ТОП-5 подій спортивної Тернопільщини у 2012 році за версією сайту sports.te.ua

категорія: Інші | дата: 31 12 2012

5 місце – Фрі-файт. У Тернополі відбулися міжнародні змагання "Битва за честь", Ігор Слюсарчук вдруге став чемпіоном Світу

21 квітня у тернопільському концерт-холі "Holiday" з величезним успіхом відбувся перший міжнародний бійцівський турнір "Битва за честь". Незабутні враження отримали фрі-файтери та глядачі, які палко вболівали за своїх.

"Родзинкою" турніру була восьмикутна клітка — "октагон", яку встановили у центрі залу і вона ідеально підходить для поєдинків по змішаних правилах єдиноборств. Для більшості бійців це був перший подібний досвід, але всі без виключення показали високу майстерність та шалене бажання перемогти.

Апогеєм "Битви за честь" став розіграш поясу чемпіона України у надважкій вазі. Тернопіль тут представляв чемпіон світу з фрі-файту — Ігор Слюсарчук. У півфіналі він легко розібрався з івано-франківцем Іваном Голодом і у вирішальній сутичці зустрівся з донецьким бійцем — Віктором Матвійчуком. Фінальний бій тривав недовго. Ігор Слюсарчук одразу ж захопив ініціативу, потім повалив суперника на землю і потужними ударами здобув перемогу.

А 25-26 серпня  тернопільські бійці Ігор Слюсарчук та Олександр Долішній взяли участь у чемпіонаті Світу з фрі-файту. Змагання відбувалися у португальському місті Пезу-да-Регуа.

Ігор Слюсарчук, який минулого року вже здобував звання чемпіона Світу, підтвердив титул найсильнішого. У фіналі він здолав потужного бійця з Бразилії та здобув титул чемпіона вдруге.

А Олександр Долішній, на жаль, зазнав поразки у вирішальному поєдинку. Досвідченому спортсмену протистояв боєць із Дагестану, який виграв за очками. Слід зауважити, що нашому земляку заважала травма, яку він отримав у півфіналі. Тож цього року Олександр Долішній здобув звання віце-чемпіона Світу з фрі-файту.

4 місце – Футбол. У Тернополі — дві професійні команди

У 2012 році Тернопіль у чемпіонаті України серед команд Другої ліги представили одразу 2 футбольні команди. Разом із Нивою, яка має багаторічну історію виступів на професійному рівні, статус професійного надали і муніципальній команді — ФК Тернопіль.

ФК Тернопіль за виключенням кількох гравців, повністю складається із місцевих футбольних виконавців. Тренери команди Василь Івегеш та Анатолій Назаренко роблять ставку на доморощених гравців. Після першого етапу Другої ліги Тернопіль посідає третє місце у турнірній таблиці і вже став абсолютним відкриттям року.

А після довготривалої кризи у футбольному клубі Нива, на горизонті з'явилася перспектива. Президентом клубу став Автанділ Мдінарадзе, а головним тренером легенда тернопільського футболу — Ігор Яворський. Нива запросила до своїх лав досвідчених футболістів та вже з наступного року має намір підвищитися у класі та вийти до Першої ліги. Зараз команда посідає друге місце у турнірній таблиці, програючи 10 очок чернігівській Десні.

3 місце – Олімпійські ігри. Тернополянка зупинилася за крок від олімпійської медалі

7 серпня, у Лондоні під час Олімпійський ігор, наша землячка Ольга Маслівець взяла участь у медальній гонці серед вітрильниць у класі RS-X.

Протягом всієї гонки тернополянка перебувала на третій позиції та лише на останніх метрах дистанції поступилася спортсменці із Польщі. Другою стала фінська вітрильниця, а золото Олімпіади відправилося в Іспанію.

На жаль, жодна з представниць Тернопільщини не зуміла вибороти призове місце Олімпійських ігор. Ще раніше без медалі залишилася наша фехтувальниця Олена Кривицька.

2 місце – Біатлон. Олена Підгрушна — героїня кубка Світу

1 грудня, Олена Підгрушна здобула срібну нагороду у спринтерській гонці на першому етапі кубка Світу, що відбувся у Швеції.

Після невдалого виступу у змішаній естафеті та індивідуальній гонці, тернополянка зуміла піднятися на подіум після 7,5-кілометрової дистанції. Для Олени, як і для збірної України вцілому, це перша медаль у новому сезоні.

9 грудня, у Австрії відбулася заключна гонка другого етапу кубка Світу з біатлону. Естафета у жінок завдовжки 4 по 6 кілометрів принесла збірній України срібну нагороду.

Сестри Семеренко, Юлія Джима і, звісно, капітан збірної України — тернополянка Олена Підгрушна доклали чимало зусиль, щоб здобути омріяні медалі. Наша землячка завершувала естафету, стартувавши останньою з-поміж українок. Блискуче відстрілявшись, та показавши феноменальну швидкість на трасі, Підгрушна і компанія стали другими. Тернополянка показала перший час на своєму етапі.

1 місце – У Тернополі відбувся чемпіонат Світу з водно-моторного спорту

24 серпня на Тернопільському ставі провели чемпіонат України з аквабайку за версією UIM. У змаганнях взяли участь більше 20-ти спортсменів зі всієї країни.

Учасники визначали кращих у двох видах гонок: кільцева та слалом, а також демонстрували свої уміння в фрістайлі. До речі, наймолодшим учасником чемпіонату України з аквабайку був 10-річний спортсмен.

26 серпня у Тернополі відбулося закриття чемпіонату Світу з водно-моторного спорту, який протягом двох днів відбувався на нашому ставі.

Світову першість провели у двох класах човнів — JT-250 (юніори) та F-500. У класі T-550 гонщики боролися за кубок мера Тернополя, а призерами кубка Східної Європи стали спортсмени, які мають човни класу Rn-2000.

За підсумками чемпіонату судді та організатори дали високі оцінки чемпіонату у Тернополі. У планах — двічі провести наступного року подібні чемпіонати на Тернопільському ставі.

Після офіційного закриття Чемпіонату світу з водно-моторного спорту і нагородження його переможців міський голова Сергій Надал разом із президентом Національної федерації з водно-моторного спорту Віктором Шемчуком і комісаром UIM Петром Пилаєвим відкрив першу у світі Алею чемпіонів. На ній уже встановлено дві зірки — переможцю водно-моторних перегонів 1987 року Олексію Ішутіну і дворазовому чемпіону світу Віктору Шемчуку.