Кубок України у Тернополі вибороли кияни

категорія: Інші | дата: 21 11 2012

Спортсмени зі всієї України приїхали в Тернопіль, аби поборотися за перемогу у фіналі Кубка України з пулу у дисципліні "9". Трофеї дісталися Арсенові Петросову та Вікторії Нагорній. Нагадаємо, змагання відбулися у Тернополі 17-18 листопада.

Головною несподіванкою першого ігрового дня у чоловічому заліку фіналу Кубка України став виліт одного з головних фаворитів — киянина Леоніда Кліщара. Він примудрився програти два матчі поспіль, причому обидва — тернополянам.

— Спочатку він із рахунком (1:6) поступився Павлу Гаврилишину, а потім програв у "контрі" Олегу Шаванову, — каже голова обласного осередку федерації спортивного більярду Андрій Мазепа. — Важко сказати чому спортсмен показав такі результати. Адже Леонід є неодноразовим абсолютним чемпіоном України з пулу серед юніорів.

Решта матчів минули без сюрпризів. Тож першими учасниками плей-офф стали Віталій Пацура зі Львова та кияни Віталій Юрецький, Дмитро Осипенко та Арсен Петросов.

— Варто відзначити результат зовсім юного тернополянина Максима Потапова, якому нині всього 10 років, — додає пан Мазепа. — Хоч він і програв обидва стартові матчі, але не без боротьби - Максим загалом виграв сім партій у суперників!

Відзначилися й тернополяни Ігор Томащук і Павло Гаврилишин. Вони пробилися у вісімку найсильніших спортсменів.

Фінальний етап Кубка України з пулу "9" завершився 18 листопада. У чоловічому фіналі Арсен Петросов обіграв тернополянина Руслана Островського. Останній — після не надто впевненої гри першого дня видав два відмінних матчі. Спочатку він в контровій партії вирвав перемогу у Віталія Пацури (Львів), а потім у напруженому півфінальному матчі здолав Віталія Юрецького (Київ) — (8:6). Проте у фіналі Арсен Петросов дозволив Руслану взяти всього лише дві партії. Підсумковий рахунок — (8:2), і кубок поповнює колекцію Арсена.

До речі, у жіночому турнірі черговий трофей виграла Вікторія Нагорна. Киянка у півфіналі здолала свою землячку Марію Бучарську, а у вирішальній грі перемогла спортсменку з Дніпропетровська — Любов Жигайлову, пише 20 хвилин.