, оптимізм. Чи можна це сказати про ВАС?

Віктор Мацикур,  президент федерації бодібілдінгу і фітнесу Тернополя, фітнес–директор клубу “МaХimus”

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook