Понад сто учасників змагалося в обласній першості зі спортивно-туристського орієнтування

категорія: Інші | дата: 28 05 2013

Відкрита обласна першість із спортивно-туристського орієнтування в паркових зонах в рамках проведення "Всеукраїнських масових заходів спорт для всіх в парках і скверах" зібрала цьогоріч чимало прихильників та шанувальників.

Як повідомили у Тернопільському обласному центрі фізичного здоров’я населення "Спорт для всіх", оскільки змагання проводяться з метою розвитку і популяризації спортивного туризму серед молоді, вдосконалення туристської техніки та залучення батьків до програми здорового способу життя, можна сказати, що цьогоріч таке завдання було виконано, адже, порівняно з минулими роками, учасників було набагато більше.

Чудового сонячного недільного дня до Тернопільського парку Національного відродження прийшло аж 105 любителів цього захоплюючого виду спорту. Навіть природа прихильно поставилась до учасників змагань. Хоча час від часу небо починало хмаритись, але вже через декілька хвилин знову виглядало сонечко. Для учасників змагань на проходження дистанції  2 км 200 м було визначено 35 хвилин.

Участь у змаганнях взяли любителі орієнтування різного віку, від малого до великого. Навіть люди, які відпочивали у парку, наважились спробувати свої сили, зокрема – це водій Василь Шпилик, який вперше взяв участь у таких випробуваннях, а в результаті посів третє місце у своїй віковій групі.

Отже, любителі орієнтування змагались у шести вікових групах. Також до участі у змаганнях запрошувались команди-сімейні пари. Для учасників від 12 до 14 років, 35 років і старші, також сімейних пар, діти в яких не старші 10 років, спосіб орієнтування був за вибором, а у інших вікових групах орієнтування було в заданому напрямку.

Учасники за 30 секунд до старту отримували спортивну карту полігону змагань з нанесеними на ній  п'ятьма контрольними пунктами (КП), а завдання учасника — за визначений оптимальний час набрати максимально можливу кількість балів.

На шляху проходження дистанції змагань на учасників чекали нелегкі випробування – це яри, балки, спиляні стовбури дерев, пні, побутове сміття та комахи. Спортсмени успішно подолали цей нелегкий шлях,  а результати змагань виявились такими:

Серед наймолодших, у віковій групі 10-12 років серед хлопців перше місце виборов Вадим Хрін (ЗОШ №23), друге посів — Богдан Шкоджинський (ЗОШ №13),третє зайняв Олег Кучерявий (ЗОШ №16). У цій віковій групі серед дівчат перше місце виборола Анастасія Козян (ЗОШ №11), на другому — була Вікторія Ковальська (ЗОШ № 9), на третьому — Юлія Кравець (ЗОШ №16).

У віковій групі серед юнаків 13-14 років перемогу здобув Олег Попович, на другому місці — Олександр Біловус (обидва — представники ЗОШ №11), на третьому місці — Вадим Мороз (ЗОШ №23).У цій віковій групі серед дівчат перемогла Вікторія Базунова (ЗОШ №11), на другому місці — Марта Синогуб (Класична гімназія), на третьому — Марія Рудик (ЗОШ №9).

Серед юнаків 15-16 років переміг Михайло Бабій (Галицький коледж), друге місце виборов Ростислав Гуцал (Класична гімназія), третє — посів Віталій Гонта (ЗОШ №11), серед дівчат цієї вікової групи перше місце завоювала Оксана Токар (ЗОШ №25), а друге і третє місця розділили учениці Галицького коледжу посіла Марта Журавель та Олена Облещук.

Серед юнаків 17-20 років перше місце завоював Віктор Потіха (ЗОШ №23), друге — виборов Роман Худзій (Кооперативний технікум), третє — у Антона Єпіфанова (ТНПУ).  Серед чоловіків 20-34 років перше місце завоював Сергій Борщ (вчитель хімії та біології ЗОШ №16), друге місце — Віталій Демчук (ТНПУ), третє — Роман Мороз (ТНТУ ім. І. Пулюя). Серед жінок 20-34 років перше місце виборола Оля Серединська, друге — Роксолана Головата, третє — Христина Пилипчук (працюють у Тернопільському обласному комунальному центрі туризму).

Серед чоловіків 35 років і старші перше місце посів Тарас Серба — керівник гуртків будинку дитячої творчості (с. В.Бірки), друге місце — Петро Білоус (методист Центру дитячої творчості м.Тернополя), третє місце здобув Василь Шпилик (водій), а серед жінок у цій віковій групі перше місце завоювала Олена Філенко (Фонд соціального страхування), друге місце виборола Ірина Дячук (приватне  підприємство "Сіріус"), третє — у Тетяни Єрмакової.

Серед команд — сімейних пар перше місце виборола Наталя Липак з донькою Анастасією (Тернопільський обласний комунальний центр туризму), друге місце здобула команда у складі Дмитро Мотринчук, його дружина Катерина та донька Магдалина, третє місце у Ярослава Баляка та його п’ятирічного сина Олександра.

Цікаво те, що Магдалинка Мотринчук — 2012 року народження, яка виступала разом із батьками, у цьому році стала наймолодшою учасницею змагань, за що отримала на пам'ять кубок про участь. Кубком також нагороджений і найстарший учасник Першості Петро Білоус — 1953 року народження.

Переможці та призери нагороджені грамотами та медалями від Тернопільського обласного центру фізичного здоров’я населення "Спорт для всіх". Також організаторами змагань виступили Тернопільський обласний центр туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді та Тернопільська обласна федерація спортивного туризму України.

За матеріалами управління фізкультури і спорту ТОДА.