Про нас
увійти

У Тернополі змагалися найсильніші гирьовики країни

категорія: Інші | дата: 14 02 2013
У Тернополі змагалися найсильніші гирьовики країни

Через два з половиною роки після проведення в Тернополі останніх всеукраїнських змагань найсильніші гирьовики держави знову на два дні стали повноправними господарями палацу спорту "Текстильник".

Минулих вихідних, щоправда, понад півтори сотні атлетів (у тому числі і дванадцять жінок) із шістнадцяти областей змагалися за нагороди не класичного чемпіонату України, де лауреати визначаються за сумою двоєборства, а у вправі за довгим циклом.

Дисципліна — і це вам підтвердить будь-хто з гирьовиків — значно виснажливіша за традиційні ривок із поштовхом. Тож не буде помилкою зробити висновок: цього разу місцеві прихильники атлетичних видів стали свідками суперечки найвитриваліших.

— Справді, — підтвердив мої слова президент Федерації гирьового спорту України і водночас президент Міжнародної федерації гирьового спорту Юрій Щербина. — Багато хто з відомих атлетів, які домоглися вагомих успіхів і на міжнародній арені, цієї вправи намагаються уникати. Втім, це, звісно, не означає, що престиж змагань від цього постраждав. На помості всі мали змогу побачити таких відомих спортсменів як чемпіонів світу, заслужених майстрів спорту Любов Черепаху із Запоріжжя, Володимира Андрійчука зі Львова, Сергія Силку з Полтави, вашого земляка із Збаражчини, майстра спорту міжнародного класу Миколу Гераса, який торік двадцятилітнім спочатку став чемпіоном світу саме в цій вправі серед дорослих, а пізніше — і віце-чемпіоном світу в двоєборстві серед дорослих та чемпіоном світу серед юніорів. До речі, найсильніші вітчизняні гирьовики завжди з радістю приїжджають у ваше місто. Адже знають, що організаційний комітет на чолі з головним суддею, заслуженим тренером України Степаном Онищуком — надзвичайно гостинні господарі. Автобусним сполученням забезпечили, нормальними умовами проживання і харчування — за цілком прийнятними цінами. Повірте, це дуже важливо. Особливо в умовах, коли офіційний календар змагань у міністерстві ще не затвердили й дехто навіть вирішив через це чемпіонат пропустити. А як не подякувати за вертеп у виконанні "Молодої просвіти" на чолі з Іриною Вонс, квіти для жінок — учасниць змагань.

Присутній під час розмови Степан Миколайович Онищук додав, що ці слова подяки за добру організацію змагань варто переадресувати народному депутату України Ігореві Поберу, голові правління ПАТ "Тернопільське АТП-16127" Олександрові Шильману, власнику магазину "Квіти" Ігореві Хорошу, голові правління ПАТ "Тернопільський молокозавод" Віталієві Ковальчуку і, звичайно, колективам готелю "Рута" та палацу спорту, які очолюють Іван Кіндрат і Анатолій Швед…

Мої співрозмовники, звісно, могли розповісти ще багато цікавого. Та все ж — змагання на першому плані. Щойно завершилися ветеранські баталії, які принесли "золото" нев’янучому заслуженому тренеру України, майстру спорту міжнародного класу Зіновію Кульчицькому і "срібло" Сергієві Боднарчуку із Збаража, як одночасно на всіх шести помостах розпочалося найцікавіше. Атлети із шістнадцяти команд дорослих і чотирнадцяти юніорів, змінюючи один одного, і справді демонстрували дива незламності. Маю на увазі здатність на останніх секундах десятихвилинного поєдинку з двома двопудовими гирями ще разів по три-п’ять підняти їх на випрямлених руках. Хоч чемпіонським титулом серед дорослих наші земляки цього разу не порадували (Микола Герас, мабуть, отримав добрий урок стосовно того, що в спорті не лише перемоги бувають), порадіємо за сімнадцятирічного студента Борщівського агротехнічного коледжу Андрія Крупчака. Гирями в рідному селі Іване-Пусте, як розповів, почав займатися самотужки. А нині, коли хлопцем опікується Зіновій Кульчицький, прийшов і перший серйозний успіх — "бронза" дорослого чемпіонату України на пару зі "сріблом" юніорського.

Інший наш відомий наставник та ще й нині діючий гирьовик, майстер спорту міжнародного класу Петро Багрій, хоч і переживав за Миколу Гераса, якому дісталася лише юніорська "бронза", не міг не порадіти за іншого свого підопічного, студента Тернопільського національного педагогічного університету Романа Порохняка. Титул чемпіона України серед юніорів у ваговій категорії до 65 кілограмів йому забезпечили 38 підйомів. Під час же церемонії урочистого нагородження на уславленого спортсмена і взагалі очікував сюрприз: посвідчення про присвоєння звання "Заслужений тренер України".

У командному заліку дорослі тернопільські гирьовики не змогли скласти конкуренції лауреатам із Житомирської, Львівської і Полтавської областей, посівши сьому позицію. В той же час юніори нині "на коні" — відзнака за друге місце. Сильнішою виявилася лише збірна Харківської області.

Джерело: Вільне життя

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook