17-річний студент з Тернопільщини підняв гирю майже 200 разів
Сімнадцятирічний студент Борщівського агротехнічного коледжу Андрій Крупчак, вочевидь, задався метою суттєво поповнити колекцію спортивних нагород рідного навчального закладу.
Після вагомого лютневого успіху на тернопільському чемпіонаті України у вправі за довгим циклом, де вихованець заслуженого тренера України Зіновія Кульчицького вперше по-серйозному "засвітився" в компанії дорослих, виборовши "бронзу", а заодно і юніорське "срібло", радісна звістка надійшла ще й із Нікополя.
Саме в цьому місті на Дніпропетровщині в перші дні березня відбувся юнацький чемпіонат України вже в класичному двоєборстві. Звісно, що й перед ровесниками уродженець Іване-Пустого не спасував, ставши одним із двох головних претендентів на перемогу серед атлетів, не важчих 75 кілограмів. Прогресу нашого земляка в роботі з 24-кілограмовими гирями спеціалісти знову не змогли не помітити. Особливо в поштовху, де минулорічний 91 підйом, який допоміг тоді завоювати третє місце, змінив відразу на 130 зарахованих суддівських балів. Чинний чемпіон України Олексій Обрусник із Сумщини, піднявши над головою дві гирі 118 разів, мабуть, і не сподівався, що лідером після першої вправи стане не він.
Однак конкурент часу за рік, що минув від їх останнього побачення, теж не втрачав. Навіть попри те, що Крупчак зумів покращити показник у ривку зі 160-ти до 197-ми підйомів, із надлишком ліквідував гандикап, піднявши гирю по черзі двома руками 242 рази. Гідна боротьба двох достойних конкурентів, у якій Обрусник став дворазовим чемпіоном України, а Крупчак, уперше отримавши срібну медаль, зайвий раз продемонстрував прагнення ще ближче підступитися до вершини.
Сказане повністю підтвердив і Зіновій Кульчицький. Головну мету, поставлену перед змаганнями, вихованець Тернопільського обласного ФСТ "Колос" виконав — виборов право захищати честь збірної України на юнацькому чемпіонаті світу, який 15-18 травня відбудеться в Керчі. Хоча й про недоліки, над якими талановитому підопічному потрібно працювати, не забув сказати. Недопрацьовані півтори хвилини в поштовху, цілком можливо, могли вплинути на хід боротьби фаворитів. Адже ще більша його перевага навряд би додала конкуренту впевненості.
Джерело: Вільне життя